St. Juste en Haps zijn in het hoofd al bezig met Champions League "V Minder meldingen matchfixing 24 FC Utrecht scoort 'thuis op vreemde bodem' wél en is door in Europa League FC Utrecht is dankzij een 3-1 zege op Valletta FC door naar de derde voorronde van de Europa League. De ploeg was in het Mandemakers Stadion in Waalwijk onzorgvuldig in de afronding, maar scoorde toch drie keer. In een voor driekwart gevuld Man demakers Stadion in Waalwijk - - waarnaar was uitgeweken vanwege WEURO 2017 - toonde FC Utrecht zich gisteravond vanaf het begin heer en meester tegen Valletta FC. De Maltezen hadden het de ploeg van Erik ten Hag een week eerder op het eigen eiland in de verzen gende hitte op een betonvloer met hak-en-zaag-voetbal nog zo moei lijk gemaakt, op het kunstgras in Brabant waren de Domstedelingen vrijwel de gehele wedstrijd de baas. In de derde minuut loste Sean Klaiber al de eerste waarschu wingsvolley. De fraaie knal ging net naast. De rechtsback, die in balbezit vaak fungeerde als een veredelde buitenspeler, deed dat kunstje vijf tien minuten later nog eens over. Keeper Henry Bonello was nu kansloos op de uithaal: 1-0. FC Utrecht had er in de eerste Europa League, 2e voorr. helft zeker nog drie kunnen maken. Vaak was de sterke Deense spits Si mon Makienok de speler die het vi zier net niet op scherp had staan. Hij was nuttig als aanspeelpunt, maar nog uitgesproken zwak in de afronding. Valletta FC kon er op zijn beurt een helft lang op eigen kracht niks tegenover stellen, al le verde een onoplettendheidje van Mark van der Maarel bijna een ge vaarlijk moment voor het Utrechtse doel op. Edson Braafheid repa reerde echter net op tijd de schade. Mager De ruststand van 1-0 was mager te noemen. In de tweede helft kroop Valletta FC in het eerste kwartier iets meer uit zijn schulp en waren er wat speldenprikken. Doelman David Jensen moest na een uur fy speeltijd voor het eerst ook echt handelend optreden. Trainer Erik ten Hag leek te voelen dat er een impuls nodig was en greep gelijk in door de van een lichte blessure her stelde Belgische spits Cyriel Des- sers te brengen voor Gyrano Kerk. FC Utrecht treft in de volgende voorronde het Poolse Lech Poznan Het sorteerde gelijk effect, want een paar tellen later had FC Utrecht een penalty moeten krijgen omdat Ma kienok naar beneden getrokken werd. Utrecht had het initiatief te rug en kreeg kansen via Zakaria La- byad, Dessers en Makienok. Het duurde lang, tot de 76ste mi nuut, voordat de bevrijdende 2-0 op het scorebord kwam. Willem Jans sen, weer centraal achterin gepos teerd, promoveerde een corner met zijn hoofd tot doelpunt. Het was rij kelijk laat, maar dik verdiend. Zes minuten voor tijd zorgde Zakaria Labyad met een fraaie krul in de kruising nog voor het hoogtepunt van de avond. De 3-1 van Valletta was slechts voor de statistieken. Het 'thuispubliek' was tevreden en scandeerde op het einde 'Erik be dankt', als ode aan trainer Ten Hag. FC Utrecht treft in de volgende ronde het Poolse Lech Poznan. Het heenduel is 27 juli. De return op 3 augustus. PSV treft het Kroatische Osijek en start net als FC Utrecht met een thuiswedstrijd. Feyenoord heeft zojuist de lunch achter de rug, als Jeremiah St. Juste zijn ogen eens over de Oostenrijkse bergtoppen laat glijden. „Dit is het goede leven", zegt de centrale ver dediger, staand voor het spelersho tel van de Rotterdamse club in Schruns. Pal naast hem kan Ridge- ciano Haps een trots glimlachje niet onderdrukken. „Het is", fluis tert hij, „alsof je niet weet wat je meemaakt." Jongensachtige on schuld, zou je denken. Maar dat is een misverstand. De twee zijn vast beraden om hun tijd in De Kuip tot een succes te laten worden. Haps: „Ik heb al wat jaartjes erva ring als voetballer, maar nu ruik ik eindelijk aan het grote werk. Prach tig. Ook vanwege de trainer, Gio vanni van Bronckhorst, vroeger ook linksback. Hij geeft net die aanwijzingen waardoor ik weer stapjes beter word." St. Juste begint met over tuiging aan het avontuur zegt hij. „Zoals Feyenoord vertrouwen heeft in mij, heb ik vertrouwen in mezelf. Ik ben een speler die van mooi voetbal houdt en die er strijd tegenaan durft te gooien. Met die eigenschappen ga ik er vanuit basisspeler te worden. Het is nu aan mij." Haps denkt er niet anders over: „Concurrentie had ik ook bij AZ. Het maakt je alleen maar beter. De besten spelen. En ik ben ervan overtuigd dat ik bij de besten hoor." Ze durven al te dromen over hun debuut in de Champions League. Haps: „Het kan zomaar dat we te gen Barcelona spelen. Voetbalen in Camp Nou, wow, het zou een droom zijn die uitkomt." St. Juste: „Welke tegenstanders het ook wor den, ik geloof erin dat we een mooi Champions League-avontuur tege moet gaan. Feyenoord is de kampi oen van Nederland. We kunnen zelfverzekerd zijn. Er staat een groep met kwaliteit." Beiden hopen ze stiekem dat Robin van Persie binnenkort nog wordt begroet als nieuwe ling. St. Juste: „Het zou voor ons fantastisch zijn als Van Persie komt." Haps: „Van zo iemand kunnen wij natuurlijk nog heel eel leren." LONDEN Anticorruptie-een heid TIU heeft het eerste halfjaar van 2017 beduidend minder mel dingen over mogelijke match fixing van tenniswedstrijden binnengekregen. De internatio nale eenheid noteerde 83 waar schuwingen voor verdacht gok- gedrag, tegen 121 in de eerste helft van 2016. Er zijn wel vier 'alerts'binnengekomen van wed strijden op grandslamtoer- nooien. Drie partijen op Wim bledon, waarvan twee uit het kwalificatietoernooi, en één op Roland Garros staan daardoor onder verdenking. De TIU on derzoekt het verdachte gokge- drag dat te zien was bij deze wedstrijden. De in Londen ge vestigde organisatie bestrafte vo rig jaar zeven tennissers en vier officials voor matchfixing. vrijdag 21 juli 2017 GO Na winst in Waalwijk wacht nu Poznan Ido Dijkstra Waalwijk FC Utrecht Q Valletta FC Klaiber uitzinnig van vreugde na zijn 1-0, rechts Simon Makienok. foto pro shots De nieuwe Feyenoorders Jere miah St. Juste (20) en Ridgeci- ano Haps (24) beleefden giste ren hun eerste publieke optre den tijdens een training. Morgen tegen SC Freiburg maken ze hun officieuze debuut. Dennis van Bergen Schruns •4 Haps en St. Juste (r), vol vertrouwen, foto john de pater

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24