Tv-series van Y m. 9 Sb" 0 aangevend werd. „Iedereen zat vol optimisme. Een fantastische tijd. New Labour, met Tony Blair. Bands als Blur en Oasis. En wij met girlpower. Fe minisme bestond al eeuwen. Maar de boodschap werd door de tijdgeest enorm uitvergroot." Inspiratie Dat adel verplicht, merkte Chisholm snel. Ze moest een rolmodel zijn voor miljoenen meisjes in de wereld. Een zware last voor iemand van net 20. Als soloartieste, opererend onder de naam Melanie C, en moeder van Scarlet (8) gaat het haar makke lijker af. „Ik wil nu heel graag een inspiratiebron zijn voor anderen", zegt ze. Haar bagage - een de pressie en een (verholpen) eetstoornis - deren haar niet meer. „Ik ben niet perfect. Dat vond ik een ob stakel. Nu niet meer." Met haar nieuwe, zeer goed ontvangen album Version of Me trekt ze de wereld over. Het vervult haar met trots dat een flink deel van de fans de Spice Girls een warm hart toedroegen. „Twintigers en vroege dertigers met veranderde interesses die nog altijd liefde voelen voor iets uit hun kindertijd. Heel cool. Al zie ik ook een nieuwe generatie op staan. Dat mijn plaat meer elektronisch is, sluit aan bij hun smaak." Chisholm, in Brazilië op nummer één, geniet van de minder beklemmende vorm van het ster rendom. „Roem voelt als een gevangenis. Het be gint als een ongelooflijk mooi sprookje, totdat je erachter komt dat je je niet meer vrijuit kunt be wegen." Toch had ze het voor geen goud willen missen. „Als al die ontmoetingen met sterren, hoogwaardigheidsbekleders en leden van het ko ninklijk huis me iets hebben geleerd, dan is het dat niemand beter is dan jij. We zijn allemaal mensen. Laat anderen je nooit het gevoel geven dat je niet goed genoeg bent. Dat ben je namelijk wel." Die boodschap, opgepikt door miljoenen fans in de ja ren 90, komt uit haar poriën. O z/jN c W IJ rt 21 Gluren BIG BROTHER Ik ben niet perfect Dat vond ik een obstakel. Nu niet meer BASSIE EN ADRIAAN POWER RANGERS donderdag 20 juli 2017 aeneratie Y» Y Elke generatie heeft haar favoriete tv-series. Dit zijn er drie van de Generatie Y. ZATERDAG Interview met Henny Huisman MAANDAG Neergang van coffeeshop Checkpoint Van deze serie verhalen over generaties - plus extra materiaal - komt een boek uit! Bestel het Grote Generatieboek op pzc.nl/ditzijnwij, voor 17,50 euro. Daar vindt u ook quizzen en een virtueel museum. L PIT '->t Volg alles over de generaties op: pzc.nl/ditzijnwij Sluit twaalf mensen op in een speci aal gebouwd en afgesloten huis, begluur ze dag en nacht, zorg voor stress en vraag de televisiekijkers steeds de minst populaire bewoner weg te stem men (via dure betaalnummers). John de Mol en Paul Römer veroveren de wereld met Big Brother dat spraakmakend is in 54 landen. Deelnemers Bart, Ruud en Maurice worden BN'ers. Melanie Chis holm: „Roem voelt als een gevangenis" FOTO MARLENE MARINO Bassie en Adriaan (ofwel Bas van Toor, geboren in 1935 en zijn broer Aad uit 1942) zijn levende kinderlegendes in Nederland en Vlaan deren. Rode-neuserfgenamen van Pipo de Clown (Cor Witschge 1925-1991). Tientallen jaren grollen, tv-series, voorstellingen, liedjes en merchandising. Recent was Hallo Vriendjes en Vriendinnetjes een hilarische internethit als karaokeversie onder bui tenlanders. De series worden nog altijd dagelijks herhaald. Gebaseerd op de Japanse tv-series uit jaren 70 over superhelden. Vijf bontgekleurde tieners beschermen de aarde met hun magische of technologische krachten. Talloze dertigers van nu zwaaiden ooit als kind met plastic zwaarden of la serwapens naar denkbeeldige ruimtemonsters. Ou ders waren niet blij want de Power Rangers zouden onnodig gewelddadig zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9