MIJN HOBBY 8 12 ZE Kitscherige soepterrines, fruitschalen en bonbonschaaltjes. Familieleden en vriendinnen vinden ze spuuglelijk, maar zelf geniet Zus Amys-Luteijn (71) uit Retranchement iedere dag van haar verzameling. nen?„Dertig jaar geleden kocht ik mijn eerste soepterrine op een rommelmarkt. Daarna kwam ik ze steeds vaker tegen en op den duur ging ik er echt specifiek naar op zoek." „Ik vind het gewoon leuk om naar mijn verzameling te kijken. Ik vind mijn stukken prachtig, ze vervelen nooit." „Sinds zeven jaar ben ik gestopt met verzamelen. Ik maak ze ook niet iedere maand schoon, alleen als het nodig is. Vroeger gingen mijn man en ik wel zes keer per jaar naar Belgische rommelmarkten. Dan maak ten we er een dagje uit van." Niet veel, ik heb er in totaal misschien 250 euro aan uitgegeven. Ik kocht alles op rommelmarkten voor drie of vijf euro. Als je ze nieuw koopt, ben je zo vijftig euro kwijt." „Nee, ik denk niet dat er een club bestaat. Voor zover ik weet ben ik de enige die ze verzamelt." „Wij kwamen vaak in België, dus de posters van rommelmarkten zagen we altijd hangen in onder andere restaurantjes." „Mijn man is pas overleden, maar hij vond het niet erg. Ik weet niet of hij ze mooi vond. Waarschijnlijk niet, maar ik heb het hem nooit gevraagd." Met niemand. Vriendinnen en familie leden vinden ze spuuglelijk." „Ik ben het meest gehecht aan een fruit schaal, een van mijn eerste aankopen. Ik kocht hem in het Belgische Donk voor vijf euro. Ik vind het vlechtwerk erg mooi en kunstig. Er zijn helaas al een paar stukjes af, want het is een van de weinige stukken die ik ook echt gebruik." VJgek? „In het begin liet ik altijd enthou siast mijn aankopen zien, maar ik zag altijd aan de gezichten van mijn vriendinnen dat ze er niets aan vonden. Maar dat heeft me nooit tegengehouden, hoor." „Nee, ik ben nu zeven jaar gestopt met verzamelen. Ik wil zo goed als alles verkopen, omdat ik kleiner ga wonen en geen plaats meer zal hebben. Dat vind ik wel jammer." donderdag 20 juli 2017 SD Ik vind mijn stukken prachtig Gertie de Boey 1 Wanneer bent u met uw hobby begon- 2Wat is er zo leuk aan uw hobby? 3 Hoeveel tijd besteedt u eraan? 4Hoeveel geld geeft u eraan uit?" 5 Zit u bij een club? 6 Hoe informeert u zich over uw hobby? 7Wat vindt uw partner ervan? Met wie deelt u uw passie? 9 Wat is uw topstuk? j f A Verklaren mensen u weieens voor Bent u van plan om uw verzameling nog uit te breiden? Mensen die geïnteresseerd zijn om de ver zameling van Zus Amys-Luteijn te kopen, kunnen contact opnemen via zusluteijn@zeelandnet.nl. Zus Amys-Luteijn vindt het jammer dat ze haar verzameling moet verkopen, foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67