<D L Sekspartner voor Jeremy 2 DE REDACTIE DRINKT Alternatieve stedentrips In de schaduw van Nederlandse topsteden glanzen charmante stadjes als Zutphen, Breda en Gouda. Maar wie een beetje lef heeft, gaat naar plaatsen waar anderen niet dood gevonden willen worden. HOE IS'T DAAR? VANDAAG... TAKKENWIJVEN Turquoise Tangerine eiwit Comfort Spices Zomer volgens Flo Fee&Toe feenAt» Assen Zoetermeer Sittard Almere Virgin Almond Sour (alcoholvrij) E22S V®. ^RAIto1 donderdag 20 juli 2017 GO 21 °C Jessica reist naar de fjorden en de zon op roadtrip in Noorwegen. Jessica (37) uit Hen- drik-ldo-Ambacht: „Het is hier lekker weer, met een paar wolken. Met mijn man en kinderen maak ik een roadtrip door Noorwegen. Een paar dagen geleden waren we onderweg naar Stavanger toen we hoorden dat het daar nu nat en koud is. Dus reden wij onze camper de andere kant op, richting Gvarv en de zon. On derweg hebben we op fjorden en in de sneeuw gestaan. In Hardangervidda heb ben we een berg be klommen om een wa terval te zien. Hierna? Stavanger, en op de terugweg Legoland." Verslaggever Wendy Wagenmakers en haar partner Jorn bedenken hun eigen cocktails. Dit zijn hun drie favorieten: 1 deel Napoleon Mandarin 1 deel Beirao 1 deel Blue Curacao limoensap Shaken met ijs in een cocktailshaker en uitschen- ken in een champagnecoupe met wat ijsklontjes. Extra mooi: garneren met wit viooltje en een kers. 1 deel Southern Comfort 1 deel Licor 43 1 deel troebele appelsap limoensap Ook deze shaken met ijs en uitschenken in een whiskeyglas met ijsklontjes, wat schijfjes limoen en sinaasappel en een kaneelstokje. landt in 1976 de Amerikaanse Viking 1 als eer ste ruimtetoestel succesvol op Mars. Blenden tot een schuimig sapje. Uitschenken in een champagnecoupe en garneren met een schijfje citroen, blaadje verveine en witte begonia (een ander bloemetje mag ook). ÜfltOOPlCHT in 1973 overlijdt kungfu- ster Bruce Lee. i o N Gerda Bosman (I.) en Corlijn de Groot, auteurs van 'De tuin als lusthof slagveld', schrij ven elkaar dage lijks over hun belevenissen in de eigen tuin. Hallo Gerda, Vorig jaar kon ik door de slakken mijn tuin niet meer zien. Dit jaar valt het mee en daardoor heb ik ook iets meer sympathie voor die slijmzakken. Toen ik over Jeremy de huisslak las, voelde ik zelfs medeleven. Je remy heeft een zeld zame genetische af wijking: zijn slak kenhuis is links- Hans Avontuur In Drenthe is het zo stil dat zelfs de Drentenaren weieens denken over vertrekken. Waarom koos Napoleon Assen dan als zomer verblijf? De stad heeft tientallen hectare beschermd stadsgezicht. En nee, de mooiste tentoonstellin gen vind je niet alleen in de Rand stad. In rijksmonument het Drents Museum kun je je nu onderdom pelen in de Mongoolse nomaden- dynastie van de Liao. Hier wordt het verhaal verteld van een stam die in de tiende en elfde eeuw een imperium opbouwde. Assen had eerder grote exposities over China, zoals over het terracottale- ger van Xi'an. O, en vergeet niet bij het meisje van Yde langs te gaan, een hier gevonden veenlijk. Een slaapstad waar je alleen komt om te werken, dat is 'Sweet Lake City'. Wie verder kijkt dan de flats, gaat naar de rand van de stad waar het groen en de avonturen wach ten. Daar kun je je moed testen op een klimwand, mountainbikepar- cours, lasercom- pound en (als de heropening door gaat) een wildwa terbaan. En wat is leuker dan midden in de zomer, binnen in de hal je ski's on derbinden voor een rondje Snow- world? Sittard, dat is toch zo'n smoezelige Lim burgse stad tussen de verlaten kolenmij nen? Dat van die mijnen klopt: de stad ligt in het noordelijkste puntje van de mijnstreek, maar het kleine centrum van Sittard is sfeervol en gezellig. Zeker rondom de Markt. Maak er een wande ling langs 35 herinneringen aan de be roemdste zoon van de stad, Toon Her mans, en je weet: dit is zalig Limburg. Bezoek aansluitend het Kloosterkwartier voor een vleugje klassiek rooms leven, maak een bedevaart naar het geboorte huis van de heilige pater Karei in Mun- stergeleen en rijd tot slot een kwartiertje door naar Landgraaf om er de 508 tre den te beklimmen naar de top van de Wilhelminaberg voor de mooiste zonson dergang van Zuid-Limburg. draaiend en ook zijn ge slachtsdelen zitten aan de linkerzijde. (Het is idioot om naar Jeremy als 'hij' te verwijzen want slakken zijn niet mannelijk of vrouwe lijk, maar alles in één, ofte wel hermafrodiet.) Die linkshandigheid maakt dat Jeremy niet kan paren met normale, rechtse soortge noten, wat superzielig is. Dat vond ook de Britse bi oloog Angus Davison, die een oproep deed om op IBS FP Laat het ex-Am- sterdammers die er wonen niet horen, maar Al mere is klein-Rot- terdam. In elk geval qua moderne ar chitectuur. Rijd in een rechte lijn naar het Waterfront, ga op de trappen zit ten en kijk naar de overkant waar het Apollo Hotel, de Schouwburg, kan toren en apparte menten een skyline vormen. Daarna kun je in een 'koop- goot' winkelen en na afloop rijd je naar Almere Strand voor een hippe beachbar. - «citroensap citroensorbetijs appel-cactusvijgensap van Lidl (nu in de aanbieding!) amandelsiroop Mee... mubbetj. t wint Joop Zoetemelk in 1980 de Ronde van Frankrijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46