'Het fanat s isfc meide net gro Fracties nog ver van elkaar op ethische kwesties en klimaat De kabinetsformatie stokt, nu op cruciale thema's nog geen enkele beweging is gekomen. Vooral op de immateriële onderwerpen gaat het 'zeer moeizaam'. Tomorrowland: Spektakel van de vriendschap Ook op klimaataanpak en de inko mensverdeling staan WD, CDA, D66 en Christenunie nog ver van een compromis. Mede daarom heb ben WD, CDA, D66 en de Chris tenunie de ambitie laten varen om op Prinsjesdag een eigen begroting te presenteren. Het Centraal Planbureau zal de komende weken, wanneer de for matie stilligt, bovendien geen stuk ken doorrekenen. Dat waren de on derhandelende partijen vorige week nog wel van plan, al viel toen al te beluisteren dat er wel iets door te rekenen moest zijn. Informateur Zalm zei daarover op zijn perscon ferentie: „Tijd is minder belangrijk dan kwaliteit." D66-leider Alexander Pechtold en Gert-Jan Segers, voorman van de Christenunie, bevestigden gisteren bij het verlaten van het Johan de Witt-huis de moeizame status van de besprekingen: „Op sommige on derwerpen zit er na twee, drie keer bespreken nog geen schot in", zei Pechtold. Segers zei: „Ik zeg het niet op een dramatische manier, maar het kan nog altijd misgaan." Hoewel Segers' vertrouwen in Pechtold 'is gegroeid' komen de twee mannen inhoudelijk naar ver luidt niet verder met 'een stuk of ze ven' immateriële onderwerpen, va riërend van vrijwillig levenseinde en het kweken van embryo's tot meerouderschap voor homoparen. Informateur Zalm zei op zijn persconferentie dat er 'een heel zware druk op de onderhandelaars ligt'. De spanningen tussen de libe ralen en de christelijke partijen ko men vooral tot uiting bij D66 en de Christenunie. Voor hen zijn de im materiële onderwerpen identiteits- bepalend: de beeldvorming weegt Het is goed voor het proces als de onderhandelaars er even uit zijn zwaar. Op het gebied van klimaat en inkomensverdeling kunnen Christenunie en D66 elkaar juist wel goed vinden, maar daar stuiten zij op WD en CDA. De onderhandelaars zijn moe en willen zo snel mogelijk bijkomen op hun vakantiebestemmingen. „Ik ben toe aan vakantie", erkende CDA-leider Sybrand Buma. De meeste onderhandelaars vertrek ken even naar het buitenland. Daar laten zij de bereikte resultaten in dalen en kauwen ze op de reste rende dilemma's. „Het is goed voor het proces als ze er even uit zijn", zei Zalm. „Ik hoop dat het de blik verbreedt en niet vernauwt." »P6 Nieuwsmedia Voor meer Tournieuws zie pagina 22 en pzc.nl/tourdefrance ZEVENTIENDE ETAPPE ALGEMEEN KLASSEMENT Zon Zomer 1. Chris Froome 2. Rigoberto Uran 3. Romain Bardet 21. Bauke Mollema 73.27.26 +00.27 +00.27 +44.22 1. Primoz Roglic 05.07.41 2. Rigoberto Uran +01.13 3. Chris Froome +01.31 26. Bauke Mollema +08.58 De voetbalvrou wen van Oranje doen het goed. En de tijd dat er over vrouwen voetbal lacherig werd gedaan, lijk voorbij. Ilham Abali (15) uit Vlissingen kreeg het voetbal len met de paplepel ingego ten. „Al mijn broers voetbal len. Alleen mijn zusje voet balt niet. Als klein meisje ging ik altijd mee met mijn ouders naar de voetbal. Toen ik zes was, ben ik begonnen bij de club van mijn broer, Zee land Sport. Een paar jaar later ben ik overgestapt naar RCS." Het fanatisme is bij de meiden net zo groot, zegt Ilham. „Wie is de beste, de snelste, de hardste. Dat is hetzelfde. Maar fysiek is er natuurlijk wel verschil tussen jon gens en meisjes." Sinds vorig jaar zit de Vlissingse bij het hoogst spelende jongensteam van JVOZ, als enige meisje. „Omdat ik ze op hun eigen ni veau van katoen kan geven", lacht ze. Ilham mocht vorig jaar oefeninterlands gaan spelen. „Een heel mooie ervaring. Sinds drie jaar zit ik bij KNVB Oranje 015, volgend seizoen ga ik naar 016. Mijn ambities liggen hoog en ik wil de internationale top halen. Zelf een keer op een EK staan, dat zou natuurlijk geweldig zijn!" ZEELAND 2 Weinig beweging in formatie Laurens Kok Den Haag Informateur Gerrit Zalm Minder warm en een bui pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws 23°C Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1