H JjLiJdjyfffjzjfj. ijJ Sals II 5 heen met f luisterstille boot J Aan boord zitten ruim honderd abonnees van de kranten van de Pers groep. PZC, BN DeStem, Brabants Dagblad, AD en andere titels worden door deze mensen gelezen. Sommigen hebben er al een hele reis opzitten voor ze zich tegen 10.00 uur in Drimmelen melden. „Vijf kwartier in de auto geze ten", zegt een mevrouw uit Scher- penzeel. De Z8 vaart vandaag in een vierkant om de Biesbosch heen. Vanuit Drimmelen, langs de Aakvlaai naar Boven-Hardinkx- veld. Van daaruit naar Dordrecht en via de Dordtsche Kil en indu strieterrein Moerdijk weer naar Drimmelen. Tochtje van zes uur, belooft kapitein Marcel de Groot. Nog iets dat opvalt. Het geluid op de hele boot klinkt goed. En de stem in de speakers komt niet van een bandje maar wordt live door kapitein De Groot gesproken. Eenmaal op de Amer gaat ieder een boven het dek op. De zon en de warmte in. De kapitein vertelt over het ontstaan van de Aakvlaai en over het project Ruimte voor de Rivieren als een meneer uit Goes de andere kant uitwijst. „Ik ben in Klaaswaal geboren en vroeger kwamen we veel bij mijn neef die hier een boerderij had in de Kie- vitswaard. Toen was alles veel mooier. We hadden van de natuur af moeten blijven", is de Goese- naar van mening. Vroeger was alles veel mooier. We hadden van de natuur af moeten blijven In het Steurgat varen we langs een nieuwe boerderij en een pas sagier merkt op: „Hé, dat is zo'n nieuwe boerderij." Hij wijst voor bij de horizon. „Daar staat een nieuwe paardenboerderij met meer dan honderd paarden." Zijn gehoor neemt het voor kennisge ving aan. Dan komt de Biesboschsluis bij Werkendam in beeld. „Dit schip is op deze sluis gebouwd. De sluis is 7 meter breed. Dit schip 6 meter 95. We hebben straks aan weers zijden 2,5 cm over", laat Marcel de Groot noteren. Niets van gelogen want in de sluis raakt de Z8 meer dan eens de kant. Scheepswerven Op de Beneden-Merwede verga pen de mensen zich aan het grote aantal scheepswerven. Bekende bedrijven als IHC en Damen gaan op de foto. Voorbij de brug van de N3 zou de fraaie oude stad van Dordrecht in zicht moeten ko men. „Maar ze zeggen 'Hoe dich ter bij Dordt, hoe rotter het wordt' en wat gebeurt er? Het gaat regenen!" roept iemand. „Wat hij net zei mag je niet in de krant zetten, hoor!" waarschuwt een mevrouw... uit Dordrecht. Als het Hollandsch Diep is overgestoken komt havenmeester Ruud Verhulst van de haven van Moerdijk aan boord. Hoewel sommige gasten zich 's ochtends nog afvroegen waarom deze ha ven in de route is opgenomen, lukt het Verhulst toch ze te boeien. De havenmeester, die in 2018 afzwaait, vertelt over Shell Moerdijk, over ATM en over de grootste schepen die Moerdijk kunnen bezoeken. Op het Hollandsch Diep en de Amer valt de drukke scheepvaart op. De mensen zijn moe maar te vreden. En onderstrepen graag hoe fijn ze het vinden dat hun dagblad dit soort uitstapjes orga niseert voor de abonnees. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 6-daagse najaarsreis Berlijn Kurfürstendamm 8-daagse najaarsreis Pittoresk Vrsar (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl -daagse najaarsreis Tarrenz in Tirol 8-daagse najaarsreis Lutago, Zuid-Tirol 8-daagse najaarsreis Sonthofen in de Beierse Allgau 8-daagse najaarsreis Toscane, Umbrië en Rome donderdag 20 juli 2017 Het industriegebied Moerdijk blijkt vanaf het water interessanter dan de opvarenden aanvankelijk dachten, foto'shenk den ridder -Abonnee uit Goes Het buffet komt uit de vloer. v.a. slechts Vertrekdatum: 16 oktober 2017 Vertrekdatum: IA oktober 2017 Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en boekingen: Prijs p.p. o.b.v.,2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten J Vertrekdatum: 14 oktober 2017 Vertrekdata: 14, 23 oktober 2017 Vertrekdata: 14, 23 oktober 2017 Vertrekdatum: IA oktober 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5