II Camperaars willen niet naar de camping Drukste tijd voor strandwachten 4 200 medewerkers 30 km strandbewaking 36 km strandonderhoud 15 kilometer loopplanken 100 stranddouches 1.000 prullenbakken 70 speeltoestellen 20 toiletunits 19 extra strandposten De vakantiewerkers komen van dichtbij en ver weg. Gerdien Rob bertsen uit Vorden bijvoorbeeld is al weer voor het elfde seizoen aan de slag als strandwacht. „Vroeger kwam ik hier op vakantie en dit werk wilde ik in de zomer wel doen." Verreweg de meeste Van de hoeveelheid voorzieningen stond ik wel te kijken vakantiekrachten zijn tussen de 15 en de 25 jaar. Ze krijgen opleidingen om als strandwacht mensen in nood te kunnen helpen. Dat is een con- tinu-proces, want zelfs de trouwste vakantiekracht haakt op een gege ven moment af vanwege vast werk of opleiding. Zoals Eddy van Voort huijsen uit Middelburg die zijn gele SSV-polo binnenkort verruild voor een politie-uniform. Professioneler Het werk van de strandexploitatie is de afgelopen dertig jaar veel pro fessioneler geworden. Vanuit Dom- burg/Oostkapelle is het werkgebied uitgebreid tot alle stranden in de gemeente Veere. Wat onderhoud betreft worden ook de Vlissingse stranden meegepikt. De stranden zijn veel schoner dan vroeger. Bij SSV merken ze dat mensen bewus ter omgaan met afval. Wat er dan toch aanspoelt of is achtergelaten is door badgasten wordt elke ochtend in alle vroegte door de beachcleaner van SSV opgeruimd. Strandexploitatie Veere in cijfers ToenTim Wouters solliciteerde naar de functie van directeur van de Strandexploitatie Veere had hij ui teraard een beeld van het werk van de stichting. Maat toen hij merkte hoeveel werk er verzet moet worden om de Walcherse stranden gereed te maken voor de zomer knipperde hij toch even met zijn ogen. „Van de hoeveelheid voorzienin gen stond ik wel te kijken", zegt Wouters. Hij heeft de cijfers verza meld tot een indrukwek kend lijstje: van de dui zenden loop planken tot ex tra strandposten A Tim Wouters, en toiletunits. Het moet alle maal in korte tijd naar de Walcherse stranden gebracht worden. Het is dan echt volle kracht vooruit. De grillen van de zee en het weer zorgen dat het werk nooit af is. De combinatie van harde wind en hoog water zorgde er begin juni nog voor dat de net neergelegde loopplanken werden weggespoeld. In de winter is SSV - overigens door velen nog hardnekkig Stichting Standexploitatie Walcheren ge noemd - een betrekkelijke kleine or ganisatie met vijftien medewerkers in vaste dienst. In de zomer komen de vakantiemedewerkers en zijn 250 tot 200 mensen in de weer met het beheer en bewaking van de stran den en met het klein onderhoud aan de strandovergangen en wan delpaden. Sinds 2oro mochten camperaars parkeren en overnachten op Hof van Tange en bij het NS-station aan de Kanaalweg. Middelburg was de eerste gemeente op Walcheren die dat toestond. Aanleiding was dat de stadscamping dicht ging waardoor camperaars niet meer in de stad zelf terecht konden; ze moesten naar campings buiten de stad. Na de opening van het gratis parkeerter rein aan de Oude Veerseweg op Ramsburg zijn daar camperplaat sen gemaakt waar overnacht mag worden; op Hof van Tange en de Kanaalweg mag dat sindsdien niet meer. Nu Stadscamping Zeeland in Middelburg vrijdag is heropend, wordt het overnachten op de cam perparkeerplaatsen op Ramsburg ook weer verboden. Niet met on middellijke ingang, maar per 1 ja nuari 2018. De gemeente wil niet halverwege het seizoen het beleid aanpassen. Het overnachten op camperparkeerplaatsen op Rams burg is immers ook vermeld in al lerlei brochures die voor het hele jaar zijn uitgebracht. Camperaars komen wel meteen al in het geweer tegen het aan staande overnachtingsverbod op openbare parkeerplaatsen. Peter Koster uit Dordrecht vraagt het col lege van B en W en de gemeente raad om 'op zijn minst één camper plaats aan te wijzen, wat feitelijk slechts neerkomt op het plaatsen van een bordje waarop staat dat overnachten in campers op dit stukje openbare parkeerplaats toe gestaan is. „Eventueel zou u de regel ook kunnen omdraaien: overnach- Camperaars geven veelgeld uit in een stad, gemiddeld 55 euro per dag ten is toegestaan, behalve op door B&W aangewezen plekken. Op die manier houdt u de mogelijkheid om problemen (ik denk bijvoor beeld aan ontsiering van uw histo rische binnenstad) te voorkomen." Ook Martin Slingenberg uit Kloetinge - oprichter van Camper Club Nederland - doet namens Camperpunt en andere camper websites een dringend beroep op de gemeente om het overnachten bui ten gewone campings te blijven toestaan. Hij wijst erop dat zeventig procent van de camperaars niet op een camping overnacht en dat Mid delburg dus veel campertoeristen zal mislopen. Dat is ook econo misch schadelijk, stelt hij, omdat camperaars juist veel geld uitgeven, gemiddeld 55 euro per dag. Volgens wethouder Chris Si mons moeten het college en de ge meenteraad later dit jaar het nieuwe camperbeleid vaststellen. Daar kunnen deze visies bij worden betrokken. 112 NIEUWS Politie pakt drie inbrekers Auto vliegt uit de bocht Kind rijdt tegen slagboom woensdag 19 juli 2017 Alles voor een schoon en veilig strand A Krijn Brouwer, Eddy van Voorthuijsen en Gerdien Robbertsen (vlnr) houden samen met tientallen col lega's alles op en rond het strand in de gaten, foto's dirk--jan gjeltema Zuid-Nederland heeft sinds deze week vakantie, net als Nordrhein-Westfalen. Voor de strandbeheerders breekt de drukste tijd van het jaar aan. Theo Giele -Tim Wouters, directeur SSV Domburg Camperaars protesteren bij de gemeente Middelburg tegen het aanstaande verbod op over nachten op camperparkeer plaatsen in de stad. Het verbod gaat in op 1 januari 2018. Maurits Sep Middelburg -Martin Slingenberg, camperaar LEWEDORP De politie heeft maandag rond 15.00 uur in Heinkenszand drie Franse mannen in een auto gearresteerd op verden king van woninginbraak. Een getuige zag dat de deur van een woning open gebroken was en zag een auto wegrijden. Op de ro tonde op de Noordzakweg vonden agenten een ver scheurde autoband. Ze zochten de verdere omge ving af en ontdekten de auto op de Schouwersweg in Heinkenszand. De inzit tenden zijn aangehouden. POORTVLIET Een automo bilist is maandagavond ge wond geraakt nadat hij de macht over het stuur ver loor op de kruising Bartel- meetweg/Essendijkweg in Poortvliet. De bestuurder is per ambu lance naar het ziekenhuis gebracht. Het ongeluk ge beurde even na 22.30 uur 's avonds. De auto, met daarin twee inzittenden, was uit de bocht gevlogen en zo'n honderd meter verderop in de sloot terechtgekomen. De bijrijder kwam volgens getuigen met de schrik vrij. De precieze oorzaak van het ongeluk is niet bekend gemaakt. SINT-MAARTENSDIJK Een kind is maandagavond ge wond geraakt nadat het op een slagboom botste aan de Kastelijnseweg in Sint- Maartensdijk. Het slachtof fer is met de ambulance naar het ziekenhuis ge bracht. Volgens omstanders zou het kind op skeelers een weggetje van de dijk zijn afgereden en tegen de overhangende slagboom zijn gebotst. Een ambulance, traumahe likopter en twee politieau to's kwamen ter plaatse. Hulpverleners hebben zich over het slachtoffer ont fermd. Het kind hoefde niet met de traumahelikopter naar het ziekenhuis te wor den vervoerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 87