II Lichaam zeiler (18) gevonden 'Vorm van tegemoetkoming' Walcheren 2.36.29 Kinderen van CBS de Hille in Terneuzen rennen joelend het schoolgebouw uit als de bel stipt om 11.45 uur over het plein klinkt. Ein-de-lijk vrij! De zomervakantie is voor alle leerlingen in Zeeland begonnen. Zo te zien heeft Sam uit groep 4 er in elk geval heel veel zin in. Het kabinet maakte gisteren be kend dat er 10 miljoen euro gereser veerd wordt voor 'een vorm van te gemoetkoming' aan Q_-koorts- slachtoffers. In welke vorm het geld precies komt en wie wat krijgt, is nog onduidelijk. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de regering hierover nu plannen te gaan sme den. Het definitieve besluit moet vervolgens door een nieuw kabinet genomen worden. Qjkoorts, een infectieziekte die van dier op mens wordt overgedra gen, brak in 2007 uit op een geiten boerderij in Herpen, bij Oss, en ver- Mensen die al tien jaar in de shit zitten, worden nog steeds niet geholpen gebaar te maken, als blijk van er kenning. Maar de vraag is of de slachtoffers zich door de medede ling van gisteren ook werkelijk ge steund voelen. Bert Brunninkhuis van (Question, stichting voor men sen met Q_-koorts, heeft in elk geval geen goed woord over voor de brief die gisteren naar Kamer ging. Too little, too late, zo laat zijn re actie zich samenvatten. „Het is tien jaar na dato en dan komt de over heid met zo'n onduidelijke brief. De beslissing wordt doorgeschoven naar een volgend kabinet." Volgens Brunninkhuis hebben geitenhou ders ter compensatie van de Q_- koorts pakweg 60 miljoen euro ge kregen. Bovendien spreekt uit de kabinetsreactie volgens hem nog altijd geen empathie. Brunninkhuis, zelf ook patiënt, is niet van plan zich terug te trekken in de rechtszaak tegen de overheid Hij is daarin één van de 300 slacht offers die de staat willen stellen. De zaak werd in eer ste aanleg verloren, maar er is hoger beroep ingesteld. „Mensen die al tien jaar in de shit zitten, worden nog steeds niet geholpen", is zijn conclusie. Voormalig GGD-arts Jos van de Sande wijst erop dat er pakweg 1.200 patiënten zijn. „Krijgen die straks allemaal 8.000 euro? Ik ben benieuwd wat ze daarvan vinden." spreidde zich snel over het land. Honderden patiënten kampen nog dagelijks met de gevolgen. Minstens 74 mensen zijn aan de bacterie overleden, vaak na een gruwelijke lijdensweg. Patiënten en nabestaanden voelen zich door Den Haag massaal in de steek gelaten. Zij vinden dat de overheid de uitbraak niet goed heeft bestreden en er niet goed over heeft gecommuniceerd heeft. De Nationale Ombudsman advi seerde het kabinet al eerder om een Patiënt Marloes van der Velde, der tiger, kan dat alvast verklappen: het compenseert in de verste verte niet haar inkomensverlies. „Ik wil com pensatie omdat ik niet heb kunnen doorgroeien in de functie waarin ik zat." Ook patiënt Jan Steenbekkers wijst erop dat (jonge) levens soms ingrijpend zijn beïnvloed. Mensen verloren bedrijven, banen. Volgens Steenbekkers is het verder een teer punt dat de regering er maar niet in slaagt slachtoffers ruimhartig excu ses te maken. VLISSINGEN Het lichaam van de vermiste Terneuzenaar Hannes Goegebeur (18) is donderdagavond gevonden voor de kust van Vlissin- gen. Goegebeur raakte twee weken geleden vermist toen zijn zeiljacht voor de kust van Oostende bij een wedstrijd kapseisde. Vissers von den het stoffelijk overschot don derdagavond rond acht uur. Het Belgische Openbaar Ministerie (OM) liet weten dat de 18-jarige Zeeuw niet stond ingeschreven voor de wedstrijd. Zijn broer wel, maar die was niet aan boord. Ook ziet het er volgens het OM naar uit dat de schipper is afgewe ken van de voorgeschreven route. Maar een strafrechtelijk onderzoek komt er niet, omdat de schipper zelf ook is overleden. Hannes Goe gebeur begon op zijn 10e met zei len en deed al jaren mee aan grote wedstrijden als de Light Vessel Race. Sinds 2014 was hij in oplei ding voor grotere zeilboten op de Ocean Race Academy. Bij het ongeluk kwamen ook Frans Maas (79) en Freddy Franssens (71) uit Breskens om het leven. Nieuwsmedia 0 Vooi meer Touruirtslagen zie pagina 32 en pzc.nl/tourdefrance DERTIENDE ETAPPE 1. Warren Barguil 2. Nairo Quintana 3. Alberto Contador 39 Bauke Mollema +7.59 ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Fabio Aru 55.30.06 2. Chris Froome +0.06 3. Romain Bardet +0.25 25 Bauke Mollema +40.40 10 miljoen euro voor Q-koorts Moeten Q-koortsslachtoffers blij zijn dat het kabinet met geld, 10 miljoen euro, over de brug komt? „Mensen die al tien jaar in de shit zitten, worden nog steeds niet geholpen." Richard Clevers Den Haag —Bert Brunninkhuis, patiënt zaterdag 15 juli 2017 Zonnig begin van de dag, later kans op 20°C wat regen pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 1168! 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1