II 7 mijn schoonzusje. Zij woont nog steeds op het boerderijtje waar ik ben opgegroeid." Dat houdt verband met zijn bezoekfrequentie, denkt hij. „Als je ergens opgegroeid bent, dan blijft dat toch een beetje je dorp. Mijn neven en nichten wonen hier ook nog allemaal. Als ik hier geen familie meer had, zou ik er weinig komen, denk ik." Boulevard Dat het fietsen over de dijk vanuit Koude- kerke voor hem een beetje om is, kan Ovaa niets schelen. „Ik kan ook binnendoor, maar daar doe ik niet aan, hoor. Ik fiets het liefste vanuit Koudekerke over de Boulevard en ga daarna dan de Zeedijk op." Dat doet hij onder meer om boten te kunnen bekijken. „Ik ben best wel geïnteresseerd in de scheepvaart. Als je ergens opgegroeid bent, dan blijft dat toch een beetje je dorp Daarvoor ben ik hier wel op de goeie plek." En hij is niet de enige. „Er zitten hier altijd scheepsspotters, die zitten er volgens mij middagen aan een stuk. Maar dat is voor mij een beetje te gek. Hoewel", mompelt hij, „ik kan er ook uren naar kijken." Ovaa kent zijn plekje na al die jaren in middels door en door. Toch blijft de plek hem fascineren en fietste hij er graag een aantal kilometer voor om. „Ik heb zelfs al di verse keren een zeehond gezien. Dus als ik langs fiets, of zomaar even stil sta, kijk ik al tijd even of ik er geen zie." Ook een school bruinvissen had hij al eens in het vizier. „Het is een heel natuurlijke omgeving. En als je er een beetje oog voor hebt, kun je hele mooie dingen zien. Daar word ik dan echt wel even stil van." PZC ONLINE Al 3 jaar worden de nabestaanden van de vermoorde #MH17 passagiers aan het lijntje ge houden. Laten we daar even bij stilstaan. dinsdag 18 juli 2017 De schepen op de Westerschelde blijven boeien. - Jan Ovaa Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie Wi facebook.com/depzc fa) @pzcredactie UW REACTIE Een broer en zus van in de zeventig ruilden vorige week hun VW Golf 1 Diesel uit 1979 in met slechts 18.690 kilometer op de tel ler. „Een waar museum stuk", aldus de nog altijd verbaasde autoverkoper. Jacky Goudzwaard is be nieuwd naar hoeveel geld ze kregen van de garage: „Want de oude is meer waard als de nieuwe." Wil- frieda Hemeryck zegt: „Zelfs na weinig kilometers op de teller zijn oude wa gens op, bedrading kabels versterven en met een an dere bestuurder die het wagentje uit rodage wil krij gen heb je kans dat de boel in vlammen opgaat." TWITTER Susan @bladiebla1000 Het Nationaal Monument MH17 is gistermiddag ont huld in Vijfhuizen. Precies drie jaar na de vliegramp met vlucht MH17. Het mo nument is een groen lint van 298 bomen, elk met een naamplaatje van een van de slachtoffers. De na bestaanden hebben zeer geëmotioneerd de namen van hun geliefden opgele zen. Vervolgens is een mi nuut stilte gehouden. ONLINE TOP-5 Meest gelzen op pzc.nl 1. Broer en zus ruilen 40 jaar oud Golfje in met slechts 18.000 kilometer op de teller 2. Verdronken zwemmer gevonden na grote zoekac tie bij Wemeldinge 3.13 zwemmers opgehaald na levensgevaarlijke actie bij zandplaat Breskens 4. Dertig provincieambte naren verhuizen naar wa terschapskantoor 5. Hoek haalt ook nog der tiende nieuwe speler bin nen A De Zeedijk bij Ritthem blijft Jan Ovaa aantrekken, foto's dirk--jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35