'Lekker buiten met de bal, lekker bewegen!' 'Voetballen is leuk, omdat je het samen met anderen doet' Vierdaagse dag 2: Jespers moeder moet opgeven 3 ARNEMUIDEN Lana van de Ket terij uit Arnemuiden is acht jaar oud. Vier jaar geleden werd ze lid van Voetbalvereni ging Arnemuiden, bij het team van Mini's. Eerst een beetje oe fenen, en na twee jaar het eerste wedstrijdje. Haar moe der heeft ook al tijd gevoetbald, haar vader voetbalt nog steeds, in het vierde elftal van Voet balvereniging Arnemuiden. Fel was ze altijd al, intussen heeft ze be hoorlijk conditie opgebouwd en een flinke snelheid. Meestal wordt Lana opgesteld als middenvelder, maar ook op andere posities staat ze haar mannetje. Nou ja, vrouwtje dan. Intussen zit Lana bij de F'jes, de acht- en negenjarigen. Komend jaar wordt Lana ingelijfd bij MOtt, de meiden tot elf jaar. Wat ze zo leuk aan voetbal vindt: „Lekker bui ten met de bal! Lekker bewegen!" En natuurlijk: winnen. „Ik heb best vaak gewonnen. Ik maak vaak doel punten." Als ze zelf niet voetbalt, kijkt ze graag met haar vader I- naar wedstrijden. Wat ze wil worden? „Voetbalster bij Ajax! En Barcelona!" Ik heb best vaak gewonnen. Ik maak vaak doelpunten ZIERIKZEE Elaine Fertoute (14) en Nienke in 't Anker (15) uit Zie- rikzee zitten komende maandag met hun vaders in het stadion voor de wedstrijd van het Neder lands vrouwenteam tegen België. De meiden spelen allebei voor MZC '11. Hun favoriete speler? Dat is zonder twijfel Lieke Mar tens. „Martens is gewoon goed, omdat ze tegen Noorwegen een goede voorzet gaf', vindt Elaine. Nienke: „Het Nederlands elftal is zo goed, omdat ze zich meteen herpakken als ze een fout ma ken." Voetbal draait volgens de mei den niet om doelpunten maken, maar vooral om samenwerken. „Voetballen is leuk, omdat je het samen met anderen doet", vindt Nienke. „Als je met je hele team hard werkt, dan kun je heel ver komen", weet Elaine. Ze hoopt stiekem dat ze ooit ook in het Ne derlands elftal mag spelen. „Het lijkt me heel leuk als je voor je ei gen land mag voetballen." Elaine wilde dolgraag een oranje wedstrijdshirt, met ach terop de naam van haar idool. „Maar je kunt in de stad nergens shirts van het Nederlands elftal kopen. Dat vind ik erg jammer. Ik vind dat er meer aandacht moet komen voor het vrouwenvoetbal. Zij doen toch zeker ook hun best?" Jesper Vermeersch (11) uit Sas van Gent is gisteren helemaal natgespo ten door toeschouwers met water pistolen. En hij heeft onderweg ook nog even een douche genomen on der een tuinslang. „Dat was lekker", zegt hij. De tweede wandeldag was zwaar. „Ik ben heel moe, maar ik vond het ook leuk. Ik zag mensen op klompen en op blote voeten." Jespers moeder Gwendolyn hield het niet vol: zij moest na twaalf ki lometer opgeven. „Mijn voeten zit ten helemaal onder de blaren. Ik heb ze wel laten afplakken, maar ze zijn zó dik dat ik niet meer in mijn schoenen pas. Het is wel jammer, maar het draait om Jesper. Ik ben blij dat hij door kan met zijn opa. Die loopt nog als een kieviet." Lana de Koning (19) uit Kapelle dacht het laatste stuk ook even aan opgeven. „Het was een hele zware dag", vertelt ze. „Ik had nog nooit twee dagen achter elkaar veertig ki lometer gelopen. En het was zó on gelooflijk warm. Ik had last van mijn voeten: ik heb onderweg nog een uur bij een EHBO-post gezeten om blaren te laten behandelen. Die laatste tien kilometer düürden maar... Ik wilde gaan zitten en er mee stoppen. Ik heb het niet gedaan en geprobeerd mee te doen met de Ik ben heel moe, maar ik vond het ook leuk. Ik zag mensen op klompen gezelligheid." Na een douche voelt Lana zich al een stuk beter. „Ik ben heel benieuwd hoe de derde dag gaat. Gelukkig wordt het minder warm." Gerard Bal (59) uit Oost-Souburg was aan het eind van de wandeling nog fris. De reservist geniet van de sfeer op Kamp Heumensoord, de plek waar alle militairen verblijven. Hij staat om drie uur 's nachts op en ontbijt om vier uur met 5.500 an dere militairen in een enorme eet zaal. Zo dronk hij dinsdagavond nog een biertje met Franse militai ren. „We zeggen 'santé' en hebben hele leuke gesprekken." „We zijn op de helft!", laat Roelie van As uit Oosterland weten. Ze loopt de Vierdaagse samen met haar tweelingzus Corrie. „Het is ongelooflijk hoeveel lieve mensen we tegen komen. Er was een me neer die al jaren koffie schenkt voor wandelaars. Hij stelt zijn stoel be schikbaar voor mensen die even willen uitrusten. Het is geweldig om erbij te horen." donderdag 20 juli 2017 spelen echt topvoetbal - Lana van de Ketterij, middenvelder Nienke in 't Anker (I) en Elaine Fertoute (r) zijn trots op het vrouwenteam, foto dirk-jan gjeltema De krant volgt deze week enkele Zeeuwse wandelaars tijdens de Vierdaagse van Nijmegen. Cornelleke Blok Nijmegen - Jesper Vermeersch Jesper en zijn opa.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31