Kraan slaat over de kop Uitdaging: een jurkje van brood D66 Zeeuws-Vlaanderen wil steun van Den Haag v; Alle middelbare scholen in Zeeuws- Vlaanderen moeten fuseren om blijvend goed voortgezet onderwijs in de regio te kunnen garanderen, stelt D66. Thamar Zweistra met Double Dutch dromen van Olympische Spelen donderdag 20 juli 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ELLEWOUTSDIJK Een zware kraanwagen is gistermiddag over de kop geslagen, vlak voor de Wester- scheldetunnel richting Terneuzen. De chauffeur raakte daarbij gewond. Hij zat met een been bekneld in de cabine. Het ongeval gebeurde rond 17.45 uur. Getuigen meldden dat de kraanwagen van het bedrijf Mammoet een rare beweging maakte (waarschijnlijk door een klapband). Daarna raakte het gevaarte in de berm en sloeg over de kop. Daarbij boorde de cabine zich deels in het dijktalud langs de weg. De be vrijding van de chauffeur kostte veel moeite, omdat de 72 ton zware kraan op de bestuurderskant lag. De Westerscheldetunnelweg was door het ongeval lange tijd afgesloten in de richting van Terneuzen. ZEELAND 9 Aé - Harmen van der Werf Terneuzen Een bestuurlijke fusie is volgens D66 een voorwaarde om alle schoollocaties in Zeeuws-Vlaan deren open te kunnen houden. „Je staat dan veel sterker tegenover het ministerie van Onderwijs", geeft de Terneuzense D66-frac- tievoorzitter Peter de Kraker aan. Zijn collega Wim Huigh in Sluis sluit zich daar volmondig bij aan. Hij maakt zich vooral zorgen over het Zwin College in Oostburg. Die school heeft het minste aantal leerlingen (ruim 86o) en staat er daardoor financieel het minst goed voor. „Valt het Zwin College weg", stelt Huigh, „dan heeft dat ook effect op het basisonderwijs en uiteindelijk op de leefbaarheid van West-Zeeuws-Vlaanderen." De Kraker en Huigh realiseren zich dat een scholenfusie niet eenvoudig is. Het Zwin College, De Rede in Terneuzen en het Reynaert College in Hulst werken samen. Het Zeldenrust-Steelant- college (ZSC) in Terneuzen, met 1.500 leerlingen de grootste school, houdt zich afzijdig. „Ho pelijk is het ZSC bereid over zijn eigen schaduw heen te springen", doen de D66'ers een oproep. Behouden Frits Simons, voorzitter van de raad van toezicht van het Zelden- rust-Steelantcollege, laat weten dat het ook de intentie van het ZSC is 'zoveel mogelijk middel baar onderwijs in Zeeuws-Vlaan deren te behouden'. Hij wil verder niet reageren. Dat zou volgens hem voorbarig zijn. „We zijn in constructief gesprek met ieder een." D66 Zeeuws-Vlaanderen heeft inmiddels ook contact met de Tweede Kamerfractie. Of het veel Dé vraag is horen we wel bij Nederland of niet -Cees Liefting, wethouder uitmaakt als D66 tot een nieuw kabinet toetreedt, kan Huigh niet zeggen. „Of we wel of niet in een kabinet komen, we maken ons sterk voor behoud van de middel bare scholen." Het struikelblok is zoals zo vaak geld. Met 1.200 leerlingen kan een middelbare school finan cieel goed draaien. Het Zwin Col lege en ook De Rede (ongeveer 1.000 leerlingen) zitten daaron der. Den Haag is gevraagd de scholen in elk geval gedurende twee jaar te financieren, alsof ze 1.200 leerlingen hebben. In de tussentijd kunnen de scholen zich voorbereiden op de toe komst, bijvoorbeeld door het 'weglekken' van leerlingen naar België (nu 700) te beperken. Het voorstel is afgewezen. De Terneuzense onderwijswet houder Cees Liefting (PvdA) laat op Facebook weten dit altijd nog onvoorstelbaar te vinden. „Uit eindelijk gaat het om de vraag 'horen we erbij of niet'. Ik twijfel er meer en meer aan of we nog wel op de kaart staan in Neder land." ZEELAND10 It FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN t 'Fusie scholen is noodzaak' wbulance

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 81