Woerdense koe op gelijke voet Vierdaagseloper u EUWS 11 Duitsland op ramkoers met Turkije na arrestaties Duitse burgers in Turkije Beleef Disney's Magische Vuurwerkfestival zijn niet uitgesloten." Hij maakte meteen een verscherpt reisadvies bekend. Vanaf nu worden Duitsers die om persoonlijke of zakelijke re denen naar Turkije reizen aange spoord om 'extra voorzichtig te zijn'. Hun wordt dringend aangera den om zich te registreren bij een Duits consulaat of de ambassade. Terroristisch Exportverzekeringen die de Duitse overheid afgeeft voor handel met Turkije worden heroverwogen. „Eerlijke gerespecteerde onderne mingen worden er als terroristisch afgeschilderd", zei de bewindsman, die daarmee verwees naar een be richt in de krant Die Zeit over een Turkse lijst met 68 Duitse bedrij ven, waaronder Mercedes, die wor den beschuldigd van banden met de Gülenisten. Berlijn probeert met deze infor mele sancties op het gebied van toerisme en handel de Turkse rege ring onder druk te zetten om de drie gearresteerde Duitsers vrij te laten. De woordvoerder van Erdo- gan liet meteen al weten dat daar geen sprake van kan zijn en dat Ber lijn de 'onafhankelijkheid van het Turkse justitiesysteem dient te res pecteren'. Duitsland is met een jaarlijks to taal van 31,4 miljard euro verreweg de grootste handelspartner van Turkije. Bovendien komt 15 procent van alle toeristen in Turkije uit Duitsland. 3-daagse Disneyland® Paris aanbieding De ruim 600 jaar oude vee- en jaarmarkt van Woerden is offici eel erkend als waardevolle Ne derlandse traditie en komt op de nationale inventarislijst voor Im materieel Erfgoed.De Koeien- markt wordt op de eerste woens dag na 20 oktober gehouden Woerdense basisscholen blijven die dag gesloten en ook veel be drijven in de stad zijn dicht. Be- Het is het grootste unieke evenement in de regio dat al sinds 1410 bestaat halve koeien en een braderie zijn ook kermis en erwtensoep on derdeel van het evenement. Drie jaar geleden vatte Woer denaar Martin Damen het idee om de Koeienmarkt, of Koei- emart zoals Woerdenaren zeggen en schrijven, op de inventarislijst te krijgen. „Het is het grootste unieke evenement in de regio dat al sinds 1410 bestaat en daar mo gen we best trots op zijn", vindt Damen. „De Koeienmarkt zit in het DNA van de Woerdenaar en heel veel oud-Woerdenaren ko men er ieder jaar voor terug." Een onafhankelijke commissie heeft de aanvraag deze week goedgekeurd. Daarmee is de Woerdense Koeienmarkt net als boerenkaas maken en de TT As sen cultureel erfgoed. Damen: „Het feest is daarmee geborgd." Volgens initiatiefnemer Da men verdient het volksfeest deze status. „Door de uitbraak van mond- en klauwzeer in 2001 mochten er een paar jaar geen koeien meer komen. Sindsdien is de opzet van de markt veranderd, maar het bestaat nog steeds." Boek nu op oad.nl/disneyfestival, C0547 28 44 88 De vertrouwenscrisis tussen de twee Navo-bondgenoten is in de cennia niet zo diep geweest. Bond- kanselier Angela Merkel heeft haar irritatie over de nasleep van de ver ijdelde coup in Turkije en het ge scheld van president Erdogan over nazi-praktijken van haar regering lang beleefd en diplomatiek ver woord. Dat is nu afgelopen. Sinds gisteren heeft ze voor de ramkoers met Erdogan gekozen. Berlijn is het meer dan zat dat Turkije Duitsers gijzelt als chanta gemiddel om Merkel onder druk te zetten om Turken en Koerden aan Ankara uit te leveren die worden verdacht van terroristische activi teiten. Het gaat om leden van de Koerdische PKK en Turkse militai ren, diplomaten, rechters, aankla gers en anderen die lid zijn van de Gülen-beweging en in Duitsland politiek asiel hebben aangevraagd. De arrestatie van de Duitse acti vist voor de mensenrechten, Peter Steudtner, en zijn Turkse collega's werd 'onbegrijpelijk en onaan vaardbaar' genoemd. 'De Duitse re gering eist de onmiddellijke vrijla ting van Steudtner', zo kreeg de Onbegrijpelijk dat journalisten gelijk worden gesteld aan terroristen, zoals de Turkse regering doet Turkse ambassadeur in Berlijn te horen. In zelden vertoonde ondi plomatieke taal werd de Turkse am bassadeur in Duitsland te verstaan gegeven dat de maat vol is. De in scherpe bewoordingen ge stelde reprimande noemde de be schuldigingen van banden met ter roristische organisaties 'duidelijk verzonnen'. „Tenzij men Amnesty International en andere organisa ties voor de mensenrechten wenst te kwalificeren als terroristische or ganisaties. Dat is absurd." Het ministerie van Buiten landse Zaken noemde het eveneens 'onbegrijpelijk dat journalisten gelijk worden gesteld aan terroristen, zo als de Turkse regering doet, duidelijk in opdracht van de Turkse regering, in de gevallen van Deniz Yücel en Mesale Tolu'. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken, Sig- mar Gabriel, brak zijn va kantie af en keerde terug naar Berlijn om leiding te kunnen geven aan de confrontatiekoers met Turkije. Hij waar schuwde Duitsers voor de gevaren om naar Turkije te reizen. „Ie dereen kan het slacht offer worden. De meest absurde dingen zijn mogelijk. Wille keurige arrestaties vrijdag 21 juli 2017 Merkel is het helemaal zat In navolging van de Nijmeegse Vierdaagse en de Friese Elfste dentocht is nu ook de Woer dense Koeienmarkt cultureel erfgoed. Femke Rodenburg-Van den End Woerden —Martin Damen, initiatiefnemer Vertrekdata: 5, 7 of 9 november 2017 Inclusief: Schitter mee tijdens de 25e verjaardag van Disneyland Paris Twee overnachtingen in een Disney® Hotel 2x ontbijt in het hotel of ontbijtpakket bij Disney's Davy Crockett Ranch Drie dagen onbeperkt toegang tot beide Disney® Parken le avond Disney Illuminations®! show in het Disneyland® Park 2e avond spectaculaire vuurwerkshow boven Lake Disney® Voor alle data, prijzen en voorwaarden kijk op oad.nl/disneyfestival *Bovenstaande prijzen zijn p.p. en geldig voor een verblijf va a 25,- per boeking en 2,50 calamiteitenfonds. :n Disney Hotel ind. 3 dagen toegang tot beide Disney Parken, o.b.v. eigen ve De Duitse autoriteiten pikken het arresteren door Turkije van Duitse burgers niet langer. Het diplomatieke conflict daarover escaleert snel. Mare Guillet Istanboel —Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken De Duitse bondskanse lier Merkel en de Turkse president Erdogan liggen op ramkoers. FOTO TOBIAS SCHWARZ/AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11