J mimsaM iMt 7 I' r. PR werd." 15-10-1990 staat er met pen naast geschreven. „Die hebben we in Nieuw- Amsterdam laten bouwen. We mochten zelf zeggen hoe we het wilden hebben. Moesten we alleen even langskomen in Nieuw-Amsterdam." Lachend vertelt hij hoe hij in de omgeving van Amsterdam pas leerde dat Nieuw-Amsterdam in Oost-Drenthe ligt. Niks „Wat ik de hele dag doe?" Lang hoeft hij niet over de vraag na te denken. „Niks! Nou ja... de Tour de France kijken na tuurlijk. Euh, en dit hier bijhouden." Hij wijst naar de houten wanden van het chalet die zichzelf niet lakken. „Eigenlijk doe ik hier misschien wel meer dan thuis." Willy en Desiré Clauwaert zijn niet de enigen die al decennia te gast zijn bij De Vogel. Eigenaar Mieke van den Bosch organiseerde vorig jaar een avond Tijdens een feestavond moesten we bij de familie zitten omdat we hier al zo lang komen voor gasten die meer dan 25 jaar op De Vogel verblijven. „We moesten bij de fa milie gaan zitten omdat wij al zo lang hier zitten. Wij worden echt wel gewaar deerd hoor." „Toen de camping werd uit gebreid vroegen ze ook 'Willy wil jij niet op dat nieuwe stukje staan?' Ik zei gelijk ja. Het is hier wel veranderd hoor. Veel groter. Over een week of twee drie zitten er hier zo'n 3.200 man." Niet dat het paar daar veel last van heeft. Willy had eerste nestkeus op het nieuwe stukje en koos een prima stek. Vlak bij de ingang en het hoofdgebouw, zicht op het water en kinderen die de glijbaan afgaan. Het gaat niet vervelen, al 44 jaar niet. Desiré weet wel waar ze lie ver op uitkijkt. „We hebben thuis wel een grote tuin maar dat is toch altijd het zelfde uitzicht. Hier gebeurt er nog eens wat. Hier zie je alles, mensen lopen voor bij en wensen je smakelijk eten." Het restaurant ligt op een steenworp, ze gaan er regelmatig eten. Pas hadden we vier soorten scampi's. Lekker hoor. Willy verheugt zich al op het menu van morgen. „Dan is er kip aan het spit!" PZC ONLINE Tourv/d armoede. Alle grote mannen zijn door valpartijen uitgeschakeld of niet in vorm. Marcel Kittel, de beste sprinter, exit. #TDF2017 donderdag 20 juli 2017 WA l! IIII' j'tti- 1 Willy en Desiré Clauwaert heffen het glas met uitzicht op de glijbaan, foto s peter nicolai -Desiré Clauwaert DE APP VAN DE PZC Natuurlijk kunt u het Zeeuwse, sport- en (inter)nationale nieuws vol gen op onze website. Maar heeft u de app al? Ook daar krijgt u al het nieuws overzichtelijk gepresen teerd. Met slechts één druk op de knop heeft u alle ontwikkelingen dicht bij huis of ver van uw bed tot uw beschikking. Nog een voordeel: als er groot nieuws is in Zeeland, geven wij als redactie een seintje. Zo kunt u binnen enkele seconden op de hoogte zijn van de belang rijkste nieuwsfeiten. U kunt de app downloaden in de App Store of de Google Playstore. Marcel Kittel, drager van de groene trui en winnaar van vijf etappes in de Tour de France van 2017, moest gisteren opgeven. De Duitse sprinter kon niet meer meekomen na een val. ONLINE TOP 5 De meest gelezen artike len op pzc.nl 1. 'De automobilist is een ramp voor wielrenners' 2. Dag 1 van de Vier daagse: een nat pak voor Gerard 3. 'Meer treinen geen pro bleem' 4. Vrouw in minirok opge pakt in Saudi-Arabië 5. Pottenbakkerssingel ver beterd? Fietsersbond Mid delburg vindt van niet :.nl of Kijk op www.pzc.i @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie TWITTER Armata @Borne_NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35