Gevoel van de Joy terug in Beachparty's Meliskerke viert tien jaar braderie en pakt uit met wat extra's 9 Buurten A „Als ik zeg Moriaanshoofd, heeft iedereen het altijd over de molen." Het mag dan een gehucht zijn met enkele boerderijen en huizen, het blijkt zelfs bekend ver buiten Zeeland. Als we bij de molen zijn, zijn we bijna bij ons vakantieadres. Dat hoor ik vaak", zegt molenaarsvrouw Nel Verhage (65) die samen met haar man Adrie (73) bij korenmo len De Zwaan aan de Oude Hoofd weg in het Schouwen-Duive- landse gehucht woont. De molen is te zien vanaf de N59, de provin ciale weg tussen Zierikzee en Burgh-Haamstede. Die weg loopt dan ook dwars door de buurt die we vandaag belichten: Moriaans hoofd. Nel is sinds 1968 bij de molen komen wonen. Haar man is er praktisch geboren. „De opa van mijn man is hier in 1918 begon nen, dus de familie woont hier al bijna honderd jaar." Zelf komt ze uit Kerkwerve, het nabijgelegen dorp waaronder Moriaanshoofd valt. Adrie en Nel verhandelen diervoeders, graan en kunstmest. Hun zoons Elmar en Richard wonen ook aan de Oude Hoofd weg en 'zitten' in het bedrijf.De molen is volgens Nel een icoon voor 'Moriaan' zoals de inwoners het gehucht ook wel noemen. „De molen zie je vanaf Zierikzee, maar ook vanaf Serooskerke. Zie rikzee heeft de Dikke Toren, Mo riaan heeft de molen." Rob (31) en Rianne (29) Hart man wonen sinds een halfjaar samen met hun kinderen Samuel (5) en Grace (2) in het eerste huis van Moriaanshoofd als je vanaf Zierikzee komt. „Het was in het verleden het huis van de hoofd- meester", vertelt Rob. Hij en zijn vrouw zochten rust. „We komen uit Ridderkerk en waren de drukte en de stress zat. Het is fantastisch wonen met die om geving hier. In Ridderkerk keken de buren bij elkaar naar binnen. We hadden alleen lucht boven ons hoofd, hier zien we de lucht overal om ons heen, dat is heel fijn." Rob en Rianne hebben nu ook buren, maar die zien ze niet elke dag. „Hier woon je relatief ver van je buren vandaan. De kans dat je elkaar ziet is niet heel groot. Als er nood aan de man is, weten we elkaar te vinden." De inwoners van Moriaans hoofd zien elkaar in elk geval een keer per jaar bij de buurtbarbe- Met feestdagen heb je soms de hele dag file voor de deur cue die sinds tien jaar in septem ber wordt gehouden. „Om toer beurt organiseert een setje van twee buren die", weet Reza Wals (40) van de woning aan Provinci- aleweg 9 te vertellen. „De laatste twee jaar was er door omstandig heden geen barbecue." Reza en haar kinderen Wessel (15) en Dimm (13) zijn zo'n acht jaar ge leden van Zierikzee naar Mori aanshoofd verhuisd. Ze trouwde met Alex (48) die er al 22 jaar woonde. Het gezin is in de tus sentijd uitgebreid met zoontje Lennon (5). Bij een bezoek kom je niet door de voordeur. Reza: „Die is dichtgetaped vanwege de wind. Dat is de charme van hier wonen. We fight the elements. Als het zomert, zomert het hard. Maar in de winter, als het waait, waait het ook echt hard." De familie Wals woont op een soort schiereilandje, de kinderen kunnen met hun bootje De Ger- rit gewoon rond het huis varen. Reza: „Je kunt hier herrie maken zoveel als je wilt. Handig toen Wessel nog op drumles zat. En het uitzicht is hier fenomenaal. Zeker vanaf boven, dan kijk je zo plan Tureluur in." Nadelen zijn er ook. „Het twintig minuten fietsen naar school in Zierikzee. En het inter net in de polder is traag. Net- flixen is er niet bij en als het stormt of regent valt de schotel- tv uit." De N59 voor de deur be tekent weliswaar goede bereik baarheid, maar ook moeilijk oversteken naar het fietspad en andere gevaarlijke situaties. „Veel automobilisten zien het niet als ik met de auto af wil slaan naar ons huis. Ik ben uit nood al vaak doorgereden naar de Oude Hoofdweg om daar te keren." Een paar keer per jaar is het heel druk in Moriaanshoofd van wege het toerisme: „Met feestda gen heb je soms de hele dag file voor de deur." Voor het vierde jaar worden de Be achparty's gehouden, in de kantine. „Ik wil de feesten bewust in Cad zand houden omdat er hier verder niets is. De Groese Duintjes is het dichtstbij en dat is nog een eindje fietsen." Er is veel vraag naar fees ten in de kustplaats, signaleert Fre mouw. „Vooral van toeristen en va kantiewerkers." In het verleden zijn er ook feesten in de sporthal zelf gehouden, maar dat was met het naastgelegen Roompotpark niet ideaal vanwege geluidsoverlast. „In de kantine kan het allemaal zonder problemen en ik krijg alle medewerking." Niels, voormalig dj van de Joy, draait mu ziek en geeft ook lokaal talent de kans. De Beachparty's worden ge houden op woensdagen 19 en 26 juli en 2,9 en 16 augustus, 22.00 uur, een kaartje aan de deur kost 6 euro. Mini-bolussen, vleeswaren en zonnebloemen naast touwslager en smid; de tiende braderie in Me liskerke geeft de Torenstraat en een deel van de Dorpsstraat woensdag 26 juli geur en kleur. De zeventig kramen bie den traditiegetrouw meer dan al leen kleding en sandalen, vertelt Carlo Rotte. De voorzitter van de organiserende ondernemersver eniging: „Dat is onze kracht. Me liskerke heeft niet voor niets de naam Smaakmaker van Walche ren. De warme bakker en de am bachtelijke slager, die zitten alle maal nog op het dorp." Marianne Weber „We hebben nu speciale grote ju- bileumbanners opgehangen. Die vallen wel op, hoor ik van dorpsge noten. De plaatselijke onderne mers doen mee met een heel breed aanbod. Vanwege het jubileum doen we nu wel wat extra's. Niet alleen leuke aanbiedingen maar er komt bijvoorbeeld ook een super groot springkussen met twee clowns." Na afloop van de braderie, om 20.00 uur, gaat het muziekfeest van café Boone van start. William Boone: „We organiseren dit ook al tien jaar. Altijd na afloop van de braderie. We zijn echt gegroeid door die jaren heen. Dit jaar staan Marianne Weber en John de Bever op het podium. Verder hebben we Bonnie St Claire en het duo Hele maal Hollands." De braderie begint om 12.00 uur en duurt tot 20.00 uur. Aanslui tend begint het muziekfeest. dinsdag 18 juli 2017 SS Wat speelt er in uw buurt of wijk? In deze rubriek nemen we een kijkje in uw eigen dorp of wijk. Vandaag de tweede aflevering. Verslag geefster Valeska Nastaly en fotograaf Dirk-Jan Gjeltema gingen op bezoek in Moriaanshoofd. 'Zierikzee heeft de toren, Moriaanshoofd de molen' Valeska Nastaly - Reza Wals Deze zomer herleven de dagen van discotheek Joy in Cadzand- Bad. Maar dan in de kantine van de sporthal onder de noemer Beachparty. Yaow! Events neemt daarvoor het initiatief. „Om het gevoel van de Joy terug te krijgen", zegt organisator Niels Fremouw. Sophie Stockman Cadzand Meliskerke maakt zijn naam als Smaakmaker van Walcheren opnieuw waar tijdens de jaar lijkse braderie. De tiende op rij, met proeverijen en oude am bachten. Annemarie Zevenbergen Meliskerke Reza Wals en haar kinderen Wessel (met bril), Alex en Lennon (de kleinste) kunnen met De Gerrit rond het huis varen, fotos dirk jan gjeltema Rob en Rianne Hartman en hun kinderen Samuel en Grace genieten van de rust, de ruimte en de luchten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 65