I Geen evolutieleer, maar lesinjihad EUWS 11 Komt de vrouw die de pas 21-jarige Yannick Frijns op Texel doodreed weg met slechts een werkstraf omdat ze 'alleen maar' zat te appen? Voor de ouders van Yannick een ondraaglijk idee. Vorstelijk slapen in het Sauerland Het moet vandaag in de rechtbank in Alkmaar natuurlijk nog gebeu ren: het moment dat de officier van justitie de strafeis gaat uitspreken tegen de 26- jarige Pamela uit Texel. Maar wat er ook uitrolt, voor Frank Frijns uit Maastricht en zijn ex-vrouw Lau- ranne uit Geldrop zal de straf nooit zwaar genoeg zijn. En niet eens om de begrijpelijke reden dat 'degene die je kind doodde nooit genoeg gestraft kan worden', maar omdat Frank en Lauranne een missie hebben: iemand doodrijden doordat je zat te appen, moet net zo zwaar gestraft worden als dronken iemand doodrijden. „Wij hopen dat de zinloze dood van onze dochter Yannick leidt tot meer rechtvaardige straffen dan nu het geval is", zegt Frank Frijns. „Waarom wordt appen achter het stuur minder zwaar ge straft dan dronken achter het stuur?" Al anderhalfjaar zijn Frank, Lau ranne en hun zoon Koen bezig het drama van 30 maart 2016 te verwer ken. Yannick werkte vol passie op Texel als instructrice bij parachute springen. Een avontuurlijke baan van een jonge levenslustige vrouw aan het begin van haar volwassen leven. Totdat ze die avond, op weg naar haar appartement, op een polderweg van achteren werd geschept door een auto. Geen hoop „Mijn ex-vrouw was op Texel en is nog op de plaats zelf geweest", vertelt Frank. „Ikzelf zat in Maastricht. Yan nick werd met een traumahelikopter naar het VU Medisch Centrum in Amsterdam gebracht. Toen ik daar aankwam, zei de dokter al dat er geen hoop meer was, zóveel verwondin gen. Een dag later is ze overleden." De onvoorstelbaar zware klap werd zo mogelijk nog harder toen duide lijk werd dat de vrouw die Yannick mÊÊÊÊOm aanreed, waarschijnlijk zat te appen achter het stuur. „Dat bleek uit haar telefoon en aan de remsporen kun je zien dat ze pas remde na de aanrij ding", zegt Frank. „De lichten van Yannicks fiets waren aan, ze droeg een rode jas en de lampen van de auto werkten. Het is onmogelijk dat die vrouw Yannick niet kon zien." De frustratie is sindsdien alleen maar groter geworden bij Frank en Lauranne. Justitie bereidde de nabe staanden er al op voor dat 'het best wel eens een werkstraf kan worden voor de appende vrouw die hun dochter doodreed. Verdachte Pamela betwist bovendien dat zij precies op het moment van de aanrijding met haar telefoon bezig was. „Zij heeft ook nauwelijks iets verklaard over het appen", zegt Frank. „Er is geen enkele sprake van empathie. We zul len haar vandaag bij ons spreekrecht ook vragen eerlijk te verklaren. Je kind verliezen is het allerergste." Willens en wetens Maar wat Frank en Lauranne het meest dwarszit, is dat als verdachte Pamela dronken was geweest, de maximumstraf een stuk hoger had kunnen uitpakken. Frank en Lau ranne vragen zich af: waarom geldt dat niet voor appen? „Zij heeft toch willens en wetens met dat appen hetzelfde risico genomen als iemand die aan het verkeer gaat deelnemen onder invloed van alcohol of drugs?" Dat de straf hoger kan uitpakken als Pamela dronken zou zijn geweest, klopt, zegt het OM. „Maar wij moe ten het doen met wat in de wet staat", zegt een woordvoerster. Frank Frijns is daarom van plan na de rechtszaak bij politici aan te klop pen om appen achter het stuur gelijk te trekken met dronken achter het stuur. „Het aantal ongelukken door de telefoon stijgt. Deze discussie móet gevoerd worden." Dat vindt de Turkse minister voor Onderwijs, Ismet Yilmaz. In plaats daarvan krijgen jongeren in de klas uitleg over het gevaar van 'terroristische organisaties' zoals die van Fethullah Gülen, Islamiti sche Staat, de Koerdische PKK en het goede van het islamitische concept jihad (heilige oorlog). Critici vrezen dat lesgeven in ji had een nieuw hoofdstuk is in wat zij de 'islamisering van het onder wijs' noemen en het ondermijnen van de seculiere beginselen van de Turkse republiek. Ibrahim Karatas, columnist bij de regeringsgezinde krant Yeni Akit, is juist positief over de veran deringen. „Het aantal uren schei kunde, natuurkunde, biologie en wiskunde wordt niet verminderd. De theorie van evolutie kan niet wetenschappelijk bewezen wor den. Bovendien gelooft meer dan 90 procent van de Turkse bevol king in god. Evolutie gaat in tegen hun geloof. Dit besluit komt over een met wat mensen geloven." Mehmet Balik, de voorzitter van de onderwijsbond Egitim-Is, ver oordeelt het initiatief als 'een grote stap in de verkeerde richting en een poging om generaties op te leiden 'die geen vragen stellen'. „Het nieuwe beleid dat uitleg van de evolutieleer verbiedt, eist te vens dat alle scholen een gebeds ruimte hebben. Deze acties on dermijnen de beginselen van het secularisme en de wetenschappe lijke opvattingen van onderwijs." In het nieuwe schooljaar wordt onderwijs in jihad verplicht op het groeiende aantal religieuze mbo-scholen. Leerkrachten aan deze imam-hatip scholen moeten de 'verkeerde opvattingen over ji had' wegnemen. „De echte bete kenis van jihad is houden van en dienen van je land", aldus de mi nister. Nederland In Nederland kan iedere leerling sinds 1998 in examens getoetst worden op kennis van de evolu tieleer. Voor die tijd vond de On derwijsraad nog dat de de leer te omstreden was. Vooral orthodox- christelijke scholen geven ook les in het scheppingsverhaal. Dat mag, maar scholen moeten ook de evolutieleer onderwijzen omdat het examen daarover kan gaan. ExcLusieve Lezersreis Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc f) reiskatern.nl donderdag 20 juli 2017 'Waarom zijn dronken doodrijders erger dan appende doodrijders?' Victor Schildkamp Alkmaar Yannick. Frank en Lauranne: „Straf recht vaardig." FOTO EVALIEN WETERINGS De evolutieleer van Charles Darwin is 'te hoog gegrepen' voor scholieren van klas drie op Turkse middelbare scholen. Mare Guillet Istanboel Heden en verleden gaan in perfecte harmonie samen in Welcome Hotel Bad Arolsen, waar een historische omgeving perfect verbonden wordt met moderne flair. Het hotel maakt deel uit van het schitterende barokke slotcomplex 'Residenzschloss Bad Arolsen.' Onze Koningin Emma werd hier geboren. Een koninklijke plek dus. Dat is de hotelkamer waar u verblijft ook. Vorstelijk ingericht en voorzien van bad, toilet, televisie, radio, kluisje en minibar. Een 'royale' maaltijd kunt u eveneens tegemoet zien. Geserveerd in de hotelrestaurants Schlossgasthof of Remise. Daarna kunt u nog een slaapmutsje nemen in avondlokaal PLückersen of café-bar de Orangerie. Het beauty- en wellness center biedt u een scala aan ontspanningsmogelijkheden waaronder massages, aromabaden, zwembad, sauna's, Hammam en relax ruimte. Voor het gebruik van het zwembad en de sauna betaalt u 4,-- p.p.p.d. Buiten de deur is het ook volop genieten. Bad Arolsen wordt niet voor niets het 'Versailles van Hessen' genoemd. Ga naar Korbach met zijn middeleeuwse centrum. Bezoek de Edersee, het grootste stuwmeer van Europa, het wintersportplaatsje Willingen, ook buiten de winter de moeite van een bezoekje waard. Sla een balletje op de golfbaan of maak een uitstapje naar Kassei, 45 km verderop. 3 DAGEN INCLUSIEF DINER! Geboorteplaats van koninigin Emma Op Zoover beoordeeld met een 8,3 3 dagen inclusief diner €89,00 p.p. 2 overnachtingen 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 3-gangendiner of koud/warm buffet een toeristisch informatiepakket over de omgeving per boeking een sieraad van het merk Exoal cadeau Actievoorwaarden kortingen Geldig: t/m eind augustus. Daarna geldt een andere prijs. Kinderkorting bij 2 volbetalende personen op de kamer: max, 1 kind t/m 5 jaar gratis, 6 t/m 11 jaar 50% korting en 12 t/m 17 jaar 20% korting. Toeslag 1-persoonskamer: 40 per nacht. Toeristenbelasting: 1 p.p.p.n. ter plaatse te voldoen. Boekingskosten: 1-malig €15 per boeking. Meer informatie en boeken: Ga voor Welcome Hotel Bad Arolsen naar onze website reiskatern.nl/pzc/NUW1737 Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl NUWEGi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11