Mi n zussie Goes breekt Aziatische poort in Zusterstraat af Modeontwerper David Laport uit Goes wint prijs 2 WILLEM VAN DAM VERHAGEN DICHTREGEL Column Iijn zussie - ze was de jongste van ons drieën. Ze kwam als laatste, ze ging als eerste; hoe oneerlijk kan het er aan toe gaan. „Lief broertje", had ze gezegd, „ik wil je iets vertellen." Wat ze me wilde vertellen, viel haar niet makkelijk, zei ze. Ze had een beslissing genomen; de kankers die zich in haar lijf had den gewrongen, wisten van geen wijken en ze had de kracht niet meer om zich daar tegen te verzet ten. Dus had ze besloten de weg naar haar einde in te slaan. „Snap je?", vroeg ze. „Ik begrijp het", zei ik. „Dag broertje", zei ze. „Dag zussie", zei ik. We slikten beiden een brok weg. „Zet 'm op, broertje", zei ze nog. Zet 'm op, broertje, alsof ik het 'x)n0"| <w L «i KL was die troost en moed moest worden ingesproken. Als ik door mijn geheugen bla der, zie ik een klein gehoorzaam meisje met een grote strik in het haar dat altijd braaf naar me luis terde. Ik zie een rebelse puber die zich brutaal in mijn stamcafé waagde, van huis dreigde weg te lopen en anderszins dwars lag. Ik zie ook een keurige, zorg zame huisvrouw; getrouwd, kin deren, huisje, boompje, beestje. En ik zie een zus die een paar jaar geleden het huwelijk en daar mee huisje, boompje, beestje vaar wel zei, haar eigen pad insloeg en volop genoot van haar jongens en hun meiden, haar toneelclub, het theater, haar reizen naar verre lan den - kortom, een zus die volop van het leven genoot. Zo had ze nog jaren door willen gaan. Vorige week namen we voor goed afscheid van mijn zussie. Zet 'm op, broertje, had ze tegen me gezegd. Ik zal mijn best doen. Zet 'm op broertje, had ze tegen me gezegd DESTELLING Vandaag: Voetbal blijft een mannensport Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters FILE&RUK WE6EKI TOEGENOMEN I V 1 tomtommer met z'n alternatieve sluiproute; -/ Gratis vaccinatie tegen hepatitis B Van Rossems in Middelburg PEER neemt clip op in Liverpool GOES Vissen in Goese Veste leggen loodje Goes De eigenaren van restaurant Het Grieks Hoekje en de naastgelegen tweedehands boekhandel Zuster straat 3 waren niet blij met de poort, die is geplaatst in het kader van het themajaar Goes-Azië. Ze tekenden bezwaar aan bij de gemeente, om dat zij inkomstenderving vreesden. Hun zaken gingen voor een groot deel schuil achter de poort. Zij wil den dat het bouwwerk uiterlijk 15 juli zou verdwijnen. De gemeente probeerde de on dernemers milder te stemmen met onder meer een pop-up terras, ver wijsborden en ruimere uitstal lingsmogelijkheden. Maar dat le verde niets op. De bezwarencom- missie adviseerde burgemeester en wethouders daarop hun wens in te willigen. „We halen de poort weg", zegt wethouder Derk Alssema. De poort komt ook niet op een andere plek. De bekleding wordt volgens Alssema hergebruikt tij dens het openluchtspektakel, dat eind augustus plaatsvindt. Al met al stond de poort er vijf weken. Dat is een stuk korter dan Toch kregen we ook best veel positieve reacties de drie maanden die de gemeente voor ogen had. „Toch kregen we ook best veel positieve reacties", al dus Alssema. Overigens was de poort in aanvankelijk in de Korte Kerkstraat bedacht, maar dat bleek logistiek onhandig. stenaar David Hockney. Laports stuk werd geroemd door de jury, omdat het origineel en 'draagbaar' is; geschikt als avondkleding én voor casual gelegenheden. De prijs levert hem een heleboel internationale persaandacht én 70.000 Australische dollar op (zo'n 50.000 euro). Dit bedrag mag La- port gebruiken om een nieuwe collectie te maken voor de wereld wijde finale in januari. Als hij de hoofdprijs wint, zou hem dat nog eens 200.000 Australische dollar opleveren én een samenwerking met een internationaal retailnet- werk. De uit Goes afkomstige kleding ontwerper David Laport (30) heeft een prestigieuze modeprijs ge wonnen. Hij treedt daarmee in de voetsporen van grote namen als Karl Lagerfeld en Yves Saint Lau rent. Het gaat om de Europese Wool- mark Prize 2017/2018, waarin de Australische merinowol centraal staat. De Goesenaar ontwierp van die stof een oranje jurk met rafels - geïnspireerd op het kleurrijke schilderij The Big Splash van kun- donderdag 20 juli 2017 Reageer op pzc.nl Gisteren: Partijleiders mogen pas op vakantie als er een kabinet is 453 reacties MIET VOOR GE CREATIEVE VLISSINGEN Een team van GGD Zee land vaccineert maandag op de Tilburgse kermis gratis mannen die seks hebben met mannen tegen hepatitis B. Het is dan Roze Maandag. Het team Seksuele Gezond heid van GGD Zeeland werkt daarvoor samen met de GGD West Bra bant en GGD Hart voor Brabant. Ze staan van 12.00 uur tot 20.00 uur met de GGD-bus op de Spoorlaan tegenover de Rabobank. MIDDELBURG Maarten, Sis en Vincent van Rossem wandelen in hun uitzending van 21 september (20.30 uur, NPO 2) door Middel burg. Sis belicht vooral het religieuze aspect, zoals het Abdijcomplex en de bedevaarten. Vincent laat zien hoe de stad na de Tweede Wereldoorlog werd herbouwd en Maar ten richt zich onder meer op het roemruchte VOC- verleden. Een pijnlijk on derdeel daarvan is de sla venhandel. MIDDELBURG De Middelburgse band PEER is in Liverpool om opnamen te maken voor de videoclip bij de nieuwe single die begin septem ber uitkomt. Om welk liedje het gaat, is nog niet onthuld. PEER was in mei in Liverpool voor het In ternational Pop Over throw-festival. Toen zijn ook opnamen gemaakt. De clip wordt gemaakt door P. J. van der Burgh, die eerder de clip maakte voor I Don't Wanna. Vissen in de Veste in Goes leggen massaal het loodje als gevolg van slechte waterkwaliteit. Door aanhoudende droogte, hoge tempera turen en een grote hoe veelheid vis in de vijver, komen vissen nu in de problemen. De ge meente en het water schap houden de water kwaliteit nauwlettend in de gaten. Het advies is om contact met het water te vermijden. Ondernemers in de Zusterstraat in Goes zijn verlost van de Chi nese Poort, die een maand voor hun deur stond. De gemeente besloot vanwege hun bezwaren het gevaarte af te breken. Luc Oggel -Derk Alssema, wethouder Elodie Kint De natuurstenen trottoirplaten in Vlissingen ter ere van dich ter Hans Verhagen zijn vervangen. Ter hoogte van zijn geboorte huis op Boulevard Evertsen is nu weer 'Misschien geen verheven plek, maar hier begon het' te lezen. Het volledige gedicht waaruit deze regel komt, is te vinden bij de Leeuwentrap. De tekst op de oude platen was vrijwel weggesleten. Die bij de Leeuwentrap bevatte bovendien een hinderlijke fout. fotorubenoreel Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2