SsSBSwiii CD CT) CD 6 l .v. RITTHEM OP DE ZEEDIJK Als het even kan stapt Jan Ovaa uit Koudekerke op de fiets in de richting van Ritthem. Daar tuurt hij over de zee, kijkt hij naar langsvarende boten of probeert hij een zeehond te spotten. SD WAT IS ER TE DOEN? Stadswandeling, Zierikzee Elke dinsdag vindt van 10.30 uur tot 12.00 uur een stadswande ling door Zierikzee plaats. Met een gids bezoek je de eyecat chers van de stad, bijvoorbeeld de Noord- en Zuidpoort, de oude haven, het 's-Gravensteen en het stadhuis. Een wandeling langs de monumenten van de stad. Kaarten zijn verkrijgbaar bij alle VW's in Zeeland voor 5,75 euro. Locatie: WV Zierik zee, Nieuwe Haven 7. Gratis parkeren: parkeerplaats Hoofd poortstraat. Avondmarkt, Sluis Een publiekstrekker in de zo mermaanden zijn de avond- markten in Sluis. Vanaf 11.00 uur start de braderie en om 17.00 uur begint het straatthea ter, de livemuziek en het enter tainment. De meeste winkels zijn ook geopend tot 22.00 uur. Expositie in Grote Kerk, Goes Het kunstproject 'Great Chur ches Organs' van aquarellist Marco Boer is vandaag te be zichtigen in de Grote Kerk van Goes. Het project bevat twaalf grote aquarellen van Neder landse orgels, uit elke provincie één. Entree is gratis. Voor meer info: watercolor.nl Weekmarkt, Vogelwaarde Vandaag is het weekmarkt in Vogelwaarde. Voor de verse boodschappen kun je van 12.30 uur tot 15.30 uur terecht in het dorpscentrum. Stadswandeling, Aardenburg Ontdek de oudste stad van Zee land. Wandel langs statige ge bouwen en patriciërshuizen en ontdek al het moois in Aarden burg! Elke dinsdag van 10.30 uur tot 11.30 uur voor 3,50 euro. Meer info: groepen.vvvzeeland.nl 0117-461700 vV,h.; Tennisavond, Westkapelle Voor badgasten vanaf 16 jaar die graag een balletje slaan opent Sportpark de Prelaat vanavond de deuren. Tussen 18.30 uur en 18.55 uur kan men zich inschrij ven en om 19.00 start de avond. Kosten zijn 5 euro inclusief een drankje. Locatie: Domineeshof weg 1. Natuurrondvaart, Burghsluis Een rondvaart door het gebied waar zeehonden, bruinvissen en duizenden vogels zich thuis voelen. Een natuurrondvaart door de Oosterschelde van 2,5 uur met een liveverslag van de gids aan boord. Meer info: 0111-410940 of ms-on- rust.nl Wandeling, Veere Anna van Borsele, vrouwe van Veere en gekleed in middel eeuwse kledij, neemt je mee voor een wandeling door het schilderachtige stadje met haar gigantische kerk, haar om muurde tuinen en haar haven. Onderweg breng je een bezoek aan Museum Veere, bestaande uit het Stadhuis op de Markt met het oude gerechtshof De Vierschaar en de Schotse Hui zen aan de Kaai. Genoeg te zien dus! Prijs: 9 euro voor volwasse nen, kinderen tot en met 12 jaar 4 euro. Kaarten verkrijgbaar bij alle VW's in Zeeland of online. Tijd: 13.30 uur tot 15.00 uur. Tip 9 Discoshow, Domburg Voor de jeugd vindt vandaag Buddy's Disco Show plaats. Ze kunnen daar even al hun ener gie eruit dansen! Van 19.00 uur tot 20.30 uur in de Stations straat. Meer info: ou8-67444/info@qui- vive.nl Wandeling Fort Rammekens, Ritthem Fort Rammekens is het oudste zeefort van West-Europa en da teert uit 1547. Het fort be schermde ooit de scheepvaart verbinding naar de VOC-haven van Middelburg. De gids neemt de bezoekers mee door vijf eeu wen Zeeuws verleden. Ramme- kensweg, van 19.30 uur tot 21.00 uur. VANDAAG HET PARADIJS VAN: Het beeld is hier iedere keer anders. De ene keer komt er een boot langs, dan weer is het prachtig weer en een andere keer stormt het hard. Dat is precies waarom deze plek me zo aantrekt." Jan Ovaa (63) uit Koudekerke is zeker van zijn zaak. Wie vraagt naar zijn favoriete Zeeuwse plek, krijgt zonder twijfel de Ritthemse Zeedijk als antwoord. De plek heeft een bijzondere lading voor de Koudekerkenaar en roept veel herinneringen bij hem op. „Ik ben opgegroeid in Ritthem. Mijn vader had op de dijk een boerderijtje met een wei waarin zijn koeien liepen", vertelt Ovaa. „Als kind speelde ik veel op het strandje vlakbij ons huis. Als het mooi weer was, gingen we daar zwemmen. Ik viste er met fuiken en hengels of ik speelde cowboytje in het bos." Die herinneringen komen weer bo ven als hij zijn favoriete uitzichtpunt bezoekt. „Er zijn op dit plekje nog niet zo lang geleden informatiebor den neergezet", weet Ovaa. „Als je hier staat, zie je de boten bijna recht op je afkomen, dat is prachtig. Ze ma ken hier precies een bocht langs de dijk richting Vlissingen. En je kijkt vanaf hier ook nog eens over het strandje uit." Op de achtergrond is het Sloegebied te zien. „Ook daar ligt een deel van mijn leven, want daar heb ik 32 jaar gewerkt. Je ziet in een shot eigenlijk alles." Over de allermooiste herinnering aan 'zijn' zeedijk hoeft Ovaa niet lang na te denken. „Ik ben er verloofd met Greet, mijn vrouw. We hebben op het strandje hier samen de ringen uitge- Ook daar ligt een deel van mijn leven. Je ziet in een shot eigenlijk alles ZEEDIJK BIJ RITTHEM wisseld." Wat toen de precieze reden was om voor dit plekje te kiezen, weet hij niet meer. „Maar het heeft in ieder geval goed uitgepakt, want we zijn nu bijna veertig jaar getrouwd", grapt hij. Ondanks de speciale herinnering samen met zijn vrouw, bezoekt Ovaa de plek het liefste alleen. Dan vindt hij zijn rust. „Ik kan dan op mijn ge makje even rondkijken. Greet is zo uitgekeken", lacht hij. Want het is vooral die rust die hem steeds weer naar de Zeedijk trekt. „Hier tussen de haven van Vlissingen en Ritthem is het veel rustiger dan de omgeving waarin ik woon, in Koudekerke, vlak bij Dishoek. Mijn plekje hier in Ritt hem is door toeristen nog niet zo ont dekt." En of het nu weer of geen weer is, het maakt Ovaa niet uit. Hij stapt toch wel op de fiets naar Ritthem. Zelfs als het stormt.„Dat is echt spec taculair, je waait er dan bijna onder steboven. Dat vond ik vroeger al heel leuk. Dan raapte ik hout als er weer eens een boot was vastgelopen", ver telt hij. „Echt alleen als het heel hard regent of iets dergelijks, dan pak ik de auto. Maar ook dan stop ik toch hier. Ik wil dan toch zien wat er allemaal gebeurt." Op zijn vijfentwintigste verhuisde Ovaa naar Koudekerke, maar hij be zoekt zijn favoriete stekje nog onge veer eens in de twee weken. „Dan ga ik op de koffie en om aardappels bij dinsdag 18 juli 2017 Tipl Tip 2 Tip 3 A Avondmarkt in Sluis. Tip 4 Tip 5 A Fort Rammekens. Tip 6 Tip 7 Tip 8 Tip 10 Jan Ovaa Hij woont in Koudekerke maar is geboren en getogen in Ritthem. Vaak keert hij terug naar de Zeedijk bij zijn geboorte dorp. Voor de stilte en voor het continu veran derende uitzicht. Jan fietst om voor zij n favoriete stek Marieke Kesteloo Jan Ovaa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62