Z. wilde suïcide plegen na doden vriendin Highlights van Rusland 3 Bewoners, afkomstig uit heel Europa, gelokt door belofte van nieuwe woning Kras.nl/wolga Fort Oranje, bekend van de tv-serie op SBS, kampt met een enorme toestroom van illegale bewoners, meldt deze krant. Er bivakkeren nu al 1.200 mensen in dit 'sociale afvalputje van Nederland'. De gemeente Zundert heeft de camping re cent overgenomen om haar te kunnen sluiten, maar ziet zich nu ge confronteerd met een sterke toe name van het aantal bewoners. Zundert waarschuwde bij de over name dat het voor iedereen de laat ste zomer zou zijn op de camping. Bewoners zouden wel hulp krijgen bij het zoeken naar andere huisves ting. Die belofte klinkt andere mensen die ook een woning zoeken, als mu ziek in de oren. Zij komen ook naar Fort Oranje en trekken zich er niets van aan dat de camping voor hen verboden terrein is. „Ze maken ga ten in het hekwerk of klimmen er overheen", zegt Louise Schneider van de Veiligheidsregio en de ge meente Zundert. „En de gaten in het hek maken we iedere keer weer dicht." Sommige bewoners gaan zelfs zo ver dat ze hun kinderen in de strijd werpen. Schneider: „Het is ons op gevallen dat kinderen uit sommige gezinnen verspreid worden over meerdere caravans en daar worden geregistreerd. Mensen met kinde ren en een zorgvraag krijgen im mers voorrang bij het vinden van nieuwe huisvesting. We nemen nu maatregelen tegen dergelijke activi teiten." Een pasjessysteem moet voorkomen dat er nog meer men sen een plekje zoeken op de cam ping. Zonder dat pasje, alleen uitge deeld aan mensen die er aantoon baar langer wonen, komt niemand door de ingang. Er is een brief ver spreid waarin in het Nederlands, Roemeens of Bulgaars staat te lezen dat iedereen die er niet thuishoort, Fort Oranje moet verlaten. De gemeente Zundert riep vorige week iedereen op het terrein op zich te laten registreren omdat er geen goed overzicht was van het aantal bewoners. Toen Zundert vo rige maand het beheer overnam en eigenaar Cees Engel de deur wees, werden er 624 'bewoners en ver- blijvenden' geteld. Dat zijn er nu dus meer dan 1.200. Engel, een voormalige huisjes melker uit Rotterdam, werd in 2002 eigenaar van de camping. Nu is Fort Oranje verboden gebied voor hem en zijn zoon Jan. Engel is naar de rechter gestapt om het besluit on gedaan te maken. Volgens de bestuurders was Fort Oranje, ooit een vijfsterrencam- ping, uitgegroeid tot een vrijstaat voor criminelen en een toevluchts oord voor mensen die in de 'nor male' samenleving kopje-onder waren gegaan. Mensen met toren hoge schulden of gedragsstoornis sen, ex-gedetineerden. Velen van hen wonen er onder erbarmelijke omstandigheden. Hun leven kreeg nationale aandacht door de reality- serie van SBS, gepresenteerd door Dennis van der Geest. Nederlan ders reageerden geschokt op de tv- beelden. Slagboom De camera's zijn al lang weer weg, maar de drukte bij de ingang is ge bleven. Een agent en een beveiliger doen om de beurt de slagboom open en dicht. Iedereen wordt ge controleerd. Er passeren mensen op fietsen, scooters en in auto's met kentekens uit heel Europa. Uit Roe menië, Bulgarije, Polen, Frankrijk, België, het Verenigd Koninkrijk. De toegenomen drukte zorgt niet voor ernstige incidenten. „We lo pen hier heel de dag rond met vijf tot tien agenten", zegt Rob Verhoe ven, de wijkagent van Fort Oranje. „Dat helpt. Veel mensen zijn er blij mee. Nee, niet allemaal. In ieder ge val is het rustig op de camping." Ook de douane laat zich zien. „Zij controleren de papieren van ver dachte personen. Zo proberen we mensen die hier niet thuishoren, te onderscheppen", zegt Verhoeven. Samen met Schneider inspec teert Verhoeven een 'vers' gat in het hekwerk waardoor nieuwe bewo ners naar binnen zijn geglipt. Eve (34) uit Bergen op Zoom: „Het is een puinhoop sinds de ge meente het hier voor het zeggen heeft. Kijk om je heen. Is dit nu een rechtsstaat? Wat mij betreft mag meneer Engel terugkomen." LOPIK Teunis Z. heeft bij de poli tie bekend dat hij zijn hoogzwan gere vriendin Charlotte in hun huis in Lopik heeft doodgestoken. Hij probeerde zichzelf na zijn daad van het leven te beroven. De 41-jarige Z. wordt door het Openbaar Ministerie verdacht van moord of doodslag op zijn vriendin en hun ongeboren kind. Z. werd dinsdag na een klop jacht in de buurt van Linschoten opgepakt. Hij had enkele verwon dingen. Die had hij opgelopen door de poging suïcide te plegen, meldt zijn advocaat Christiaan Vingerling. Teunis Z. bracht zijn vriendin (34) maandagavond om het leven omdat hij niet wilde dat ze hem zou verlaten. Ze was in verwach ting van hun eerste kindje. Ze had al een dochtertje van een andere man. Volgens zijn advocaat heeft Z. veel spijt van zijn daad. Hij heeft bij de politie een ver klaring afgelegd en gezegd dat hij zijn daad in een opwelling heeft begaan. Vingerling: „Hij heeft dit niet voorbereid of gewild. Het is in een opwelling gebeurd." Wat zich maandag in het huis aan de Lekdijk-Oost heeft afge speeld, wil de advocaat nog niet zeggen. „Hij moet nog inhoudelijk door de politie gehoord worden voordat daarover iets naar buiten wordt gebracht." of bel 088-0885 886 3® vrijdag 21 juli 2017 Fort Oranje overspoeld door gelukszoekers Geert Nijland Rijsbergen A Roemeense gezinnen bij hun caravan op Fort Oranje. Het aan tal bewoners van de camping is verdubbeld, foto joyce van belkom Met twee volle dagen in Moskou en St. Petersburg is deze riviercruise de ultieme manier om beide wereldsteden te ontdekken. Maar dat is nog niet alles! Tijdens deze 11- t/m 12-daagse cruise is er ook volop aandacht voor de andere hoogtepunten van Rusland. Vaar mee en ontdek o.a. Uglich, Goritsy en Mandrogi. Van Moskou naarSt. Petersburg Compleet verzorgde riviercruises Vliegreis, transfers en maaltijden aan boord Inclusief excursiepakket met entreegelden Excursies in Moskou en St. Petersburg onder leiding van een Nederlandssprekende gids Vele gegarandeerde vertrekdata in augustus en september

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3