6 HENGSTDIJK CHALET Sassenaar Willy Clauwaert hoefde niet ver te zoeken toen hij op zoek ging naar een stek om in het weekend te kunnen vluchten voor het kabaal van de spoelen op zijn werk. Bijna een leven lang komt hij nu al naar Hengstdijk. WAT IS ER TE DOEN? Tip1 Snuffelen aan Zee tocht, Breskens Samen met een natuurgids van Natuur&Zo ontdekken wat het strand allemaal te bieden heeft. Voor kinderen met ouders/grootouders een leuk dagje uit. Er wordt op garnalen gevist en er worden krabben ge vangen. Uiteindelijk gaan de be zoekers naar huis met een zelf gemaakt strandsouvenir. Meer info: www.vvvzeeland.nl Tip 2 Bezoek aan Molen 'De Verwachting', Tholen Wanneer de molen draait kan je op verzoek een rondleiding van de molenaar krijgen, hij vertelt met passie over zijn molen die dateert uit 1847. De molen staat aan de Vlasmarkt 1 en bezichti gen kan van 10.00 uur tot 17.00 uur. Tip 3 Stadswandeling, Sluis Laat je verrassen door de histo rie van Sluis en bezoek samen met de stadsgids de ruïne van de Steenen Beer. De wandeling gaat ook langs de stadswal en de Belforttoren. Iedere donderdag tot 15 september van 10.30 uur tot 11.30 uur aan de Grote Markt 1. Meer info: www.vvvzeeland.nl Tip 4 Orgelconcert, Middelburg In de Oostkerk van Middelburg treedt organist Hugo Bakker vandaag op. Op het programma staan werken van Back, de Grigny en Mendelssohn-Bart- holdy. Van 12.30 uur tot 13.00 uur. Tip 5 Handwerkcafé, Axel Vandaag kan men van 19.00 uur tot 21.00 uur handwerken in het Warenhuis aan Markt 2. Er wordt ondersteuning geboden in breien, haken, open naaiwerk en nog veel meer. Tip 6 Rondleiding Abdijcomplex, Middelburg De abdij van Middelburg die rond 1100 gesticht is, is vandaag te bezoeken van 11.15 tot 12.45. Vandaag de dag wordt de abdij nog altijd gebruikt als zetel van de Staten van Zeeland. Tijdens de rondleiding zie je de Statenzaal, de crypte, de kloostergangen, de kruidentuin en de Koorkerk, Nieuwe Kerk en Wandelkerk. Voor meer info: www.vvvzeeland.nl Tip 7 Dance Award, Zoutelande De Dance Award is een competitie tussen campings in Zoutelande. Elke camping heeft een eigen team met een eigen dans. Deze teams nemen het tegen elkaar op aan de Langstraat van 19.00 uur tot 21.00 uur. Tip 8 Beachtennis clinic, Wemeldinge Vandaag vindt op het strandje van Wemeldinge van 19.00 uur tot 21.00 uur een Beachtennis clinic plaats. Samen een balletje slaan, tips en tries krijgen en een aantal wedstrijdjes spelen. De organisatie is in handen van Tennis Organisatie Zuidwest en alle materialen zijn op het strandje aanwezig. Aanmelden van te voren kan via: www.tennisorganisatiezuidwest.nl Tip 9 Pilates, Zierikzee Opzoek naar een ontspannende work out? Van 19.00 uur tot 20.00 uur kun je terecht bij Fytaal Pilates. Door middel van grondoefeningen wordt het lichaam sterker, leniger en stabieler. De sessie is geschikt voor iedereen en vindt plaats op het grasveld bij Louise de Colignylaan. Voor meer info: www.jorfytaal.nl Tip 10 Weekmarkt, Middelburg Vandaag is het weer weekmarkt op de markt van Middelburg. Boodschappen doen en daarna nog even de stad in duiken? Dat kan. De markt staat van 09.00 uur tot 16.00 uur in het centrum. VANDAAG IS ONZE VASTE GAST: ONS tijdelijke thuis in zeeland I en vakantiestek, zo dicht bij huis. Waarom verder zoe ken? Het enige wat Willy wilde was wat rust in zijn I vrije tijd. „Ik werkte bij de De Schelde Weverij in Sas van Gent. Zo veel lawaai! Dat kletsen van die spoe len, van boemtjak boemtjak, de hele tijd. In het weekend wilde ik gewoon stilte. In het begin reden we in het weekend naar Cadzand. Samen op de brommer. Ik had toen een Fongers. Dat was de eerste brommer met een dub bele zit. Aan de zijkanten had ik koffers gemaakt voor de tent." Hengstdijk kwam later in beeld. „Een oom van Desiré stond hier op de cam ping. Wij vonden dat zo'n mooi plekje. Oom Martens zei ook al 'waarom ko men jullie niet hier?'" Ze zijn er nooit meer weggegaan. Ie der weekend weer. Van vrijdag tot zon dagavond. De kleine caravan werd een grotere stacaravan en uiteindelijk het houten chalet, waar ze nu een groot deel van het jaar in wonen. Een ruime woonkamer, een keuken, een eethoek, twee slaapkamers, een douche, een bad en een wc, een geïsoleerd tuinhuis waar zij kan koken en hij kan klussen en een tuin rondom. Er zijn mensen die het in een eigen woning met veel minder moeten stellen. „We zitten hier nu sinds Pinksteren en we blijven tot september." We gaan naar huis om de post op te halen of om naar de kapper te gaan." Een miniatuur van het Schepentrek- kersbeeld uit Sas van Gent wordt op de terrastafel gezet. Het fotoalbum wordt erbij gehaald. „Dit was onze eerste ca ravan. Een Meibro, die werd in Axel ge maakt." Wat ik hier doe? Niks! Maar eigenlijk doe ik hier misschien wel meer dan thuis Het vakantiealbum gaat ver terug. Willy bladert langs plaatjes waar de camping nog een stuk kleiner oogde. „Mieke was toen nog een baby", herin nert Desiré zich. Willy vind de foto die hij zocht. „Kijk, zo zag onze chalet er uit toen hij net gezet donderdag 20 juli 2017 BB- Molen de Verwachting. l A Beachtennis. archieffotojan houwers Hun buiten op camping De Vogel in Hengst dijk heet De Schepentrekker. Willy en Desiré Clauwaert (bei den 84) uit Sas van Gent zijn al 44 jaar lang vaste gast. Ster ker nog, ze zijn familie gewor den. 'Het gaat niet vervelen, al 44 j aar niet' Guido van der Heijden -Willy Clauwaert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73