5 £J1 Fuiken pont Sluiskil kunnen er weer tegen Methanol en grotere turbo's op Trekkertrek Aagtekerke 1m 9 Dress your bread challenge steekt watermeloen naar de kroon Wat met een watermeloen kan, lukt zeker ook met een sneetje brood, dachten ze bij Zeelandia. Onder de noemer dress your bread daagt de bakkerijspecialist iedereen uit tot creatieve inzendingen. BE ip", zegt Angelique den Boer, „als je een gewone boterham pakt, is het een hoop gedoe. Want die valt om. We hebben het geprobeerd met brood uit de vriezer en dat werkt al beter. Nadeel daarvan is alleen dat je heel snel moet zijn. Dus ons advies is: rooster de boter ham vooraf. Dan krijg je ook een leuk motiefje met al die streepjes." Den Boer heeft zichzelf voor de gelegenheid een volkoren zomer jurkje aangemeten. Met een mes snijdt ze de boterham in het ge wenste patroon. Collega Tom Krentenbrood geeft weer een heel ander effect Blomaard tovert zijn sneetje wit eenvoudig om tot een oversized t- shirt. En voor bakker Jos van Ros senberg knutselen de marketeers van Zeelandia even gauw een hippe korte broek in elkaar. Nu de hammetjes nog in het juiste per spectief voor de fotocamera hou den en klaar is de gegarandeerd unieke kiek. „En hoe leuk is het voor kinderen dat ze het jurkje met hagelslag daarna gewoon kunnen opeten", zegt Den Boers pr-collega Anouk Harmsen. Het idee is afgekeken van de wa termelon challenge, die momen teel wereldwijd opgang doet, be kent Den Boer. „Als je met meloen leuke jurkjes kan maken, kan dat ook met brood. En je kan einde loos creatief zijn. Krentenbrood geeft weer een heel ander effect." Zeelandia Nederland heeft de challenge op de eigen facebookpa- gina uitgezet. De eerste resultaten stromen binnen. De eventuele volgende stap is verspreiding van het initiatief onder de 28 vestigin gen in het buitenland van de Zie- rikzeese grondstoffenproducent. „Wie weet wat voor prachtige exo tische varianten dat nog kan ople veren", ziet Harmsen al voor zich. Iedereen kan een dress you bread foto posten op de facebookpagina van Zeeland Nederland. Na de zo mer wordt de balans opgemaakt. Het mooiste resultaat wordt be loond met een mega grote Zeelan dia badhanddoek. - Een verse berg ahiminium/zinkano- des ligt op de kade. De kaalgevreten, veel dunnere oude exemplaren wor den met een kraan uit het water van het Kanaal Gent-Terneuzen getild. „Het maakt onderdeel uit van het project Renovatie Kanaaloevers", al dus Edwin de Feijter, woordvoerder van Rijkswaterstaat. „Eerder hebben we de kopwanden van de fuiken vernieuwd en beton gestort achter de damwanden. Nu vervangen we de anodes. Die bestaan uit metalen die minder edel zijn dan staal en eer der roesten dan het staal van de damwanden. Pas als de anodes op zijn, corroderen de damwanden." Om dat vóór te zijn, moeten de duikers ze nu verwisselen. De Feijter verwacht dat de klus voor 8 augus tus klaar is. Ruim op tijd voor de pont, die dankzij financiële bijdra gen van de gemeente Terneuzen en de provincie is gered, en na de schoolvakantie weer zal varen. De paardenkrachten en het zand vliegen je zaterdag weer om de oren tijdens Trekkertrek Aagte kerke. Zo'n 130 deelnemers uit Ne derland en België komen naar het terrein aan de Pekelingseweg. Op twee banen wordt gestreden in diverse klassen. In de standaard klasse doen veel Zeeuwen mee. In de sportklasse wordt een echte competitie afgewerkt. „Let bij de prostocks maar eens op de turbo's. Die worden steeds groter", tipt Anthonie Langebeeke, bestuurslid wedstrijdzaken van Trekkertrek Aagtekerke. „En bij de light super stocks zie je dat de rijders steeds meer kiezen voor methanol in plaats van diesel, omdat ze dan op een gemakkelijkere manier meer vermogen halen." Gebrul Het gebrul van de motoren zal dus niet van de lucht zijn; dat is ook de kracht van Trekkertrek. En nood zaak, merkt Langebeeke op. „Ge luid dempen gebeurt niet. Dat gaat ten koste van het vermogen en dat bepaalt het verschil tussen winst en verlies." Trekkertrek Aagtekerke heeft de hoop op een extra wedstrijdavond op vrijdag nog niet opgegeven. Dit jaar mocht het niet van de ge meente Veere, maar het bestuur wil in het najaar opnieuw in over leg, zegt Langebeeke. „We zitten nu aan de maximum capaciteit voor de wedstrijden, maar er zijn meer rijders die willen meedoen. Aagtekerke staat landelijk bekend als een kwalitatief goede baan en een sterk deelnemersveld." Trekkertrek Aagtekerke biedt ook attracties voor kinderen. En tree tot het evenement kost 12,50 euro voor een volwassene en 6 euro voor een kind van 4 tot 12 jaar. Trekkertrek duurt van 13 tot 20 uur. Aansluitend is een feest. donderdag 20 juli 2017 De zomer door in een Zeelandia jurkje Marcel Modde Zierikzee T -Angelique den Boer 1 Vlnr: Angelique den Boer, bakker Jos van Rossenberg en Tom Blomaard foto dirk jan gjeltema In de fuik van het pontje van Sluiskil ligt een ander schip dan gebruikelijk. Duikers van het Rotterdamse bedrijf Smit maken van de vakantie, die ook voor de veerpont geldt, gebruik om er anodes te vervangen. Guido van der Heijden Sluiskil Maurits Sep Aagtekerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 76