'Alsof ze zijn geplastificeerd' Gevoel van de Joy terug in Beachparty's Meliskerke viert tien jaar braderie en pakt uit met wat extra's Éi 9 ARSENAAL THEATER REAL HUMAN BODIES Een lap huid en een foetus die uit een buik piept. De expo Real Human Bodies in het Arsenaal Theater in Vlissingen lijkt luguber, maar dat valt mee. „Geen hilarische toestanden hier", ontnuchtert organisator Ed Mareco. Als Ed Mareco van Prime- time Exhibition Las Ve gas iets niet doet, is het mensen over de drem pel sleuren. De reizende expositie Real Human Bodies, met échte dode lichamen, is er één waar je alleen naar toe moet gaan als het goed voelt. „Ik forceer niemand. Wacht tot iemand van je kennis sen is geweest en vraag dan eens of het eng is", tipt Mareco twijfe laars. Een in schijven gesneden skelet dat over dik 7 meter tafel ligt uit gespreid. Een foetus die uit een buik piept en een losse menselijke huid. Het heeft wat weg van een rariteitenkabinet maar het zijn toch echt serieuze objecten die sinds gisteren in het Arsenaal Theater in Vlissingen ten toon worden gesteld. Geprepareerd door een Amerikaans bedrijf dat dat vooral doet voor opleidingen, vertelt Mareco. Educatie is vol gens hem ook waar de expo om draait. „Je vindt hier geen hilari sche toestanden. Er is niks mens onterends bij." De lichamen wor den door plastinatie geconser veerd. Een methode uitgedokterd Je wordt aan het denken gezet over orgaandonatie bijvoorbeeld door de Duitse anatomist Gunt- her von Hagens, bekend van de permanente expo the Happiness Project in Amsterdam. De expo Real Human Bodies is tijdelijk over uit Amerika. Daar staan mensen te trappelen om hun li chaam na hun dood te doneren voor educatieve doeleinden. Al leen daarom al is Real Human Bo dies een goede zaak, vindt Mareco. Voor het vierde jaar worden de Be achparty's gehouden, in de kantine. „Ik wil de feesten bewust in Cad zand houden omdat er hier verder niets is. De Groese Duintjes is het dichtstbij en dat is nog een eindje fietsen." Er is veel vraag naar fees ten in de kustplaats, signaleert Fre mouw. „Vooral van toeristen en va kantiewerkers." In het verleden zijn er ook feesten in de sporthal zelf gehouden, maar dat was met het naastgelegen Roompotpark niet ideaal vanwege geluidsoverlast. „In de kantine kan het allemaal zonder problemen en ik krijg alle medewerking." Niels, voormalig dj van de Joy, draait mu ziek en geeft ook lokaal talent de kans. De Beachparty's worden ge houden op woensdagen 19 en 26 juli en 2,9 en 16 augustus, 22.00 uur, een kaartje aan de deur kost 6 euro. Mini-bolussen, vleeswaren en zonnebloemen naast touwslager en smid; de tiende braderie in Me liskerke geeft de Torenstraat en een deel van de Dorpsstraat woensdag 26 juli geur en kleur. De zeventig kramen bie den traditiegetrouw meer dan al leen kleding en sandalen, vertelt Carlo Rotte. De voorzitter van de organiserende ondernemersver eniging: „Dat is onze kracht. Me liskerke heeft niet voor niets de naam Smaakmaker van Walche ren. De warme bakker en de am bachtelijke slager, die zitten alle maal nog op het dorp." Marianne Weber „We hebben nu speciale grote ju- bileumbanners opgehangen. Die vallen wel op, hoor ik van dorpsge noten. De plaatselijke onderne mers doen mee met een heel breed aanbod. Vanwege het jubileum doen we nu wel wat extra's. Niet alleen leuke aanbiedingen maar er komt bijvoorbeeld ook een super groot springkussen met twee clowns." Na afloop van de braderie, om 20.00 uur, gaat het muziekfeest van café Boone van start. William Boone: „We organiseren dit ook al tien jaar. Altijd na afloop van de braderie. We zijn echt gegroeid door die jaren heen. Dit jaar staan Marianne Weber en John de Bever op het podium. Verder hebben we Bonnie St Claire en het duo Hele maal Hollands." De braderie begint om 12.00 uur en duurt tot 20.00 uur. Aanslui tend begint het muziekfeest. dinsdag 18 juli 2017 Geen hilarische toestanden bij expo Esme Soesman -Ed Mareco, organisator Esmeralda Smits (r) en haar moeder Jannie Roon bestuderen de lichamen, fotosdirk jangjeltema Bij de één zijn spieren te zien, bij de ander organen of botten. Esmeralda Smits (23) loopt bijna kwijlend het Arsenaal Theater binnen. Haar moeder Jannie Roon, beiden uit Brouwershaven, durfde eigenlijk niet naar binnen. Maar de interesse van haar doch ter maakte dat de expo Real Human Bodies meteen haar aan dacht trok. „Het was zelfs mijn moeder die hiermee kwam", lacht Smits. Van jongs af aan is Smits bezeten van het menselijk lichaam, hoe het in elkaar zit en werkt of niet werkt. „Als de ambulance kwam, ging ze er al op haar driewielertje achter aan", vertelt Roon. Mis schien heeft dat iets te maken met het overlijden van haar vader toen ze 17 maanden oud was. „Ik heb sowieso meer begrafenissen meegemaakt dan bruiloften. Dood hoort erbij". De geconserveerde lijven worden uitgebreid door moeder en doch ter bestudeerd. De plastinatie- techniek geeft ze een beetje wassenbeeldenachtige uitstra ling. „Alsof ze", zegt bezoeker Carla Legrand uit Oostburg, „zijn geplastificeerd." Real Human Bodies is tot en met 15 augustus te bezoeken in Vlissingen. Zie: arsenaaltheater.nl. Deze zomer herleven de dagen van discotheek Joy in Cadzand- Bad. Maar dan in de kantine van de sporthal onder de noemer Beachparty. Yaow! Events neemt daarvoor het initiatief. „Om het gevoel van de Joy terug te krijgen", zegt organisator Niels Fremouw. Sophie Stockman Cadzand Meliskerke maakt zijn naam als Smaakmaker van Walcheren opnieuw waar tijdens de jaar lijkse braderie. De tiende op rij, met proeverijen en oude am bachten. Annemarie Zevenbergen Meliskerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37