i P Elke avond een cocktail drinken bij die leuke barman 44 5 ziek mens maar één'. Die van mij is uitgekomen." Op de camping heb je geen tv nodig Gerrit: „We genieten met volle teu gen van ons verblijf hier. De bedrij vigheid op de camping vind ik gewel dig. Je hoeft alleen maar op je stoel te gaan zitten en alles voorbij te laten komen. Op de camping heb je geen tv nodig. Ik ben een echte natuurlief hebber en luister graag naar het ge fluit van vogels. Soms zit er een tamme mus in de voortent of vliegt er een vinkje of een wielewaal voor bij. Als ik een vogel niet ken, zoek ik de naam op in mijn vogelboekje. Dat draag ik altijd bij me." Gasten houden een tent netjes als je 'm schoon oplevert Gerrit: „Bea en ik hebben het beheer over tien tenten. Dat is een mooi aan tal voor ons. Kunnen we net bijbe nen. Als de gasten komen, staan wij klaar om hen te verwelkomen met een drankje. Voor de kids is er een ijsje. Verder zijn we vraagbaak voor de gasten en verlenen we soms wat geestelijke bijstand. Het is ook onze taak de tent tiptop op te leveren voor de nieuwe gasten. Als de 'oude' gasten vertrekken, loop ik even met ze na of de inventa ris compleet is. En daarna komt Bea aan de beurt voor de schoonmaak. Dat doet ze met militaire precisie." Bea: „Hoe schoner de tent, hoe beter. Als de nieuwe gasten binnenkomen in een nette tent, laten ze die vaak ook weer schoon voor anderen ach ter. Ik kijk elk kopje secuur na, veeg elk hoekje uit. Schoon zal die tent zijn! Als de klus geklaard is, gaan Gerrit en ik rummikubben, wachten op de nieuwe gasten. En als ze dan zeggen; 'wat is het schóón in de tent', dan vind ik dat een heel mooi com pliment." In de rol van oma moetje nog groeien Bea: „Gerrit en ik zijn li juni opa en oma geworden van ons eerste klein kind: Jelena. Omdat onze dochter hoogzwanger was, wilde ik niet op een camping ver weg staan. We wil den regelmatig bij ons eerste klein kind op bezoek. Ik heb erg uitgeke ken naar de komst van ons kleinkind. Onze dochter is 34. Het werd hoog tijd, vond ik. Maar ik had er meer haast bij dan zijzelf. Ik dacht vooraf dat ik de baby geen dag meer zou kunnen missen zodra ik haar zag. Dat is niet zo. Moeder bén je meteen, maar oma moet je worden. Oma zijn is op dit moment nog een abstract begrip voor me. Ik moet nog in die rol groeien." 'Landhuis te huur in Westenschou wen', stond in de advertentie. Lony en haar vriendinnen hadden net eindexamen gedaan in Dordrecht en nog nooit van Westenschouwen ge hoord, maar Zeeland leek hen wel wat. Met de bus gingen ze ernaartoe. „Het was 1978, ik was 18 en we gingen met z'n viertjes op reis. Naast ons va kantiehuis zat café de Blokhut, waar we 's avonds cocktails dronken." En daar stond Ronald achter de bar. „Ik kende zijn broer al, maar toen ik Ronald zag, was ik verkocht. Vanaf de eerste minuut wist ik dat hij het was. Waarom weet ik niet, het was een ge voel." Overdag ging Lony met haar vrien dinnen op pad en 's avonds waren ze niet weg te slaan uit de Blokhut. Ronald vond haar ook erg leuk, maar zoals dat met barmannen gaat, kreeg hij veel aandacht van de meiden. „Ik dacht dat het voor een week zou zijn en er weer een ander meisje voorbij zou komen", zegt hij. Opa Maar na haar vakantie nam Lony het heft in eigen hand en belde hem op. Vanaf dat moment kwam ze elke week naar Westenschouwen. Dat had wat voeten in aarde. Ronald: „Het was een heel gedoe in MIJN TATTOO het weekend. Mijn opa woonde in Rotterdam. Hem bracht ik weg en dan nam ik Lony vanuit Dordrecht mee terug. En aan het eind van het weekend ging het andersom." Germanistiek Dat ze allebei uit andere milieus kwamen, was in het begin ook niet gemakkelijk. In tegenstelling tot Ro nald kwam Lony uit een gelovig ge zin. Na haar eindexamen ging ze Germanistiek studeren in Leiden. „Voor mij hoefde ze niet te stoppen met haar studie", zegt Ronald. „Maar ze zag het zelf niet meer zitten. We hebben haar spullen thuis opgehaald en sindsdien is ze bij me gebleven." Lee Towers gaf een optreden tijdens ons huwelijk. Hij was toen nog niet zo bekend In 1980 trouwden de twee. Vooral voor de papieren, om samen een ho recazaak te runnen. Lony weet het nog goed: „We trouwden tegelijk met de zus van Ronald, want dat was wel zo handig en voordelig. Lee Towers trad op, die was toen nog niet heel bekend." Heel romantisch zijn ze volgens eigen zeggen niet ingesteld, maar na 39 jaar zijn de twee nog steeds gek op elkaar. Lony: „De jaren zijn voorbij gevlogen." Mijn vakantieliefde dinsdag 18 juli 2017 PT Gerrit en Bea ter Maat vervelen zich geen seconde op de camping. FOTO ROBIN HILBERINK Lony (57) en Ronald Blom (63) uit Burgh-Haamstede vonden elkaar in het café. Zij was na haar eindexa men met vriendinnen op vakantie in Westenschouwen. Hij stond achter de bar. „Ik dacht dat het voor een week zou zijn." Mariska den Hartog Volker Lefevere (25) uit Sint Jansteen liet de handtekening van zijn overleden vader Arnel tatoeëren op de binnenkant van zijn rechterarm. „Mijn vader was kunstenaar en zette deze handtekening onder zijn creaties. Ik ben ook een van zijn creaties en daar ben ik trots op. Nu draag ik voor altijd zijn stempel. Mijn zus Olga kwam zo'n vier jaar geleden met het idee voor deze tatoeage, nadat —Lony Blom FOTO GERTIE DE BOEY mijn vader in 2011 plotseling was overleden. Zij liet zijn handtekening op haar enkel zetten. Onze tattoos zijn niet exact hetzelfde, want de handtekeningen onder de schetsen van mijn vader waren dat ook niet. Dat vin den we juist mooi. Ik heb lang met het idee rondgelopen om deze tattoo te laten zetten. Ik wilde het al heel lang en heb er echt naartoe geleefd. Vorige maand is het eindelijk gebeurd. Ik vind het niet erg als mensen naar het ver haal erachter vragen. Ik ben op een punt ge komen dat ik erover kan vertellen." —Gertie de Boey -«1 Het gaf wat gedoe om elkaar te kunnen zien in het weekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49