9 Tourfinish op Neeltje Jans Media award voor Bertie SrX Meestal gaan we naar festivals waar hardstyle of R&B wordt gedraaid veel meer", zegt Romy. Ze doelt onder meer op het recentelijk slui ten van feestcafé De Zevende He mel en het wegvallen van grote feesten, zoals HeadCandy en Foxx- land, die tot een paar jaar geleden nog werden georganiseerd. Nee, erg spectaculair is het uitgaansle ven in Hulst niet, vinden ze alle bei. Daarom blijven ze soms op vrijdagavond net zo lief thuis op de bank. En als ze toch de stad in gaan, is dat voornamelijk om vrienden van de middelbare school terug te zien. Studentensteden Willen ze eens echt goed op stap, dan rijden ze meestal naar studen tensteden als Breda, Tilburg of Eindhoven. „Daar zitten veel vriendinnen van ons op kamers. Dan blijven we daar slapen en hoeft er niemand te Bobben. Kun nen we gewoon te voet of met de fiets", vertelt Romy. En volgens Leonie is het daar sowieso veel leuker. „Omdat je er verschillende cafés hebt, nieuwe mensen leert kennen en er veel minder gezeur is - in Hulst wordt vaak gevochten." Niet alleen om te feesten, stappen de meiden regelmatig in de auto. Ook om te winkelen. „Je hebt hier, be halve de Vero Moda in Terneuzen, niet veel leuke winkels in de buurt", zegt Leonie. Dus wanneer ze haar kledingkast moet bijvullen voor het nieuwe seizoen, gaat ze vaak met haar moeder naar steden als Antwer pen of Breda. „Dan maken we er een gezellig dagje uit van", vertelt ze. „Ik winkel graag bij Zara en Mango, om dat ze daar niet te standaardkleding hebben en het toch redelijk betaal baar is." En van deze ketens bestaan er geen vestigingen in Zeeland. Romy houdt het voor het gemak liever bij online winkelen. „Steeds die pashokjes in, dat vind ik altijd zo'n gedoe", zegt ze. „En webshops zijn veel overzichtelijker." Wat be treft reguliere winkels gaat haar voorkeur net als die vanLeonie uit naar Mango of Zara, maar ze kijkt ook regelmatig op de websites van Za- lando en Wehkamp vanwege het grote aanbod. Beide meiden volgen hun favoriete merken op Instagram en Facebook. Om inspiratie op te doen en om te zien of er wat leuks in het assortiment zit. „Ik heb wel echt Ik winkel graag bij Zara en Mango, omdat ze daar niet te standaard kleding hebben en het toch redelijk betaalbaar is een eigen stijl", zegt Leonie, dus een specifiek voorbeeld heeft ze niet. „Maar als ik online zie dat iemand leuke kleding draagt, ga ik wel eens op zoek naar soortgelijke kleren." Studeren Beide meiden zijn thuis blijven wo nen tijdens hun vervolgopleiding aan het Scalda. Leonie heeft haar papier tje voor onderwijsassistentie inmid dels in the pocket en Romy moet nog een jaar op en neer naar Goes om haar mbo-diploma verpleegkunde te halen. Ze willen allebei nog verder studeren, buiten Zeeland. En dan na tuurlijk ook op kamers. Voor Leonie is het na de zomer al zover: dan ver huist ze naar Breda om een opleiding aan de PABO te volgen en daar heeft ze enorm veel zin in. „Het lijkt me zo fijn om in een stad te wonen. Alles is dan opeens dichtbij. Een supermarkt om de hoek en in een paar minuten fietsen sta je op school of in het cen trum van de stad. Dan kun je veel makkelijker eens weg." Ook Romy heeft leuke vooruit zichten. Ze gaat vijf maanden stage lopen in een ziekenhuis in Zuid- Spanje. „Dat lijkt me wel een mooie uitdaging", zegt ze. „Ik heb hier al stage gelopen in verzorgingshuis De Blaauwe Hoeve. En dat was leuk hoor, maar het is zo'n vertrouwde omgeving. Je kent de mensen waar mee je werkt en van de mensen die je verzorgt, ken je de kleinkinderen weer. In het buitenland ben je meer op jezelf aangewezen, ik denk dat je daar heel veel van leert. En het staat goed op je CV." Toekomst Of de twee na hun studie en stage weer terug komen, weten ze nog niet zeker. „Het werk ligt in de zorgsector niet voor het oprapen. Dus als ik een baan aangeboden krijg buiten Zee land, is de kans groot dat ik ergens anders ga wonen", zegt Romy. Ook bij Leonie zou werk invloed kunnen hebben op haar keuze. „Maar ik zou het niet erg vinden om terug naar Hulst te komen. Hier zijn we opge groeid, hier hebben we onze vrien den en familie.en stappen zal later toch minder belangrijk worden. Maar als ik terugkom, zou ik wel echt in de stad zelf willen wonen. Daar is net iets meer te beleven dan in een dorp als Kloosterzande." vrijdag 14 juli 2017 GO —Romy Bonte Leonie Gelderland (links) en Romy Bonte stappen als het even kan in de auto om vertier te zoeken buiten de provincie, fotocamileschelstraete tingbotsingen ge beurden rond 8.00 uur. Jan Lonink, bur gemeester van Ter- neuzen en voorzitter van de Veiligheidsre gio, sprak van een 'afschuwelijk onge val'. „Voor Zeeuwse begrippen is dit on geluk van een onge kende omvang." -16 september 2014 Op de A58 tussen Goes en Middelburg is een ravage ont staan na meerdere kettingbotsingen in dichte mist. In totaal waren zo'n 100 tot 150 auto's betrokken bij de aanrijdingen. Er zijn twee doden ge vallen, 11 zwaarge wonden en 15 lichtge wonden. De drie ket- André Greipel heeft de tweede etappe van de Tour de France 2015 op zijn naam gezet. De Duitse sprinter komt als eerste over de fi nish op Neeltje Jans. Het is voor het eerst in de wielergeschie- denis dat een etappe eindigt in Zeeland. Het peloton rijdt ze- won in 2016 Expedi tie Robinson. Volgens de stemmers heeft ze door haar optredens in de media in alle op zichten bijgedragen aan het doorbreken van rolpatronen. Steur wordt gezien als een ambassadeur voor Zeeland en Schouwen-Duiveland. - 25 januari 2017 ventien kilometer door de provincie. In 2010 was Middelburg ook aankomstplaats voor een etappe van de Giro. De etappe Utrecht-Neeltje Jans is met 3,1 miljoen kij kers de best bekeken Touretappe uit de Nederlandse televi siegeschiedenis. -5 juli 2015 Boerin Bertie Steur ontvangt de Vrouw in de Media Award voor Zeeland. Ze heeft zich in 2016 volgens 31 procent van de stemmers het beste in de media geprofi leerd. Bertie Steur, in het dagelijks leven boerin en hobby-dj, werd bekend door Boer zoekt Vrouw en O —Leonie Gelderland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9