O 'Ik kon Gloria Estefan echt alles 20 M Harry Styles Liam Payne Niall Horan VINCENT LUISTERT RADIO Ze zijn allemaal weg. Evers staat niet meer op op 538. Hij ligt ergens op een strandbedje in een dj-resort te dom melen. Jock Mattie van Qmusic is met zijn Tesla naar Spanje vertrokken, zijn ex-radio- partner Wietze bidt vurig dat hij zonder stroom langs de weg komt te staan. Haha, dat zal hem leren. Twee weken geleden kreeg ik overigens post van Qmusic, een enquête waarin ik kon 'aangeven' wat ik van de jocks vond. O, dat woord 'aangeven', wat is dat toch verschrikke lijk. Ik denk nog steeds aan Balkenende als ik het iemand hoor zeggen. Het wordt te pas en te onpas gebruikt, net als 'passie'. Ik ken seni oren met een passie voor figuurzagen. Ik kon dus aangeven wat ik van de Qmusic-jocks vond. Van Mandy Woelkens bijvoorbeeld, die normaal 's nachts draait, als mensen die niet kunnen slapen in hun bed liggen te woelen. Dan zetten ze de radio aan en horen ze Woel kens. Woelkens klinkt goed. Luister eens naar haar en Kai Merkckx, die Mattie vervangen. In die enquête werd mij ook gevraagd wat ik op dit moment van Wietze vind. Ik heb in gevuld: 'Geweldig. Hij draait nu plaatjes op Sky Radio, dat doet hij uitstekend, hij praat er niet bij.' Coen en Sander van 538 genieten van een welverdiend zwijgen op de Gallemiezen of de Filistijnen, overmorgen vertrekt het hele team van Radio Tour de Trance naar de zon, Evert Ten Napel gaat straks, nadat hij op NPO Radio 1 heeft bekendgemaakt wie de beste vrouwelijke voetbalcommentator is, op va kantie in eigen land, hoog tijd voor mij dus om de radio even niet beroepshalve te beluis teren. Niet dat er niks leuks meer op is, er blijft ge noeg te horen. Vanaf vandaag is er bijvoor beeld weer KermisFM, live radio vanaf de Til- burgse kermis, met jonge radiomakers, onder andere Frank van 't Hof, hij loopt rechtstreeks door van Nijmegen naar Tilburg, die jongen heeft een enorme passie voor wandelen opge daan in de Vierdaagse. Of wat dacht je van Zo- merspijkers, morgenmiddag op NPO Radio 2,2 uur lang Wende, dat is de voormalige Wende Snijders. Of Wonderfeel, De Zwarte Cross voor de klassieke muziekliefhebber, live te volgen op NPO Radio 4. Mocht je in mijn afwezigheid echt niet meer weten wat je moet luisteren: www.woord.nl met duizenden uren oude en nieuwe radio. Quote van de dag Mijn droom Linda de Mol te worden maakte steeds meer plaats voor een behoefte aan inhoud Johnny settelt zich Kijkcijfers Beau dalen imM O Vajèn van den Bosch moest zich zelf af en toe in haar arm knijpen tijdens haar lunch met Gloria en Emilio Estefan. Ze kon bijna niet geloven dat het echt gebeurde. Maar liefst drie en een half uur spraken de Cubaans-Ameri kaanse wereldsterren in hun res taurant Estefan Kitchen in Miami met de Nederlandse cast van de musical On Your Feet. „Ik was op van de zenuwen, maar die gleden onmiddellijk van me af toen Gloria en Emilio binnen kwamen", blikt Van den Bosch gelukzalig terug op het onwer kelijke moment. Met wereldhit Conga spelend op de achter grond sloot Estefan haar in haar armen. Het zijn zulke warme en open mensen." Onder het genot van een to- nijntartaartje en een tafel vol Cubaanse specialiteiten mocht Van den Bosch tientallen vragen afvuren op de Get on yourfeet- zangeres. „Dat was een van de eerste dingen die Gloria me zei: vraag echt alles wat je wilt." Zo spraken ze over de show, op groeien in Miami en het bijna fa tale busongeluk van de Cu baanse zangeres. „Gloria was enorm open. Ze begon me met een tips te geven en vertelde zelfs uitgebreid over haar band met haar moeder." Een emotio neel onderwerp, want Gloria Fa- jardo overleed afgelopen maand op 88-jarige leeftijd. Toch werd er ook gelachen tijdens de uitge breide lunch. „Gloria en Emilio zijn enorm goed op elkaar inge speeld. Hun dynamiek is heel leuk om te zien." De Estefans zijn uitgebreid be trokken bij de Nederlandse pro ductie van de musical die hun levensverhaal vertelt. De casting Ze vertelde me zelfs uitgebreid over de band die ze met haar moeder heeft Vakantie Vincent gaat nu met vakantie vrijdag 21 juli 2017 SHOWBIZZ Johnny de Mol woont samen. De presentator en zijn vriendin Anouk van Schie hebben intrek genomen in zijn luxe villa in het Gooi. Johnny ver ruilde onlangs zijn penthouse aan de Heren gracht voor het nieuwe stulpje. TELEVISIE Beau van Erven Dorens verliest in de derde week van RTL Summer Night terrein. De kijk cijfers lagen per uitzending rond de 700.000, het programma zakte deze week naar cira 500.000. Ook het marktaan deel nam af. Fabiënne de Vries legt in Veronica Magazine uit waarom ze stopte bij RTL. ■o Hij leek als onderdeel van One Direction al de Justin Timberlake van de groep. Volgens som migen zelfs de nieuwe Mick Jagger. Zonder schijnbaar veel moeite te doen, werd Harry Styles het ge liefdste en be roemdste lid van de boy band. Hij is pas 23, maar heeft nu al het profiel van een absolute A-ster, compleet met papa- razzi-vriendelijke ro mances (met onder an deren Taylor Swift) en een filmcarrière (zijn debuut in Dunkirk krijgt goede recensies). En dan is er zijn net ver schenen debuutalbum met daarop de briljante bombast van Sign of the Times, dat een mondiale hit werd. Styles verkocht in zijn eentje pijlsnel de AFAS Live uit voor november en kondigde zelfverze kerd voor volgend jaar een show in de Ziggo Dome aan. Styles lijkt be halve het juiste charisma ook de beno digde evenwichtige persoonlijkheid te be zitten om door te stij gen naar de stratosfeer der supersterren. Ze werden tijdens de Britse X Factor bij elkaar gezet, omdat hun stem men afzonderlijk te dun waren om een so loloop baan te dragen. Liam Payne (23) leek toentertijd de talentrijkste van het stel, maar eindigde voornamelijk in het achtergrondkoortje. Payne was niet blij met de pauze van One Direction, maar omarmt nu de rust die hij aan zijn huiselijk leven be steedt. Sinds maart zijn Payne en zijn elf jaar oudere vriendin Cheryl (voormalig zange res van Girls Aloud) ouders van een zoontje. Payne bracht twee, alleen in Groot- Brittannië succes rijke, sin gles uit. Blik in de glazen bol: Liam is over 10 jaar vooral beroemd dankzij een in de tabloids minutieus gedocumenteerde echtscheiding van zijn Cheryl. Een goed imago moet je niet veranderen, moeten de mensen rondom Niall Horan hebben gedacht. Dus blijft Niall zich profi leren als de goeiige knuffelbeer van de boy band, waarvan hij zelf de grootste fan was. In te genstelling tot Tomlin- son, Payne en Malik, zingt Horan simpelweg romantische liedjes voor rondom het kampvuur. Het weemoedige This Town werd vorig jaar een wereldhit en ook zijn tweede single, Slow Hands, doet het goed. Voormalig muur bloempje Horan (23) kreeg na het vertrek van Malik meer zang in One Direction toebedeeld en is daardoor duidelijk gegroeid. Hij staat bij beide singles op de lijst met componisten, maar onduidelijk is hoe groot zijn bijdrage werkelijk was. Niettemin lijkt hij vocaal nu sterk genoeg om zich ook op een live podium te hand haven. Het zijn grote salsaschoenen om te vullen. Die van Queen of Latin Pop Gloria Estefan. Toch deinst musicaltalent Vajèn van den Bosch (19) er niet voor terug. Na haar ontmoeting woensdag met de wereldster en haar man gaat ze de repeti ties van de musical On Your Feet, waarin ze Estefan speelt, met extra veel vertrouwen te gemoet. Hanneke Marcelis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20