Adri Franke gelooft in titelkansen van Oranje Jaap en Adriaan Scheele superieur Centella maakt van 'angsthaas' Cindy Weber weer een winnares 11 „Jazeker! Ik was in Duitsland op vakantie, maar heb op mijn tele foon de wedstrijd kunnen zien. Ik heb echt genoten van het ver toonde spel. De dames speelden in een uitstekend tempo en de spelvreugde spatte er vanaf. Tij dens de oefenwedstrijden werd er nog veel geexperimenteerd, maar nu stond het team als een huis." „Ik ben erg positief gestemd. Ster ker nog, ik heb al kaarten voor de finale gekocht. Het zal lastig wor den natuurlijk, maar ik durf te zeggen dat ze Europees kampioen kunnen worden. De kwartfinale wordt wel een enorme horde, als ze die halen. Dan wacht normaal gesproken een wereldtopper als Zweden of Duitsland. Maar als ze spelen als tegen Noorwegen hoe ven ze van niemand bang te zijn." „Vivianne Miedema is natuurlijk een topper, maar die zie je met zichzelf worstelen momenteel. Voor mij steekt Lieke Martens er met kop en schouders bovenuit. Zij heeft een enorm goed over- Ikben erg positief gestemd. Ik heb al kaarten voor de finale gekocht zicht en is bij veel doelpunten be trokken. En vergeet keepster Sari van Veenendaal ook zeker niet. Die heeft tegen Noorwegen een paar puike reddingen verricht." „Met op voorhand al uitverkochte stadions kun je eigenlijk al niet meer spreken van een hype. Het damesvoetbal is steeds meer in de spotlights gekomen de afgelopen jaren. Ik deed laatst een quizje met mijn team over het Neder lands dameselftal. Ze wisten ge woon alle vragen moeiteloos te beantwoorden. Ik verwacht dat goede prestaties van het Neder landse vrouwenelftal vooral gaan leiden tot een hogere kwaliteit van het gehele Nederlandse da mesvoetbal." „De dames gaan wederom win nen. Ze moeten wel oppassen met de opbouw van achteruit. Als de verdedigers te diep gaan staan, zijn de Deense aanvalsters levens gevaarlijk met ballen die achter de verdediging vallen." Door de laatste vluchten voor de oude duiven in verschillende dis ciplines, samen met de eerste con coursen voor de jonge duiven, is de vluchtkalender in de maand juli overvol. Afgelopen weekend stond de laatste Midfondvlucht uit Fontenay sur Eure, de fond- vlucht uit Bordeaux en een con cours voor de jonge duiven uit Roye op het Zeeuwse programma. Het jonge duivenconcours uit Roye bracht 6080 duiven aan de start. Met twintig prijzen bij de eerste 33 overklasten Adriaan en Jaap Scheele uit Terneuzen de concurrentie in hun Samenspel. Van alle deelnemers haalde hun jonge blauwe doffer tevens de hoogste snelheid. De Midfondvlucht uit Fontenay sur Eure werd een prooi voor een doffer van Johan van 't Westende uit Kwadendamme. Wim Segboer uit Lewedorp legde beslag op de tweede en derde plaats. De blauwe doffer van Ronald Traas uit Lewedorp haalde op de Fondvlucht uit Bordeaux een snelheid van ruim 73 kilometer per uur over 801 kilometer en ver sloeg het gehele deelnemersveld van 1312 duiven. Weber stuurde de met veel schwung door de arena van het Hippisch Centrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland dansende schimmelmerrie naar een score van 62,00 en 68,33 procent. Weber schoof alle eer naar haar paard. „Ik rijd pas negen maanden wed strijd. Als recreatieruiter was ik een echte angsthaas. Centella heeft mij het vertrouwen en plezier terugge geven. Ze heeft al Z2 bij de pony's gelopen. Het is een fijn leerpaard met een superkarakter." „En het klikt uitstekend tussen ons", vervolgt Weber. „We werden afgelopen outdoorseizoen kampi oen in de klasse B. De eerste proef was nog een beetje wiebelig. De tweede heb ik vloeiend kunnen af werken. Een opsteker voor vrijdag (morgen) als het er echt om gaat. We zijn er klaar voor." Martijn Berrevoets (Ouwerkerk) schreef met de voshengst Hampton de eerste proef op zijn naam (66,00). Dicky Wieringa (Wol- phaartsdijk) eindigde met de mer rie Halley Charmante in beide proeven op de tweede stek (63,83 en 67,50). Ramona Buteijn (Vlissingen: schreef met de expressief bewe gende merrie Bright Gold met veel machtsvertoon beide rubrieken van L2 op haar naam (72,66 en 69,66). Kim Alting (Veere) eindigde in de eerste rubriek met de ruin Hurrican als tweede (69,66). In de tweede rubriek namen Yvonne Goetheer (Kwadendamme) en de ruin Valentino bezit van de tweede stek (68,50). moet daar voluit kun nen rijden." Dus is Zweistra thuisgeble ven. De Gel derse ama zone Ma rieke van der Put ten neemt haar plek Aken in. Gaan kijken is geen optie. „Ik heb geen kaartjes en de tribunes in Aken zitten vol." Dat betekent voor Zweistra terug naar de orde van de dag: niet schitteren in de Duitse arena, maar thuis acht tot tien paarden op een dag rijden en daarnaast lesgeven. En met andere paarden die ze uitbrengt in de wed strijden naar concours gaan. A-kader Met Double Dutch staat een groot concours voorlopig even niet op de rol. Ze traint thuis verder en legt de lat hoog, want ze wil zo goed moge lijk worden. Haar volgende doel is met Double Dutch nog een paar keer een score boven de 71% halen. Dat zou betekenen dat ze wordt opgenomen in het A-kader. „Ik wil kijken of hij volgend jaar goed genoeg is om daarin mee te kunnen." Rijden in het team waarvan ook haar hui dige trainer Hans-Peter Minderhoud en Edward Gal, die al jaren tot de Nederlandse top beho ren, deel uitmaken: dat ziet Zwei stra wel zitten. „Bij hen in het team, dat kan toch niet beter? Hans-Peter en Edward zijn meesters in hun vak." Als Nederland een team af vaardigt voor een internationale wedstrijd, dan mogen er meestal drie combinaties mee en één re serve. Wie er dan als vierde lid in het team mag? Zweistra antwoordt direct: „Degene die op dat moment het beste rijdt, past erbij. Je moet el kaar wel versterken als team." donderdag 20 juli 2017 WA Het Nederlandse vrouwenteam treft vanavond (20.45 uur af trap) Denemarken in het tweede groepsduel op het EK in eigen land. Voor elke wed strijd laten Zeeuwse insiders van het vrouwenvoetbal hun licht schijnen over de wed strijd. Vandaag: Adri Franke, trainer van de vrouwen van MZC'11. Bas Dingenouts Terneuzen Heb je de eerste wedstrijd ge zien? Hoe schat je de kansen voor het hele toernooi in? Adri Franke is onder de in druk van Lieke Martens. ARCHIEFFOTO PROSHOTS Wie zijn je favoriete speelsters van het team? - Adri Franke Zie je een hype ontstaan rond het damesvoetbal? Wat denk je van vanavond? Marcel Buijsse Oostburg Met een overwinning en een derde plaats bewees Cindy Weber (Oostdijk) gisteren, op de inloopwedstrijd voor het kampi oenschap van de de KNHS Regio Zeeland, klaar te zijn voor de titelstrijd. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland Amazone Thamar Zweistra met haar paard Double Dutch. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA nos voor Zweistra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39