nergens me^i] Klitsie waarnemend burgemeester Goes Grote toestroom buitenlandse studenten De summer schools zijn bezig aan een opmars. Duizenden studenten leren deze zomer door om hun cv verder op te vijzelen en extra studiepunten binnen te halen. Onthulling Nationaal Monument De vakantie is begonnen en dat betekent drukte op het water. En dus ook mensen die in de problemen komen. Johannes Post, schipper bij de KNRM Neeltje Jans, heeft de gekste dingen gezien. Van zeilers die niet weten van eb en vloed tot zwemmers die de vaargeul oversteken. Dat blijkt uit een rondgang langs universiteiten. Nederlandse uni versiteiten hebben inmiddels alle maal opleidingen in de zomer maanden om studenten van over de hele wereld te trekken. Ze heb ben hun aanbod de afgelopen jaren flink uitgebreid en verwelkomen weer honderden studenten meer dan vorig jaar. De universiteiten hopen de beste studenten uit andere landen te ver leiden om uiteindelijk een master of promotieonderzoek te doen aan een Nederlandse instelling. Ook voorkomen ze een maandenlange leegstand van kamers die de uni versiteiten speciaal voor internatio nale studenten huren of bezitten. Het aantal deelnemers groeit ge staag. De Rijksuniversiteit Gronin gen biedt sinds 2013 summer schools aan en telt dit jaar zo'n 1.200 cursisten. Elk jaar komen er onge veer 200 bij. Ze willen bewijzen dat ze serieus met hun studie bezig zijn Ook de Radboud Universiteit zag het aantal zomerstudenten ruim verdubbelen. Ze begon in 2014 met 270 deelnemers aan 13 cursussen, nu zijn dat er 602 voor 33 cursussen. „We hadden in het eerste jaar 100 fietsen ingekocht, maar dat bleken er toen al veel te weinig", merkt woordvoerder Martijn Gerritsen op. De Universiteit Utrecht was in Nederland de eerste die ermee be gon en is nu de grootste met zo'n 4.000 studenten bij 250 verschil lende cursussen. „Tien jaar geleden waren de deelnemers vooral Ame rikaanse studenten die extra pun ten wilden verdienen. Nu komen ze ook uit Azië en Europa en willen ze bewijzen serieus met hun studie bezig te zijn", constateert directeur Jeroen Torenbeek. Een summer school is voor stu denten een manier om tijdelijk naar het buitenland te gaan. Slechts een deel van de studenten die hier naar de summer schools gaan is van Nederlandse komaf. Aan de Uni versiteit van Amsterdam gaat het om 10 procent (van ruim 650), aan de Radboud Universiteit om 14 pro cent en de UU zegt enkele honder den Nederlandse deelnemers te verwelkomen. Nederlandse studenten vertrek ken zelf ook naar het buitenland. Harde cijfers ontbreken, maar EP Nufïïc, dat zich bezighoudt met de internationalisering van het onder wijs, hoort van buitenlandse kan toren dat de interesse groeit.P10 GOES Herman Klitsie, oud-bur gemeester van Woensdrecht en Oss, wordt waarnemend burge meester van Goes. Na de verkie zingen in maart 2018 zal commis saris van de koning Han Pol man met de nieuwe gemeente raad beginnen met zoeken naar een definitieve opvolger van René Verhulst. Polman denkt daar vier maanden voor nodig te hebben. De 68-jarige PvdA'er Klitsie heeft gisteravond kennis gemaakt met de fractievoorzitters en de wethouders van Goes. De waar nemer gaat op 8 september aan de slag. Op die dag wordt Verhulst burgemeester in Ede. Klitsie begon zijn politiek-be- stuurlijke carrière als raadslid en wethouder in Hellevoetsluis. Van 1992 tot 2001 was hij burgemeester van Woensdrecht en daarna tien jaar in Oss. In 2012 en 2013 nam hij die functie waar in Rijswijk. Op dit moment is hij voorzitter van de raad van toezicht van de Filios Scholengroep in Noord-Oost- Brabant. Nieuwsmedia MH17.P4 p* z :0T0 DIRK-JAN GJELTEMA ij kijkt vano ZEELAND2 Summer school wordt populairder Ellen van Gaaien Rotterdam —Jeroen Torenbeek Flink wat zon pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws 27°C Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1