Respect voor de vrouwen KG Fruit trekt plannen voor nieuwbouw in Op de brommer 2 De tijd dat mannen wat lacherig deden over vrouwenvoetbal lijkt voorbij. En wie dat nog wel deed, werd afgelopen zondag de mond gesnoerd toen het Nederlands elftal het Noorse team versloeg. Vlissingen praat pas na verkiezingen over EKORANJE LEEUWINNEN Commentaar Het Europees Kampioenschap vrouwenvoetbal in Nederland krijgt veel aandacht. Notoire oude voetbalmaniakken die ja renlang niets van vrouwen op het veld wilden weten, gaan om. Is het bij gebrek aan resultaten bij de heren, of vinden we het vrouwenvoetbal écht leuk? Zeker is, dat het sportieve niveau van de vrouwen snel stijgt. Het helpt natuurlijk ook dat de Oranjeleeuwin nen hun eerste wedstrijd in het Europese toernooi hebben gewon nen. Maar de belangrijkste oorzaak is wellicht de emancipatie van de hele voetbalwereld. Voetbal is nog steeds een zwaar spelletje, met veel fysiek contact. Maar de sport verandert snel. Sterspelers zijn zelden nog de ruwe bonken, de breekijzers van vroeger. De tijden van Theo 'De Tank' Laseroms zijn helemaal voorbij. Tegenwoordig hebben veel voet ballers op en buiten het veld theatrale maniertjes en veel aandacht voor hun uiterlijk. Alleen al de kapsels zijn een studie waard. In dit opzicht zijn de mannen verwijfd en de vrouwen stoer geworden. Liefhebbers van sporten als tennis en volleybal weten het al lang: het spel van vrouwen is vaak minstens zo interessant. Ze spelen lange spannende rally's, niet het klap-boem van de mannen. Op het voetbalveld komt dat gunstige verschil er wat minder uit, maar het positiespel van de vrouwen is zeker het aanzien waard. De huidige hype rond het vrouwenvoetbal kan snel voorbij zijn. Maar de trend is duidelijk. Handbal, hockey, wielrennen of voetbal, Nederland is blij met elk succes op elk niveau. Daarbij maakt het steeds minder uit of het mannen zijn of vrouwen. De kentering is niet te danken aan de gevestigde namen in het voetbalwereldje. Ico nen als Louis van Gaal en Johan Derksen springen nu pas op de rij dende trein. De sportieve jongedames hebben alle aandacht hele maal zelf afgedwongen. Ruime aandacht voor succes van Oranjeleeuwinnen is een kentering in de sportwereld „Een deel van de plannen wil hij naar een bedrijventerrein brengen. Daardoor wordt het plan op zijn perceel veel kleiner. Het oude plan is formeel ingetrokken", vertelt wethouder Evert Damen van Ka pelle. De Jonge zelf wil er het liefst zo weinig mogelijk over kwijt: „We broeden op een nieuw plan en een broedende kip moet je niet storen. Maar we willen inderdaad een schuurtje bouwen op een indu strieterrein." Tijdens een inloopavond op woensdag 7 juni schrokken enkele omwonenden van de grootsheid van de nieuwbouwplannen. De Jonge is daarna bij de meest ge schrokken buren langs geweest en heeft daar toegezegd dat 'het alle- We broeden op een nieuw plan en een broedende kip moet je niet storen maal goed gaat komen'. „Ik heb nog niks officieel gezien, maar hij schetste bij ons een plan dat veel meer op zijn oude bedrijf lijkt. En daar zijn we blij mee en hebben we ook vertrouwen in", al dus buurvrouw Gea Moeliker. ALMANAK Elke dag leest oma de kleine Lotte voor uit de kinderbijbel. Op een dag was het tijd voor het verhaal van David en Goliath. Oma vertelde. Hoe schaapsher der David met een steentje in een slinger zijn afgedwaalde schapen weer bij de kudde wist te krijgen. En hoe hij met die slinger ook de reus Goliath had verslagen. Oma legde uit: de steen had Go liath net onder zijn helm op zijn slaap getroffen, waarop de reus dood neerviel op de grond. Pein zend vroeg Lotte: „Onder zijn helm? Was-ie dan op de brom mer?" Regenboogzebra aan Spuikomweg Frisfeesten bij Pinky Schouwenoord wordt veertig Voetballer Julius Bliek (23) uit Burgh-Haamstede, onlangs geko zen tot beste Zeeuwse speler van afgelopen seizoen, stootte zondag verbaasd zijn vrienden aan. Ze ke ken op de bank naar de openings wedstrijd van het EK voetbal voor vrouwen. „Ze speelden hartstikke goed! De Nederlandse vrouwen speelden lekker rond, zetten goede aanvallen op. Er wordt natuurlijk wel eens minderwaardig gedaan over het vrouwenvoetbal, maar als je zag wat ze zondag op de mat lie ten zien, dan kan niemand daar meer minderwaardig over doen. Ik had het vrouwenvoetbal voor dit toernooi nooit gevolgd, maar ik ben nu erg benieuwd naar de volgende wedstrijden." Ook Rogier Veenstra, nu trainer van Zeelandia Middelburg en na de zomer van Goes, is helemaal om. Een aantal jaren geleden was hij niet geïnteresseerd in vrouwen voetbal. „Maar ik ben ook trainer bij JVOZ: daar zie ik veel getalenteerde meiden. Door hen ben ik anders naar het vrouwenvoetbal gaan kij ken." Veenstra denkt dat de Oranje Leeuwinnen hoge ogen gaat gooien op het Europees kampioenschap. „Het zijn goede voetballers met veel snelheid en kracht. Ik zag een middenvelder die misschien niet zo snel is als Arjen Robben, maar wel ontzettend slim. Ze maakte op het juiste moment een sliding, stapte goed in, maakte een mooie voorzet. Het is echt topvoetbal." Oud-profvoetballer Dennis de Nooijer volgt het toernooi op de voet. „Je moet het vrouwenvoetbal niet vergelijken met het mannen- voetbal: het mannenvoetbal is ge woon sneller en dynamischer. Maar het Nederlands vrouwenelftal speelde tegen Noorwegen een prima wedstrijd: ze speelden aan vallend, zetten snel druk en maak ten goede combinaties. Dit toer nooi is fantastische reclame voor het vrouwen- en meisjesvoetbal." Veenstra vindt dat het EK wel meer aandacht verdient op tv. „Ik vind het jammer dat het wielren nen op RTL 7 en op Nederland 1 zo veel aandacht krijgt, terwijl je van het vrouwenvoetbal alleen de groepswedstrijden van het Neder lands elftal live kunt zien." Maar daar komt zeker verandering in, denkt hij. „Als de vrouwen dit EK laten zien hoe goed ze zijn, komt er vanzelf meer belangstelling." artikel 12 de onroerendezaakbelas- ting in stappen optrekken naar 150 procent van het landelijke gemid delde in 2020. De gemeenteraad wil dat daarbij de sterkste schouders de zwaarste lasten dragen. Overigens brengen bedrijven in Vlissingen naar verhouding veel op van de ozb-opbrengst, merkte wethouder John de Jonge op. Huishouden Bij de belastingherziening wordt ook gekeken naar de omvang van lozingen op het riool en mogelijke invoering van 'diftar', waarbij per huishouden wordt betaald voor de hoeveelheid (rest)afval die wordt geproduceerd. De nieuwe gemeenteraad moet maar onderzoeken of de Vlissingse lokale belastingen meer op maat moeten worden geheven. Dat vindt het college van burgemeester en wethouders. De gemeenteraad wil een onder zoek naar differentiatie van belas tingen als de onroerendezaakbelas- ting (ozb), de rioolbelasting en de afvalstoffenheffing. Maar met de gemeenteraadsver kiezingen in maart volgend jaar in zicht, is het logischer dat over te la ten aan de onderhandelaars van een nieuw college, stelt het huidige da gelijkse bestuur van Vlissingen. donderdag 20 juli 2017 ii Het in maart afgebrande KG Fruit in Kapelle heeft zijn nieuw- bouwplannen ingetrokken. Eige naar Domus de Jonge werkt aan een nieuw, kleiner plan. Daarbij zou een deel naar een bedrijven terrein verkassen. Willem Adriaansens Kapelle - Domus de Jonge, KG Fruit Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Het regenboogzebrapad waarmee Vlissingen steun betuigt aan de Ibht- gemeenschap, wordt deze zomer aangebracht op de oversteekplaats aan de Spuikomweg bij Cinecity. Het wordt inge wijd op Coming Out Dag, 11 oktober, maar het is al klaar voor festival Film by the Sea, begin septem ber. De gemeente over weegt voor de opening er een kast bij te plaatsen. Het pad was een voorstel van D66. RENESSE Bij Pinky Renesse gaan deze zomervakantie vier keer de deuren open voor Frisfeesten, voor jeugd tussen de 11 en 16 jaar. Met bekende namen als Armoowasright, Ri- cardo Castano MC Ruben, Justice Toch en Jody Bernal. Ook partydj Ayron is van de partij. De besloten feesten zijn van 19.00 tot 23.00 uur en kosten vijf euro (inclusief consumptie) in de voor verkoop. Meer informatie: discotheekpinky.nl. ZIERIKZEE Schouwenoord in Zierik- zee, tegenwoordig Touw- baan genoemd, bestaat 40 jaar. Dat wordt vrijdag 21 juli gevierd met cliën ten en personeel van toen en nu. Touwbaan is een appartementencom plex van Gors, waar vaak bewoners wonen met een intensieve onder- steuningsvraag. Niet alle oud-medewerkers zijn achterhaald. Zij kunnen zich nog melden voor het feestje via Jvan- Waarde@gors.nl. PLAFONDS Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Vrouwen Cornelleke Blok Vlissingen Een nieuw plafond in één dag! Claudia Sondervan Vlissingen moet onder last van Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57