Directeur van Translink noemt introductie 'waardeloos' Zomerse thee uit eigen tuin Zon Zomer Oranje Leeuwinnen pakken na Noorwegen ook Denemarken in: 1-0 Uit nieuwe cijfers blijkt dat nog maar 4.702 mensen daadwerkelijk een reis hebben betaald met hun mobieltje. Directeur Arco Groot- hedde van Translink, het bedrijf achter de ov-chipkaart, noemt de introductie van de nieuwe betaal methode 'dik balen'. „De eerste da gen zijn gewoon waardeloos ge weest, ik kan het niet anders zeg gen." Bij KPN-gebruikers (3,7 miljoen) was de chaos zo groot dat Translink al na een paar dagen het systeem voor nieuwe KPN-bellers sloot. Nu wordt weer voorzichtig geprobeerd om KPN-gebruikers aan te sluiten op de systemen van Translink. Dat is zo complex dat medewerkers van KPN via de telefoon mensen die het echt niet lukt stap voor stap helpen om de app in werking te stellen. Voor gebruikers van Vodafone (4,9 miljoen) is het iets eenvoudi ger, maar ondanks aanpassingen van Translink aan de app slaagt 10 procent er nog steeds niet in om te reizen met de ov-chipkaart op de telefoon. Hoogleraar transportbeleid Bert van Wee: „Als er op zo'n grote schaal nog zoveel fouten in zitten, dan komt het op mij over alsof dit niet professioneel is aangepakt. Er zijn forse tegenvallers bij dit expe riment." Grootste struikelblok van het nieuwe syteem is het aanmelden. Alleen de app downloaden is niet genoeg, er moet ook een 'wallet', een digitale portemonne, bij de Het komt op mij over alsof dit niet professioneel is aangepakt provider aangevraagd worden om vervolgens 1 cent naar Translink over te maken om het systeem te activeren. Volgens techneuten van Trans link zijn er negen verschillende iet- systemen bij het project betrokken die allemaal naadloos samen moe ten werken. Volgens telefonie-ex- pert Ben Woldring is het opstarten veel te ingewikkeld. „Het proces moet handig en snel verlopen. Als dat te omslachtig is dan is de kans groot dat mensen het opgeven." De app is in de Google Play Store tussen de 10.000 en 50.000 keer ge- download. Translink zegt geen aan tallen te weten. 4.702 mensen heb ben er tot dusver 22.000 ritjes mee gemaakt. De overige downloaders is het niet gelukt.» P4 Nieuwsmedia ALGEMEEN KLASSEMENT Voor meer Tournieuws zie pagina 22 en pzc.nl/tourdefrance Warren Barguil John Darwin Atapuma Romain Bardet Bauke Mollema 04.41.10 +0.20 +0.20 +3.01 Christopher Froome Romain Bardet Rigoberto Uran Bauke Mollema 78.08.19 +0.23 +0.29 +47.03 Ongewenste zomergasten Lekker die zomer met zon, warmte en buitenleven. Minder leuk zijn de onge node gasten die langskomen. Allerlei insecten duiken op. Zoals bijvoorbeeld de bijen die zich bij Anneke Wijsman uit Zierikzee in de spouw van de schoorsteen nestelden. Een verschrikkelijk grote zwerm", vertelt ze. „Ik lieg niet als ik zeg dat er laatst honderd bijen in de badkamer zaten. Het zag er zwart van." j Diverse imkers kregen de beesten niet weg. „Ik heb alles in huis af moéten plakken en nog komen ze binnen. Dit is geen doen meer." Daarom belde Wijsman uiteindelijk de ongediertebestrijding die het probleem ver hielp. Bijen, wespen, mieren,^wantsen; hoé kom je er vanaf? foto ernestaverburg ZEELAND 2 »P25 Ov-chip op mobiel chaos Reizen betalen met je mobiel is twee maanden na de introductie een complete chaos. Het gros van de geïnteresseerden lukt het niet om de nieuwe betaalme thode in het openbaar vervoer aan de praat te krijgen. Marcia Nieuwenhuis Ton Voermans Amersfoort —Bert van Wee, hoogleraar Droge vrijdag pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1