5 Van den Broeke zegeviert O O) C1) O 10 2 De Nooijer pakt rood in CL-duel Saïd Bouzambou tankt vertrouwen Zeeuwen verliezen van broers Koeman DRESSUUR GOUDEN COMBINATIE Ze ging niet naar Aken, maar Thamar Zweistra zit niet thuis op de bank. Ze werkt verder aan haar toekomst met Double Dutch. Jeremy de Nooijer heeft zich met Sherrif Ti raspol verzekerd van een plek in de volgende voorronde van de Champions League. Na de 1- o-overwinning van vorige week was de 2-1- nederlaag in het uitduel met Kukesi vol doende. De landskampioen van Moldavië hield de stand met tien man op 2-r. De Nooijer haalde het eindsignaal namelijk niet. De mid denvelder kreeg in de 77ste minuut zijn tweede gele kaart en moest inrukken. Hij is om die reden ook geschorst voor het eerste duel met Qarabag in de volgende ronde. Saïd Bouzambou sloot de voorbereiding op de Champions League van Azië gisteren positief af. Met Vamos FC Mataram versloeg de Vlis- singse zaalvoetballer Giti Pasand uit Iran met 2-1. „Dat is toch een van de beste ploegen van Azië", ondervond Bouzambou. Met Vamos begint hij morgen aan het toernooi in Viet nam. De ploeg die zich met trainer Hicham Benhammou aan het roer en Khalid El Hat- tach in de gelederen tot landskampioen van Indonesië kroonde neemt het op tegen ach tereenvolgens Al Rayyan (Qatar), Nafït Al Wa- sit (Irak) en Disi Invest (Tajikistan). Bouzam bou: „Al Rayyan en Nafit zijn op papier ster ker, dus het is even afwachten." Het Zeeuws getinte FC Twente bleek gister avond niet opgewassen tegen het Everton van Ronald en Erwin Koeman. De Tukkers gingen in De Lutte met 3-0 onderuit, door doelpun ten van Kevin Mirallas, Aaron Lennon en Kie- ran Dowell. Terneuzenaar Tom Boere, deze zomer overgekomen van FC Oss, mocht van trainer René Hake in de basis starten. De spits kon echter geen rol van betekenis spelen tegen de Premier League-club uit Liverpool. Godfried Roemeratoe uit Oost- Souburg kwam een kwartier voor tijd nog in de ploeg bij een 2-0-stand. De verdediger (ex- JVOZ) kon niet voorkomen dat Dowell de eindstand in de 84ste minuut voor de bezoe kers op 3-0 bepaalde. zv Sparta Minnaard Geen fouten maken en net zo rijden als het de laatste tijd gaat." Dat was het doel van Tha mar Zweistra voor als ze met haar paard Double Dutch in het Mekka van de dressuursport zou verschijnen. De 34-jarige ama zone van stal Hexagon uit Schore mocht Nederland vertegenwoordi gen op het internationale concours hippique in Aken. Het dressuureve- nement begon gisteren en duurt tot en met zondag. Maar vorige week trok ze zich te rug. Haar paard is niet fit. Natuur lijk baalde ze daarvan, maar Zwei stra is de nuchterheid zelve en weet dat er vast nog mooie momenten gaan komen. Ze heeft er in het ver leden ook al genoeg gehad. Maar Aken is bijzonder. Een keer eerder reed ze er, in 2002 met het paard Kyrain. „Ik was toen nog Young Ri der. Het EK-team mocht in Aken Lichte Tour rijden. En we hebben er een show met een achttal gegeven." Zweistra glimlacht: „Toen ik daar reed, was ik nog niet zo heel erg on der de indruk van de entourage. La ter keerde ik terug naar Aken, als toeschouwer. Op dat moment wist ik dat er wel meer aan de hand was. Aken is een van de mooiste en grootste concoursen die je kunt rij den. Het is vergelijkbaar met een Europees- of wereldkampioen schap. Het stadion waar de wed strijd wordt verreden is speciaal voor het internationale concours gebouwd." Zweistra was op achttienjarige leeftijd de jongste Grand Prix-ama- zone van Nederland. Ze zat met het paard Kyrain in het Nederlands team bij de jeugdruiters (de Young Riders) en won destijds als eerste niet-Duitse amazone het EK. Ze heeft met wel twintig paarden op het hoogste niveau gereden, maar met geen een paard was ze meer zo succesvol als met Kyrain. Tot ze twee jaar geleden Double Dutch overnam van Dinja van Liere, die vertrok bij stal Hexagon. Nu heeft ze weer een paard waar mee ze in de schijnwerpers kan staan. De eigenaar van Double Dutch en tevens oprichter van stal Hexagon, Leunus van Lieren, ge looft in de potentie van de combi natie Thamar Zweistra/Double Dutch. „Deze combinatie gaat de Olympische Spelen halen." Hij zegt het stellig. Double Dutch, gefokt door zijn zoon Laurens, is een top- paard. Dat weet hij zeker. uit de Grand Prix. Hij kan goed 'zitten' en kracht zetten. Hij is heel gevoelig op zijn lijf en doet altijd heel braaf wat je zegt." De scores lopen op sinds de amazone met Double Dutch rijdt. Ze behaalde vorige maand in Etten- Leur een zogeheten A-kader score (boven de 71%) met 73,4%. Vlak daarvoor had bondscoach Rien van der Schaft bekendgemaakt dat Zweistra was opgeno men in het team dat hij naar V Aken wilde sturen om Neder land te vertegenwoordigen, in het zogeheten B-kader team. De combinaties die deel uitmaken van het A-kader reden mee tij dens het Nederlands kampi oenschap, dat van donderdag tot en met zondag plaatsvond. Double Dutch is nu mijn toppaard. Hij heeft geen moeite met de zware Grand Prix-onderdelen Laurens reed ooit in het A-kader, het nationale team, met het in stal Hexagon geboren paard Ollright. Dat was toen de toekomst, maar Double Dutch is nu al beter volgens Leunus. „Double Dutch heeft al 73% gehaald in de klassieke dres- suurproef. De hoogste score van Ollright was 72%." Zweistra weet ook dat ze een paard onder haar kont heeft waarmee ze weieens ver kan gaan komen en houdt alle op ties open. „Doublé is nu zeker mijn toppaard. Hij heeft absoluut geen moeite met de zware onderdelen Pittig Het was kiezen: CHIO Aken of het NK. „Voor veel paar- den is allebei te zwaar. Zeker voor Double Dutch, die met zijn negen jaar nog relatief jong is op dit niveau", verklaart Zweistra. Ze vroeg onder ande ren haar trainer, de uit Weska- pelle afkomstige Hans-Peter Minderhoud, om advies. „Hans-Pe ter zei: 'Aken is een pittig concours, maar als je een keer de kans krijgt om er te rijden, moet je het doen. Als je weet dat je paard bepaalde dingen nog niet onder de knie heeft, moet je niet gaan. Maar er is niets dat Double Dutch niet kan.'" Het is nu niet meer aan de orde, maar Zweistra vond haar paard nog te groen om te kunnen praten over topprestaties in Aken. Een grote factor die daarbij een rol speelt, is concurrentie. Duitsland en de Ver enigde Staten zijn op dit moment leidend in de top van de dressuur sport. Om je daartussen staande te houden, moet je topfit in de ring verschijnen. De blessure van Dou ble Dutch was niet ernstig. Hij had zich verstapt en werd een paar da gen later inmiddels alweer rustig getraind, maar toch vertrekken naar Aken was geen optie. „Je kunt niet half getraind naar Aken gaan, je Meteen na de start namen Erwin Adan en Tim van den Broeke de lei ding met Erwin Harmes, Ronnie Overgaauw en Ralph Wiessenr in de achtervolging. Floris Wille- boorse, Menno Mud, Ruud Hoos emans en de broers Schrier konden de zege al snel vergeten. Van den Broeke nam in de derde ronde een beslissende voorspong en Adan kon zijn tweede zege in het circuit vergeten. Na 8500 meter finishte Van den Broek op de Markt na 28.16 minuten, op 26 seconden gevolgd door Adan. Erwin Harmes, nog dolblij met zijn pr op de 10 km gelopen op het NK, deed het deze keer iets rustiger aan. Hij eindigde op de derde plaats in 29.03. Ton, het ene weekend ac tiefin de ultralopen en een paar da gen later weer op snelheid in de stratenlopen, zegevierde bij de vrouwen in 35.15. Esther Platteeuw werd tweede, voor crosskampioene Monica Sanderse. Zij had een ach terstand van ruim twee minuten op Ton, die nog wilde plannen heeft om in Griekenland circa 250 km te gaan lopen. De vierde wedstrijd voor het Stratenloopcircuit is in Burgh-Haamstede op 26 juli. Wielerronde Stefan Laurijssen uit Roosendaal schreef de 42ste Wielerronde van Westkapelle op zijn naam. Hij reed al in de eerste ronde weg bij het pe loton en hield zijn voorsprong, on danks wat materiaalpech, vast tot de finish. Guus de Graauw (Etten- Leur) en Roelof Tolman (Lewed- orp) completeerde het podium. Johan Peemen (Rijsbergen) won in de categorie 40+. Hij was een van de 37 starters, waar ze in Westka pelle door de 137 inschrijvingen op meer hadden gehoopt. donderdag 20 juli 2017 VOETBAL ZAALVOETBAL Tom Boere (rechts) begon in de basis tegen Everton. foto reuters VOETBAL Wielrenster Quinty van de Guchte uit Drie wegen is zestiende geworden in de loodzware elitewedstrijd van Zottegem naar Strijpen over 90 kilometer. Er stonden 64 rensters aan de start en ze eindigde als eerste junior. Tennisster Lesley Kerkhove werd maandag bij het Roemeense WTA-toernooi in het enkel spel in de kwalificatie uitgeschakeld door de Bulgaarse Sesil Karatantcheva, maar mocht als 'lucky loser' een dag later alsnog uitkomen in het hoofdtoernooi. In de eerste ronde bleek de Duitse Tatjana Maria te sterk voor de Zierikzeese in 6-1 6-2. Wielrenner Arjan Poleij uit Kruiningen fi nishte gisteren als vijfde in Opwijk (Bel). Sparta hield Club Brugge gisteren, met Rick van Drongelen uit Axel in de basis, knap op 1-1. Ilias Alhalft scoorde namens de Rotterdam mers tegen de nummer twee van het afgelopen seizoen in België. Middenvelder Istvan Bakx (Vlis- singen) bleek met FC Oss te sterk voor OH Leuven. Die ploeg werd in Uden met 3-2 ver slagen. II Wemeldingenaar Marco Minnaard (foto) bezet na de zeventiende etappe van de Tour de France de 41ste plaats in het algemeen klasse ment. De renner van Wanty-Groupe Gobert zat giste ren in de klime- tappe lang mee in de kopgroep, maar moest het uiteindelijk doen met een 31ste plaats. Hij kwam 16.41 minuten later binnen dan ritwin naar Primoz Ro- glic. Glorie jaren komen Valeska Nastaly Vrouwenpolder I - Thamar Zweistra Na zijn zilveren plak op het NK steeple afgelopen weekend in Utrecht was Tim van den Broeke in de winning mood, met Erwin Adan als slachtoffer. Leonie Ton pakte in Westkapelle haar tweede zege in het Stratenloop- circuit. Sjaak Sinke Westkapelle a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 90