Geen cel, zelfs een iets lagere straf voor Rick Brandsteder Luistercijfers Qmusic dalen, Radio 538 scoort hoogste marktaandeel 21 Nederlandse First Dates keert terug Kortingsbon Een van de slachtoffers is een 21- jarige zangeres uit Atlanta. Zij ont moette R. Kelly tijdens een concert in 2015 en hoopte dat hij haar zou helpen met haar muziekcarrière. De indertijd 19-jarige vrouw zocht de 48-jarige popster verschillende ke ren op zijn kosten op. Inmiddels woont ze al een jaar bij de zanger. Haar ouders zagen haar voor het laatst in december 2016. „Ze leek wel gehersenspoeld. Ze zag eruit als een gevangene, maar bleef maar zeggen dat ze van Kelly houdt en dat hij voor haar zorgt", laat haar ongeruste moe der aan BuzzFeed weten. Omdat hun dochter meerderjarig is, staan de ouders machteloos in hun strijd om haar weer thuis te krijgen. Het is niet de eerste keer dat R. Kelly wordt beschuldigd van machtsmisbruik en ongepaste sek suele relaties. De zanger kwam uit gebreid in het nieuws toen hij in 1994 op 27-jarige leeftijd trouwde met de destijds 15-jarige zangers Aaliyah. In de jaren daarna werd Kelly regelmatig verdacht van seksu ele relaties met minderjarige meisjes. Tot een veroordeling kwam het nooit, omdat de zanger altijd voor grote geldbedragen tot een schikking kwam met zijn slachtoffers. In 2003 werd Kelly gearresteerd wegens bezit van kinderporno. Er hing hem toen een gevangenisstraf van vijftien jaar boven het hoofd, maar de zaak liep met een sisser af. Na een rechtszaak van zes jaar werd Kelly bij gebrek aan bewijs vrijgesproken. R. Kelly heeft zijn seksuele escapa des met minderjarigen altijd ont kend. Ook de nieuwe aantijgingen van BuzzFeed doet hij af als leugens. Volgens zijn advocaat doet Kelly er alles aan om zijn beschuldigers te pakken en zijn naam te zuiveren. De presentator met de losse handjes kreeg één week voor waardelijk cel en een geldboete van 750 euro opgelegd. Brandste der was zelf niet bij de uitspraak aanwezig. Tegen Rick Brandsteder (33) was twee weken geleden in hoger be roep vier weken geëist, waarvan twee weken voorwaardelijk voor een mishandeling in het uit gaansleven vorig jaar. De zoon van Ron kreeg op 30 januari 2016 ruzie bij het toilet in de Piano Bar in Amsterdam en sloeg zijn rivaal in het gezicht. Hij zegt er spijt van te hebben. De rechtbank veroordeelde Brandsteder vorig jaar tot een voorwaardelijke celstraf van een week en een boete van 750 euro. Het Openbaar Ministerie vond de straf te laag en ging in beroep, omdat Brandsteder in het verle den al minstens drie keer eerder in knokpartijen was beland. Het gerechtshof in Amsterdam vindt celstraf echter te ver gaan, vooral omdat Brandsteder spijt heeft betuigd. Brandsteder kreeg daarom nagenoeg dezelfde straf opgelegd: een week voorwaarde lijk cel en 750 euro boete. De proeftijd voor die week voor waardelijk werd zelfs verlaagd van twee naar één jaar. Brandsteder liet gistermiddag weten opgelucht te zijn. Hij gaat zich op zijn werk concentreren en er alles aan doen niet nog een keer in vechtpartijen te belan den. BNN komt met een tweede sei zoen van het datingprogramma First Dates. De omroep zendt vanaf vanavond op NPO 3 ook de originele Britse serie uit, maar momenteel wordt gewerkt aan een vervolg op de Nederlandse va riant. In First Dates ontmoeten singles uit alle lagen van de samenleving elkaar voor het eerst in een restau rant waar alle bezoekers vrijgezel zijn. De vele camera's daar zijn onbemand, zodat er vrijuit geflirt kan worden. Na elke date zegt een koppel samen voor de camera of ze nog een tweede date zien zitten of niet. De Nederlandse First Dates is van de makers van Hello Goodbye en 24 Uur Met... Dit blijkt uit de recente cijfers van het Nationaal Luister Onderzoek. „Gezien de recente ontwikkelin gen hadden we wel een pas op de plaats verwacht, maar het is geen reden tot paniek", stelt Jorn Agter- berg, marketing manager van Qmusic. „Mensen houden van routine. Een verandering in het dagelijkse ochtendritueel is dan even wennen voor luisteraars. We zijn trots dat we nog steeds de nummer 2 van Nederland zijn in de doelgroep 20-49 jaar." Met de recente ontwikkeling doelt Agterberg op de breuk tus sen Mattie en Wietze in mei van dit jaar. Wietze wilde met zijn col lega de overstap maken naar Talpa Radio. Mattie besloot echter zijn werkgever trouw te blijven. Sinds dien zit Wietze ziek thuis. Dit is de eerste periode die gemeten is waarin het ochtendduo niet meer samen te horen was op de zender. Bij concurrent Radio 538 kun nen de champagneflessen juist ontkurkt worden. De zender ver betert het eigen record uit 2004, toen de zender 12,9 procent markt aandeel behaalde. De huidige 13,1 procent betekent dat er wekelijks ruim 3,6 miljoen mensen naar Ra dio 538 luisteren. Dave Minneboo, radio-directeur: Ik ben trots op dit record waar alle radiomakers van 538 en de collega's achter de schermen zich dag in dag uit voor inzetten." Een verandering in het ochtendritueel is even wennen voor de luisteraars Primeral brunct toJdOTT •tinj isa Ga naar de winkel of bestel op pzc.nl/doeboek woensdag 19 juli 2017 R. Kelly ontkent alle beschuldigingen, foto MICHAEL LOCCISANO Rick Brandsteder hoeft toch niet de cel in voor het uitdelen van een paar klappen in het Amsterdamse uitgaansleven. Sterker: het gerechtshof in Amsterdam veroordeelde hem gisteren zelfs tot een iets la gere straf dan de rechtbank. Victor Schildkamp Amsterdam Na jaren van succes verliest Qmusic nu voor het eerst luiste raars. Sinds de breuk tussen het ochtendduo Mattie en Wietze mee wordt genomen in de luis tercijfers, is het marktaandeel van de zender gedaald van 9,4% naar 8,9%. Radio 538 noteert met 13,1% het hoogste markt aandeel ooit. Mark den Blanken Mattie (links) en Wietze. FOTO KOEN VAN WEEL -Jorn Agterberg (Qmusic) THE READ SH( Verschrikkelijke Ikke 3 Doeboek Lever deze bon in en ontvang 1,- korting bij o.a. Geldig t/m 2 september 2017. 0P=0P

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21