Veroordeelde Spaanse bankier pleegt zelfmoord Baggeraar Van Oord scoort megaklus 15 79,50 Exclusieve Lezersreis Slechts p.p. Akzo zo ver te krijgen met PPG in gesprek te gaan. Een rechts zaak, mediacampagnes, onder zoeken die de prestaties van Akzo ter discussie stellen. Büchner zwicht niet, pareert de aanvallen op zijn Büchners. Rustig, beleefd, gelaten bijna. Het is schijn, blijkt nu. „In ant woord op vragen zei hij altijd: ik ben een professional, dit hoort erbij", zegt een ingewijde, die niet met naam in de krant wil. „Maar we zijn mensen. Die agressiviteit van Elliott, het op de man spelen: daar zat hij mee." In de publiciteit richt de agres sieve aandeelhouder, die gisteren niet op het vertrek van Büchner wilde reageren, zijn pijlen op Antony Burgmans, voorzitter van de Raad van Commissaris sen. Op de achtergrond is Büchner echter ook kop van Jut, voelt hij. „Die druk heeft hij als enorm ervaren", zegt de bron. Even krijgt Büchner de tijd om zijn accu op te laden, met Pink steren. PPG heeft net de strijd opgegeven, de druk is er af. Wel licht koestert Büchner de hoop dat hij nu eens rustig - al is rustig in het leven van een topman een relatief begrip - kan gaan werken aan het uitvoeren van zijn eigen plannen, zonder hijgerige Ame rikanen in zijn nek. Het is een illusie. In juni ver dubbelt Elliott zijn belang in Ak- zoNobel tot bijna 10 procent, daarmee werkt de luis in de pels zich op tot grootste aandeelhou der. Kort daarna wordt nog maar eens een rechtszaak aangekon digd, met als inzet de positie van Antony Burgmans. Die zaak dient volgende week. Het signaal is helder: AkzoNobel is nog niet van de Amerikanen af, en Büch ner dus ook niet. Dat perspectief heeft hij op zich laten inwerken. Hij nam de beslissing om erger te voorko men, meldt Akzo. „De situatie is heel anders dan in 2012", meldt de bron. „Maar misschien heeft zijn ervaring uit 2022 hem wel geholpen dit besluit te nemen." Antony Burgmans wil niet zeggen wat de exacte klachten van Büchner zijn. „Ik ben geen dokter." Voor de voorzitter van de Raad van Commissarissen, die de afgelopen maanden zij aan zij met Büchner tegen de Ameri kanen streed, komt het besluit van zijn topman als een verras sing. „Hij heeft dinsdag zijn be slissing pas genomen." De tamelijk onbekende Belg Thierry Vanlancker is de nieuwe topman. De rol van Büchner zelf is uitgespeeld. Bij Akzo, en mis schien ook wel in het bedrijfsle ven. In Azië mogen mensen mis schien veel waarde hechten aan gezichtsverlies, of het voorko men daarvan, in Europa gelden andere wetten. En in Amerika al helemaal. De 69-jarige Blesa werd in maart veroordeeld tot zes jaar gevangenis straf wegens fraude en belasting ontduiking bij de oudste spaarbank van het land, de Caja Madrid. Blesa had er van 1996 tot 2009 de leiding. De bank ging uiteindelijk in 2011 op in de bankenfusie Bankia. Die bank moest later worden genationali seerd. Dat kostte de Spaanse over heid r8 miljard euro. Blesa was op vrije voeten in af wachting van de afwikkeling van het hoger beroep in de strafzaak. Hij kwam volgens Spaanse media aan het begin van de nacht aan op een landgoed ten noorden van de stad Córdoba waar hij vaker kwam ja gen. Na het ontbijt met aanwezige vrienden trok Blesa zich terug. In dezelfde strafzaak werd Blesa's opvolger bij Bankia, de voormalige baas van het Internationaal Mone tair Fonds (IMF) Rodrigo Rato, ver oordeeld tot 4,5 jaar gevangenisstraf voor misbruik van de creditcards van het bedrijf. Van de 65 bankiers Blesa kreeg zes jaar straf. Hij was in afwachting van de uitspraak in hoger beroep die in die zaak schuldig werden be vonden, kreeg Blesa met 6 jaar de hoogste straf. De ex-bankier was ook verwik keld in een rechtszaak over on rechtmatige bonussen uit zijn tijd bij Caja Madrid. In 2013 zat hij kort vast vanwege onregelmatigheden rond de aankoop van aandelen in de City National Bank of Florida, maar daar werd hij later van vrijgespro ken. Blesa's naam dook verder op in de Panama papers, met gelekte do cumenten over vermeende belas tingontduiking. Als autopsie inderdaad zelfdo ding uitwijst, komt Blesa in het rij tje van bankiers die zich sinds het uitbreken van de bankencrisis van het leven hebben beroofd. Dat ge beurde niet alleen in het buiten land. Ook twee Nederlandse be stuurders maakten vanwege de cri sis een eind aan hun leven. Het waterfrontproject Dubai Har bour omvat onder meer een jacht haven met plek voor 1.400 boten, een terminal voor cruiseschepen en een toren. In deze toren, de Dubai Lighthouse gedoopt, komt een ho tel. De facade van dit gebouw zal dienst doen als scherm voor licht shows. Het gaat om een gebied van 185 hectare. Het werk begint in sep tember en moet in mei 2019 zijn af gerond. „We zijn onder meer verant woordelijk voor het baggeren van een 12 kilometer lang kanaal en de landaanwinning", laat Jan Willem Elleswijk van Van Oord weten. Hij spreekt van een 'iconisch project'. Het Golfstaatje wil in 2020 twin tig miljoen bezoekers per jaar trek ken. Hoewel Dubai Harbour als miljardenproject te boek staat, zijn financiële details over het contract met Van Oord niet verstrekt. Dubai Harbour wordt aangelegd vlakbij het beroemde palmvormige eiland Palm Jumeirah, dat Van Oord eer der heeft opgespoten. Genieten van Twentse gastvrijheid! 3-daags Twente arrange ment, Overijssel Boek nu deze reis op reiskatern.nl/bndestem/GV1764 reiskatern.nl donderdag 20 juli 2017 Meer informatie en boeken: Ga naar onze website reiskatern.nl/bndestem/GV1764 of bel met Goedverblijf.nl 085-4899019 o.v.v. reisnummer GV1764 Goedyerblijf.nl Büchner in april dit jaar. foto remko dewaal/anp De voormalige baas van de grote Spaanse spaarbank Caja Madrid, Miguel Blesa, is woens dag op een Zuid-Spaans land goed dood gevonden. Volgens de politie wijst alles erop dat hij zich woensdagochtend met een jachtgeweer van het leven heeft beroofd. Annemieke van Dongen Madrid Het Rotterdamse baggerbedrijf Van Oord gaat opnieuw aan de slag met een prestigieus mega project in het golfstaatje Dubai. Jules van der Leeuw Dubai/Rotterdam Hotel Hof van Twente staat synoniem voor gastvrijheid en heerlijk eten in een adembenemende omgeving. Twente geroemd als land goed van Nederland, is een streek waar het leven groen is. Trek de wandelschoenen aan of fiets er op uit langs kleine weggetjes, bossen, pittoreske dorpen en de kastelen met prachtige tuinen. Het hotel is gelegen in Hengevelde, in de "Hof van Twente". Een schit terend en zeer gevarieerd gebied in zuidwest Twente. Wie er hier op uit trekt is op zoek naar de kleine weggetjes, de prachtige natuur met bossen (landgoed Twickel, de Needseberg), boerderijen, pittoreske dorpen, kastelen, kunst (Diepenheim) en de vele mooie tuinen. Of u dit nu per fiets, wandelend of met de auto ontdekt, u zult zeker versteld staan van wat deze omgeving u te bieden heeft. Hotel Hof van Twente beschikt over 30 kamers, van alle gemakken voor zien. Er is onder andere een fietsen stalling aanwezig, een bar en een uitstekend restaurant. Seizoen verse producten spelen een belangrijke rol bij de bereiding van de gerechten. Inbegrepen: 2 x overnachting in een comfortabele tweepersoonskamer 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x heerlijk 3-gangen diner Gratis WiFi parkeren Extra informatie: Extra nacht incl. ontbijt: 37,50 p.p. Eenpersoonstoeslag: 20,00 p.n. U kunt dit arrangement ook meerdere keren achter elkaar boeken. Prijzen zijn o.b.v. een 2-persoons- kamer, exclusief verblijfsbelasting a 1,75 per persoon per nacht en per boeking 7,50 reserveringskosten. Kijk voor de voorwaarden op www.goedverblijf.nl/GV1764 Vertrek: tot 22 december 2017 Adembenemende omgeving Gratis WiFi parkeren Tip: dagtocht naar Duitsland Heerlijk dineren in het restaurant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15