OZCAN AKYOL Na vakantie moeten onderhandelaars met de billen bloot 8 dagen Middellandse Zee rfirLKAiTAn -TofbeTons 088 - 70 70 600 /cfip 6 Per MS Sovereign Column @ÖzcanAkyol Toen deze krant twee dagen geleden onthulde dat voor malig D66-Kamerlid Was sila Hachchi voortaan als spreker en dagvoorzitter bij Speakers Aca demy te boeken is, ging er een golf van verontwaardiging door het land. Dat had met name te maken met haar honorarium, dat was vastgesteld op 7.500 euro. Zelfs Dries Roelvink krijgt niet zoveel op een Brabantse kermis. De ergernis van mensen be stond ook uit het feit dat Hachchi -voorheen militair officier, amb tenaar en dus politica - vorig jaar op stel en sprong uit de Tweede Kamer verdween, omdat ze graag actief wilde zijn in het campagneteam van Hillary Clinton. Onder tussen maakte ze wel gebruik van onze riante wacht geldregeling - een doorn in het oog van menig kritische burger. Ik begreep de woede van de mensen deze week niet zo goed. 7.500 euro is inderdaad veel te veel geld voor een spreekbeurt. En het is ook niet zo netjes om een verrot uitkeringssysteem voor vertrek kende politici zo opzichtig te mis bruiken, zonder opgave van reden: want het is nooit duidelijk gewor den waarom ze haar fractie plotse ling de rug toekeerde - althans niet in het openbaar. Maar in plaats van woede voelde ik vooral medelijden. Wassila Hachchi leeft blijkbaar in de veron derstelling dat ze zó interessant is dat be langrijke clubs veel geld voor haar willen neertellen. Haar naïeve zelfover schatting heeft iets aandoenlijks. Vermoedelijk heeft ze in Ame rika gehoord wat voor sprekers vergoedingen daar in omloop zijn en projecteerde ze die cultuur op haar eigen zelfbedachte status. De grap is natuurlijk dat nie mand geïnteresseerd is in een po litieke deserteur, die zich elders aansloot bij de verliezende partij. Wassila Hachchi lijkt geïnfec teerd door de Amerikaanse grootheidswaanzin. Dat zou geen verontwaardiging moeten opleveren maar een ze kere mate van erbarmen. Het is verdrietig dat iemand zo'n vertekend zelfbeeld kan heb ben. Een medewerker van Spea kers Academy zegt over mogelijke boekingen: 'Ik denk niet dat het zo ontzet tend storm zal lopen.' Dat weet ik wel zeker. Daar zal Wassila Hachchi ook wel achter komen - maar dan wel als aller laatste. De grap is dat niemand geïnteresseerd is in een politieke deserteur „We hebben nog een paar berg etappes te gaan", zei Zalm met een knipoog naar de Tour de France. „We zijn nog niet in Pa rijs." Evengoed verklaarde Christen- Unie-leider Segers gisteren dat er al 'mooie dingen gebeuren' aan de onderhandelingstafel, ook op the ma's waarbij hij dat niet had ver wacht. Daarbij zou hij volgens in gewijden vooral op het onder werp migratie hebben gedoeld, dat eerder nog het struikelblok vormde bij de mislukte formatie poging met GroenLinks. Geen van de onderhandelende partijen heeft het gevoel dat een van de anderen er met een dub bele agenda zit, stelde Zalm. Dat zekere vertrouwen was er niet toen GroenLinks aan tafel zat. Betrokkenen benadrukken dat het met de persoonlijke verhou dingen wel snor zit. Een belangrijk verschil met GroenLinks is bovendien dat de Christenunie wel eerder rege ringsverantwoordelijkheid heeft gedragen, tijdens Balkenende-IV. Die ervaring, gecombineerd met de constructieve houding van de afgelopen jaren, sterkt de overtui ging dat er met de Christenunie zaken valt te doen, zonder bang te Het zit wel snor met de persoonlijke verhoudingen, aldus betrokkenen hoeven zijn dat de partij telkens terugkrabbelt. Daar waren VVD, CDA en D66 bij GroenLinks nooit zeker van. Zalm werkt tijdens de vakantie van de onderhandelaars gewoon door. Hij suggereerde dat hij zelf teksten zou maken. Ook zal hij contacten hebben met het Cen traal Planbureau (CPB) en het mi nisterie van Financiën. „Lekker even eigen baas!" Villefranche-sur-AAerl Barcelona Livorno Civifavecchia - Rome JIBW®W5ül| Exclusief bijx Stip Reizen! v.a Villefranche-sur- Civitavecchia Barcelona LAATSTE PLAATSEN HOOGSEIZOEN! inci. vliegreis en 20 kg bagage 8-daagse cruise o.b.v. All Inclusive O.a. Barcelona, Napels en Rome Vertrek vanuit Amsterdam en Eindhoven Binnenhut Buitenhut v.a. 969 v.a. 1069 v.a. 849 v.a. 949 v.a. 749 v.a. 819 v.a. 669 v.a. 739 Kijk voor nog méér cruises op onze website! J I I IJ I X frj I I I I I (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) V reizen «nl donderdag 20 juli 2017 Wassila achc Vervolg van voorpagina De diverse formatieteams ver wachten dat de herstart van de onderhandelingen in de week van 7 augustus heel be langrijk wordt: dan zal er toch echt bewogen moeten worden, wil deze formatie slagen. Laurens Kok Den Haag De tweede^tpd van Spanje Het ju wee] All Inclusive Cruise Juli Augustus September Oktober Optioneel bij te boeken: transfer vliegveld - schip en v.v. voor €25 p.p. Vertrek vanaf Amsterdam: Vertrek vanaf Eindhoven: zie stipreizen.nl/crpsob 3 zie stipreizen.nl/crpseb U vaart met het heerlijke 4-sterren cruiseschip MS Sovereign dat onderdeel is van de rederij Pullmantur Cruises. Het schip biedt ruimte aan ca. 2700 passagiers en beschikt over verschillende faciliteiten zoals 2 zwembaden, 7 bars, verschillende restaurants, een Wellness Center, theater, casino en discotheek. U verblijft aan boord op basis van All Inclusive. Stip prijsdoorbraak! Een volledig verzorgde 8-daagse 4* cruise op de Middellandse Zee, met vertrek van juli t/m oktober. Normaal gesproken kost deze cruise al gauw €1098: nu bij ons v.a. slechts €669! U vaart een volle week op basis van All Inclusive naar vrijwel alle hoogtepunten van de Middellandse Zee, zoals Napels, Rome en Monaco. De cruise wordt uitgevoerd met het MS Sovereign De reissom is absurd voordelig, want deze is inclusief vliegreis naar/van Barcelona, bagage bij de vliegreis en een week lang cruisen op het MS Sovereign op basis van All Inclusive (d.w.z. inclusief maaltijden en drankjes)! Dit drankenpakket kost elders ca. €225 per persoon en is bij ons dus standaard inbegrepen. Boek deze reis snel, want het zijn echt de allerlaatste plaatsen in het hoogseizoen. Vol vol! www ww Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamifeitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen a (P zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. Op de cruises met vertrek op 12/8,19/8 en 16/9 wordt de prachtige badplaats Cannes aangedaan i.p.v. Villefranche.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6