Ifc 7 20 NEEM JE DAT MEE gekomen. Hier kun je heerlijk langs de kust fietsen. En het is allemaal heel goed geregeld voor de fietsers." Een speciale fietsuitrusting heeft het Brabantse stel niet. „Nee, daar doen we niet aan, hoor, van die grote fietstassen en fietskaarten bijvoorbeeld. Gewoon lekker genieten", zegt Carla. Ook over speciale kleding of schoenen maken de twee zich niet druk. Carla: „Ik heb lekker slippertjes aan nu. Normaal draag ik al tijd dichte schoenen als ik wegga op de fiets. Maar met dit warme weer dacht ik, ik ben wel gek als ik dat doe." De fietsen van Ad en Carla hebben vijf snelheden. Onderweg wisselen ze regel matig van snelheid. „In de stad kun je natuurlijk niet zo hard rijden. In stand vijf ga je namelijk wel 26 kilometer per uur", vertelt Ad. „Hier over de boulevard, op de rechte stukken, kun je prima in stand vier of vijf." Een beetje wind op de fiets vinden Ad en Carla dan ook geen punt. „Dat is echt geen probleem met een elektrische fiets", grapt Ad. „Een beetje wind, een bedekt zonnetje en lek ker warm, zoals vandaag, is voor ons het perfecte fietsweer", zegt Carla. Ondanks dat het voor de twee de eer ste keer is dat ze de fietsen meenemen op vakantie, hebben ze de voordelen al wel ondervonden. „Je parkeert zo mak kelijk, dat kun je met je auto niet zomaar doen", vindt Ad. „En je ziet op de fiets veel meer leuke plekjes dan met de auto", zegt Carla. „Met de auto rijd je al gauw alleen over hoofdwegen, maar op de fiets kom je ook over leuke binnen doorwegen. Waar je vaak ook niet eens kunt komen met de auto." Ze geeft een voorbeeld van een fiets tochtje eerder in hun vakantieweek. „We Een beetje wind, een bedekt zonnetje en lekker warm, is voor ons het perfecte fietsweer fietsten ergens op een klein binnenweg getje en ineens zagen we middenin de polder een brocantekraampje met glas werk en dergelijke. Met de auto stop je dan niet zo gemakkelijk om even te kij ken, maar met de fiets natuurlijk wel." Een nadeel vindt Carla wel dat ze niet veel aankopen mee kan nemen op de fiets. „Vanmor gen zag ik in een winkeltje in Mid delburg een prachtig schilderij. Precies in de stijl waar ik van hou, een beetje landelijk en sober." Voor ze het wist, had ze het schilderij gekocht. Pas toen be dacht ze dat ze op de fiets waren. „Ik had wel medelijden met Ad hoor, want die mocht het natuurlijk dragen", lacht ze. Een ander nadeel aan de fiets, en in het bijzonder de e-bike, is de kans op dief stal. „Het is een makkelijke prooi", zegt Ad. „We hebben, als we onze fietsen er gens moeten stallen, altijd een groot ket- tingslot bij ons. Maar als we dat een keer niet bij ons hebben, en we de fietsen maar op één slot kunnen zetten, zit je toch niet zo lekker." De twee willen de komende dagen een keer een tochtje maken met de boot naar Breskens. Maar dan zullen de fiet sen eerst nog even aan de lader moeten. „Die van Ad heeft nu nog maar één streepje, dat wordt lachen", grinnikt Carla. „Ik heb al tegen hem gezegd dat hij mag terugfietsen, welke fiets van ons dan ook leeg gaat. Een lege e-bike trapt namelijk nog zwaarder dan een gewone fiets." PZC ONLINE Dat ik code oranje en het onweer des doods heb overleefd kan nu ook van mijn bucketlist af. #knmi vrijdag 21 juli 2017 WA A Op de boulevard van Vlissingen kunnen Ad en Carla van Wijk op de rechte stukken in stand vier of vijf doorrijden. Op andere tochtjes doen ze het weer rustig aan. foto ruben oreel - Carla van Wijk TOPICS Als abonnee van de PZC heeft u niet alleen de be schikking over al onze ver halen, u kunt ook de mooi ste verhalen uit andere kranten van De Persgroep lezen. Achtergronden, sfeerverhalen, reportages, ze worden allemaal bijeen gebracht op Topics. U kunt zelf aangeven in welke on derwerpen u het meest geïnteresseerd bent en dan beschikt u gratis over honderden mooie verhalen uit onder meer De Volks krant, Trouw en de Belgi sche kranten De Morgen en Het Laatste Nieuws. Even een account aanma ken op www.topics.nl en veel leesplezier. Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie fl facebook.com/depzc 1 @pzcredactie TWITTER Mark ONLINE TOP 5 Meest gelezen op www.pzc.nl 1. Kraan slaat over de kop bij Westerscheldetunnel 2. Politie waarschuwt: let op je fietsendrager 3. KNMI trekt code oranje voor Zeeland en Brabant in 4. Westerscheldetunnel vanavond tijdelijk dicht voor berging gekantelde kraanwagen 5. Piloten onthullen acht geheimen die je liever niet zou weten @MarkLobbezoo Het KNMI gaf woensdag avond de waarschuwing 'Code oranje' voor Zeeland en Brabant. Er werden zware onweersbuien ver wacht. Toen die uitbleven, en er zelfs nauwelijks een druppel regen viel in Zee land, waren de cynische commentaren niet van de lucht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35