6 UITZICHT LEVEND SCHILDERIJ Op de natste julidag in 17 jaar zitten An en Bram Vergouwe uit Woerden in hun panoramahuisje op het strand in Groede. De regen komt met bakken uit de hemel en de wind laat de zee schuimen. yj E WAT IS ER TE DOEN? Kunst en creatief markt 't Westlicht, Goes Op deze markt is van alles te er varen, te zien, te koop op het ge bied van creativiteit en kunst. Schilderkunst, fotografie, mu ziek, tekenaars en sieradenma- kers, al het creatieve komt hier bijeen van 10.00 uur tot 16.00 uur bij Centrum 't Westlicht aan de Singelstraat 7. Meer info: twestlicht.nl Muziektent fietstocht, Middelburg Vandaag vindt er een fietstour plaats langs de muziektenten op Walcheren. Tijdens de fietstour wordt er in de muziektenten live muziek gespeeld door het Nieuw Amsterdams Klarinet Kwartet. Meer info: muziekpodiumzeeland.nl Tip 3 Boerderij fotoshoot, Tholen Een leuke fotoshoot met het hele gezin? Dat kan! Trixx Foto grafie en Photo-talia organise ren een fotoshoot dag op de boerderij. Voor meer info en de prijzen mail of bel: TrixxFotografie@gmail.com/ 06-48756542 Van Loon Hardzeildag, Veere Zeilfanaten kunnen vandaag te recht in Veere. Aan de Hardzeil wedstrijd op het Veerse Meer doen verschillende categorieën historische platbodems mee. Enkele van de schepen zijn meer dan honderd jaar oud. Aan de Torenwal staan shantykoren en boekenstalletjes, er worden garnalen gepeld, netten geboet, scheepsartikelen verkocht, vis gebakken en er kunnen rond vaarten geboekt worden. De Van Loon Hardzeildag duurt tot 18.00 uur. Folkloristische dag, IJzendijke Eén groot feest in IJzendijke vandaag. Tijdens de Folkloristi sche dag zijn er verschillende activiteiten op het dorp. Zoals ringrijden met trekpaarden, een duivenlossing, demonstraties van oude ambachten, een krul- bolwedstrijd en een jaarmarkt. Meer info:folkloristischedag.nl Fietsrommelroute, Wolphaartsdijk Vandaag kun je met de fiets of te voet struinen langs allerlei kraampjes. Meer dan tachtig adressen in Wolphaartsdijk en Oud-Sabbinge zetten hun spul len in de tuin of op het erf. Meer info:fietsrommelroute.nl Fotoworkshop voor kinderen, Kwadendamme Kinderen tussen de 7 en 16 jaar met een passie voor fotografie kunnen vandaag een workshop volgen in natuurgebied de Zwaakse Weel. Hoe fotografeer je natuurlandschappen, bloe men, vlinders, bijen en ander dingen uit de natuur? Alles komt aan bod. Ook wordt er aandacht besteed aan lichtge bruik en compositiefoto's. Zelf meenemen: tablet, smartphone of digitale camera. Vertrekpunt: Zwaakse Weel, informatiepunt Zwaaksedijk 5 Kwadendamme. Meer info: natuurmonumenten.nl Waardse Horse Fair, Waarde Paardenliefhebbers kunnen vandaag naar de Waardse Horse Fair in Waarde. Naast de fair met veertig standhouders zijn er activiteiten waaronder cli nics, demonstraties en shows gericht op paarden. Voor kinde ren tot 12 jaar is het gratis toe gang, voor volwassenen 3 euro entree. Meer info: aardsehorsefair.nl Tip 9 Wandeling Franse Slag, Wemeldinge Een wandeling van ongeveer 7 kilometer langs historische punten uit de Franse Slag (Tweede Wereldoorlog) naar oorlogsmuseum Vitality in Ka- pelle. Hier kan men een rondlei ding volgen die gegeven wordt door een deskundige. Vervol gens komen de wandelaars langs de oorlogsbegraafplaats in Kapelle en wordt men terugge bracht met een oorlogsvoertuig naar het startpunt. Meer info: mkbwemeldinge.nl/ wandelen-in-wemeldinge/104- wandeling-en-tocht-met-oorlogs- voertuig-2 Festivalweekend, Nisse Op het dorpsplein in Nisse is het van 15.00 uur tot 01.00 uur feest. Met veel muziek, kunst, DIY-stands en optredens. Meer info: pastorale.nl Je zou maar aan de kust zit ten", zongen De Lamaketta's ooit. Maar de Vergouwes hoor je niet klagen. De pijpen van de afritsbroek zitten er weer aan, de warme fleecetrui heeft een colletje. „Het maakt echt niet uit wat voor weer het is als je hier pal op het strand vakantie kunt vieren. Het uitzicht is geen moment hetzelfde, je bent hier één met de natuur", zegt Bram. De Vergouwes verblijven voor het derde jaar op rij een week in een panoramahuis van Strandcamping Groede. Voor de tweede keer in huisje Avondzon, dit huisje is door de brede opgang en ruime badkamer ge schikt gemaakt voor rolstoelers en mensen die slecht ter been zijn. Bovendien ligt dit huisje het dichtst bij de duinovergang en aangezien Bram het lopen niet zo goed afgaat, is dat wel fijn. An: „Hier hoeven we helemaal niks, alleen onthaasten en genieten." Geboren Zeeuws-Vlamingen Over de streek hoefje de Vergouwes niets te vertellen. Het zijn geboren en getogen Zeeuws-Vlamingen, zij uit Breskens, hij zelfs uit Groede. „Ik speelde hier als kleine jongen al op het strange. Dit huisje, deze plek, het voelt voor mij als thuiskomen." Voor hun werk verlieten ze al heel wat jaren geleden de streek, maar komen er nog gere geld terug voor familie en vrienden. Hoewel ze het strand en de zee al zo vaak hebben gezien, is niks te vergelijken met de ervaring van het panoramahuisje. An: „Van uit je eigen huisje naar de zonsondergang kunnen kijken, is zo geweldig mooi. Of naar de bootjes, de badgasten, tot aan Vlissingen bij helder weer en 's avonds is de vuurtoren van Westkapelle je oriëntatiepunt." De huisjes zijn eenvoudig maar heel doel treffend ingericht. Het exterieur heeft met wat fantasie wat weg van een geopende schelp. Een vaatwasser is er niet, een tv evenmin. „Maar wie heeft er nou behoefte aan een tv als je elke dag een levend schilde rij voor je neus hebt?", zegt Bram. „En zelfs afwassen is hier geen straf." Bij het strandhuisje hoort wel een tablet en door middel van een app kunnen de be woners tóch tv kijken, als ze dat echt zou den willen. An en Bram gebruiken de an dere mogelijkheden van de tablet veel va ker. Zo kunnen ze via de tablet het getij in de gaten houden, kunnen ze via een app precies zien welke boten voorbij varen (naam, herkomst, vracht en bestemming) en is er zelfs een app die de sterrenhemel in kaart brengt. Nooit meer zoeken naar de steelpan of de kleine beer. An: „Ik zal nooit mijn eerste nacht hier vergeten, Ik was heerlijk moe van de zee lucht, maar ik wilde gewoon niet gaan sla pen. Ik wilde nóg een strandwandeling ma ken, alles zien, zoals de dansende lichtjes van de boten op de golven, de heldere ster- r< ■.'Xi-yJZ.tr,-, zaterdag 15 juli 2017 TV. Tip1 Tip 2 Tip 4 Tip 5 Er zijn tal van activiteiten op de Folkloristische dag. Fietsrommelroute biedt een keur aan spullen. Tip 6 Tip 7 Tip 8 Tip 10 Vanuit huis de zon zien ondergaan Sheila van Doorsselaer 'A.V ?T iTL,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 151