O O) (1) O Programma 12 ZEELANI Waod en TMZ samen inClinge Douwe de Kok gaat weg bij Terneuzen Van Drongelen op lijstje bij Feyenoord VOORBEREIDING HOEK Na twee teleurstellende seizoenen moet Hoek dit seizoen weer meestrijden om de titel. De eerste training stond in het teken van opstarten en kennismaken Vandaag is de Waod te gast in Clinge voor de volgende wedstrijd die meetelt voor het GP Bikemaster Zeeuws-Vlaanderen. De vorige koersen hebben uitgewezen dat de nodige be langstelling bestaat omdat zowel de renners van de Waod als TMZ punten kunnen scoren voor dit klassement. Er is maar één wedstrijd en daarin mag alles en iedereen mee doen. Organisator Edwin Enthoven van het feestco mité Clinge heeft de touwtjes vanavond in handen voor deze wedstrijd over 8o kilometer die om 19.00 uur van start gaat in de Graven straat van Clinge. Daarin zal de vraag zijn wie Kevin van Raemdonck van de zege kan afhou den. Voetbalclub Terneuzen moet op zoek naar een nieuwe aanvoerder. De zondag-derdeklasser ziet de 24-jarige Douwe de Kok afscheid ne men. Hij heeft een baan aangeboden gekregen in Rotterdam en zal zich in die regio ook gaan vestigen. De Kok zal de voorbereiding van de club nog wel afwerken, maar daar blijft het waarschijnlijk bij. „Of ik moet echt het gevoel krijgen dat ik tijd en energie over heb om op en neer te reizen, maar ik weet uit ervaring dat dat lastig is", vertelt de nu nog in Tilburg woonachtige De Kok. „Grote kans dat ik in de buurt van Rotterdam een club ga zoeken." Technisch directeur Martin van Geel van Fey enoord heeft Spartaan Rick van Drongelen in het vizier. De 18-jarige Axelaar, die als links back en als centrale verdediger uit de voeten kan, was afgelopen seizoen een belangrijke kracht bij Sparta. „Rick staat op ons lijstje", er kent Van Geel. „Een goede speler." Hoewel Van Geel niet wil bevestigen of hij concrete stappen gaat ondernemen om hem naar De Kuip te halen, is een constructie waarin Lucas Woudenberg in een deal wordt betrokken niet ondenkbaar. Een andere Zeeuwse verde diger, Bart Nieuwkoop uit Tholen, mist door een hamstringblessure het trainingskamp van Feyenoord deze week in Oostenrijk. zv Zomerloop Wesley Mol Kerkhove „Een nieuwe groep, dus namen roepen!" De stem van Hoek-trainer Jannes Tant galmde gisteravond over het zonovergoten sportpark Denoek, waar de Zeeuws-Vlaamse zaterdag-hoofdklasser de eerste training in de voorbereiding op het komende seizoen afwerkte. Die eerste training was er uiteraard eentje om weer op te warmen. Een loopoefening, een pass- en trap- vorm, wat over en weer spelen, koppen en kaatsen en een kort par tijtje, dat werk. Maar het was ook vooral even wennen aan en kennis maken met elkaar. Van de negentien spelers die het veld gisteravond iets na zevenen opstapten, waren er namelijk der tien nieuw. Met Jordi de Jonghe, Fa bian Wilson, Reguillo Vandepitte, Thomas van Renterghem, Birgen Martens, Sascha Beshliaha en Douwe Zeegers (afwezig wegens vakantie) bleven er slechts zeven spelers Hoek trouw na het afgelo pen seizoen. „Fabian en Reguillo hoorde ik net al tegen elkaar zeg gen: Stil hè?", lachte voorzitter Art van der Staal. Andere jaren knalde de muziek al vroeg hard uit de box in de kleedka mer, waar de stem en aanstekelijke lach van gangmaker Giovanni Sie- reveld dan nog eens overheen klonk, maar dit keer was het wat tammetjes. Na een uitgebreide ken nismaking in het kleedlokaal betra den de spelers het veld. Maar nadat Tant zijn pupillen vroeg om bij ie dere inspeelpass de naam van de ontvanger te roepen, bleef het angstvallig stil. VanSprundel Ook bij de paar supporters op de tribune moest er nog een papier met namen en rugnummers aan te pas komen. Niek van Sprundel ken den ze dan wel. De spits kwam deze zomer over van Dikkelvenne, maar komt uit Aardenburg. De Zeeuws- Vlaming scoorde zijn doelpunten voor Aardenburg, Maldegem, Zei- zate en Dikkelvenne, maar zei blij te zijn dat hij het nu bij Hoek mag gaan laten zien. „Als Zeeuw wil je toch ooit bij de hoogst spelende club uit Zeeland komen te spelen", bekende hij. „Ik ben nu 32, maar ik wil me toch nog eens in Nederland bewijzen. Het spel is er anders. In België sta je bijvoorbeeld overal op het veld on der druk. In Nederland krijg je rond de middenlijn nog weieens wat tijd. Of dat beter is voor mij moet blij ken. Ik weet dat er een bepaalde druk is, maar die leg ik mezelf toch wel op. Druk heb ik nodig om goed te presteren." Ook Tant voelde de druk al, na ruim anderhalf seizoen - met twee achtste plaatsen - in dienst van Hoek. „Druk is er hier altijd en je krijgt niet veel tijd, maar dat weet je. Het doel is namelijk promotie. We spreken nu nog niet over de ti tel, maar Hoek moet dat uitspreken. We hebben een hoop jongens uit België gehaald en die willen zich la ten zien. Dat kan positief uitpak ken." Van der Staal hoopte daar met zijn coach vurig op. „Wij geloven erin dat de dertien spelers die we gehaald hebben individueel beter zijn dan de spelers die zijn vertrok ken, kijkend naar het niveau dat zij vorig seizoen haalden. Het is nu nog maar afwachten of de nieuwe lingen als team ook gaan presteren. Maar er zijn niet veel excuses meer over." Tant grijnsde toen hij de woor den uitsprak, terwijl na de training de muziek alweer haast vertrouwd door de kleedkamerramen naar buiten kletterde: „Ik heb er het vol ste vertrouwen in dat we over zes weken al wat kunnen laten zien met deze ploeg." OEFENDUELS ;eldofbv dinsdag 18 juli 2017 WIELRENNEN VOETBAL VOETBAL Voor Joannathan Duinkerke zijn de ID-wed- strijden bijna een tussendoortje geworden, nu hij vooral bij de TMZ zijn wedstrijden rijdt. In Oudenbosch won de Goese wielrenner weer eens een ID-wedstrijd. Hij domineerde en in de spurt klopte hij twee medevluchters. Walter Pollet (Hulst) eindigde als zesde. Irma van Duijn (Schoondijke) won bij de vrouwen. Zeven deelnames had Ronald van Geyt uit Hansweert inmiddels achter zijn naam in het Baarends-Baarends driebandentoernooi op de grote tafel. Hij bracht het aantal overwinningen in Goes op zes. Alleen vorig jaar verloor hij de finale. Hij bleef nu Onur Can uit Goes, die al leen van Van Geyt verloor, net voor. l In Cadzand-Bad wordt vanavond de tweede Zomer loop in het De Feyter Recycling Circuit afgewerkt. Om 19.30 uur start de jeugd, om 19.50 worden de lopers voor de drie langere af standen wegge schoten. Wielrenner Wesley Mol uit Kapelle is tiende geworden in de zesdaagse etappekoers Tour de Valromey. Hij werd daarnaast gedeeld derde in het bergklasse- mentt. In de konin- ginnenrit met vier cols van de eerste categorie hield Mol stand in het internationale ge weld en werd 25e. Voor de eerste keer in haar car rière heeft tennis ster Lesley Kerk hove het geschopt tot de top 100 van de wereldranglijst. Ze is sinds giste ren de nummer 95 bij de dubbels. Voorafgaand aan Wimbledon stond ze 109de. In Lon den haalde ze de tweede ronde. Mitchell Minnaard Hoek Zaterdag 22 juli (19.30 uur) Hoek-SC Blankenberge Woensdag 26 juli (19.30 uur) Philippine-Hoek Woensdag 2 augustus (19.30 uur) Hoek-Sint-Gilles-Waas Zaterdag 5 augustus (16.00 uur) Hoek-SK Deinze Woensdag 9 augustus (19.30 uur) Hoek-FC Dordrecht a HSVHOEK Rabobank A-l-H fM üuntants idviseurs A Niek van Spundel (midden) keerde gisteren bij Hoek terug op de Zeeuwse velden, foto peter nicolai Geen excuses meer bij Hoek centri, A Rick van Drongelen foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 96