Raad steunt bezwaar basisschool Borsele houdt asbestterp in het oog 8 Gemeente past plan wijk Aria aan m /f De eerste woningen van Aria, de wijk aan de zuidkant van Goes, da teren uit 2ort. In dat jaar stelde de gemeenteraad ook het bestem mingsplan vast. Dat maakte het mogelijk dat projectontwikkelaar ABC Vastgoed uit Arnhem 350 hui zen 'in dorpse sfeer' kon bouwen. Na de crisis lag de ontwikkeling van de wijk even stil en nam Fraanje uit Lewedorp het project over. „Die wilde de plannen graag aanpassen. Het aantal woningen blijft gelijk, in het ene deel komen nu meer huizen te staan, terwijl in een ander deel de bebouwing wordt uitgedund." Het Goese college van burge meester en wethouders heeft on langs besloten in te stemmen met de wijziging van de plannen. De ge meenteraad komt er niet meer aan te pas, zegt Alssema. „Omdat het aantal woningen gelijk blijft, past het nog steeds binnen de kaders die de raad ooit heeft vastgesteld." Alssema is blij dat Goes naast het 'dorpse' Aria nog twee andere nieuwbouwwijken met elk een heel eigen identiteit heeft. „Al moet je er snel bij zijn als je nog wel- standsvrij dichtbij de stad wil bou wen. In Mannee zijn nog maar twintig kavels vrij." Een half jaar geleden had de gemeente nog vijf tig stukken grond in de etalage staan. IN DE REGIO Fietstocht met burgemeester Vertel voorstelling in Goes Stadhuis concert rwK(r"BI JpPjfl Goese Diep Ook voor het onlangs doorgestarte plan Goese Diep, de waterrijke wijk in het noorden van de stad, is de be langstelling volgens Alssema erg groot. „Op de twee informatieavon den kwamen veel mensen af. De eerste avond 150 mensen, de tweede avond trok zo'n vijftig be langstellenden." Naast projectma tig gebouwde huizen komen in Goese Diep zo'n vijftig kavels vrij waar vanaf medio 2018 kan worden gebouwd. Een motie met die strekking werd gisteren door de hele gemeenteraad aangenomen. De partijen vinden dat de gemeente samen met de school naar een alternatieve manier van vervoer moet zoeken. Als die er niet is, moet de korting ongedaan worden gemaakt. Anna Jacobapolder is de enige kern in de gemeente die geen gym zaal heeft. Om de ongeveer 35 leer lingen naar het buurdorp te vervoe ren, krijgt de school tienduizend euro per jaar van de gemeente. Zelfs dan betaalt de school ook nog een deel uit eigen zak. Toch wil het col lege de subsidie halveren in het ka der van de bezuinigingen. Daar kwam de school tegen in het geweer. „Als wij een nog groter deel van het vervoer zelf moeten betalen, is dat een enorme hap uit ons toch al kleine budget", zei di recteur Cokky Schults onlangs. „Op een school met driehonderd leer lingen lachen ze misschien om zo'n bedrag, maar bij ons zal het direct ten koste gaan van andere belang rijke zaken, misschien wel de uren van de onderwijsassistent." De raad constateert nu ook dat Het Kompas überhaupt al alle zei len moet bijzetten om zichzelf in stand te houden en dat ze als enige school extra kosten moet maken voor vervoer naar de gymzaal. Dat gaat volgens de fracties in tegen het gelijkheidsprincipe. Daarom zijn die van mening dat school gehol pen moet worden. Het zit meerdere fracties niet lekker dat de asbest die gevonden is op het voormalige Amacterrein wordt op geslagen in een terp op het terrein. „Feit is dat het dorp niet gerustge steld is", zei Roel Boekholt. „Is het mogelijk om de terp te monitoren", vroeg Arno Witkam (PvdA). Ook Ton Oosthoek (CDA) liet zich in soortgelijke bewoordingen uit. „Ik zeg dat toe", antwoordde wethou der Kees Weststrate. Nico Werri (LPB) vindt dat de overheid geen goed voorbeeld geeft door het asbest zo op te slaan en Jo- han Verbrugge (OPA) wil weten of er alternatieven zijn. Weststrate wees de raadsleden er op dat het besluit om asbest op deze manier op te slaan al in november is genomen, maar dat hebben niet alle raadsleden gezien omdat dit niet vermeld stond in het raads voorstel. Na de toezegging van de wethou der om de asbestterp te monitoren, ging de raad akkoord met het voor stel om 100.000 euro beschikbaar te stellen voor de herinrichting van het terrein. MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 14 juli 2017 BE' Woningbouw in Goes trekt aan Niet alleen bestaande woningen, maar ook nieuwbouwhuizen zijn zeer geliefd in Goes. Volgens wethouder Derk Alssema zijn de vrije kavels in Mannee bijna op en is de interesse voor het pro ject Goese Diep groot te noe men. Ook de belangstelling voor een nieuw huis in Aria neemt toe. Joeri Wisse Goes KAPELLE Burgemeester Anton Stapelkamp van de gemeente Kapelle verzorgt vandaag, vrijdag, weer een toeristi sche fietstocht in en rond Wemel- dinge. Onderweg vertelt de burgerva der over de dui zendjarige geschie denis van het dorp. De start is om 15.00 uur bij boerderij Hof Keizersweel Hooge- weg 3. De deelne mers worden wel kom geheten met koffie of thee en een bolus. Het eind punt is tegen 17.00 uur op het terras van Hotel Wemel- dinge. Kosten be dragen 5 euro, kin deren betalen 3 euro. Aanmelden via wemeldinge.info. GOES Theatergezelschap Stadsavonturen geeft morgen, za terdag, een vertel voorstelling in Goes. Verhalenver teller Johannes neemt deelnemers mee op een ontdek kingstocht. De wan deling begint om 14.00 uur. Reserve ren is noodzakelijk en kan via de web site storytrail.nl. THOLEN A la Douzaine ver zorgt morgen, za terdag, het stad huisconcert in Tho- len. Het ensemble geeft het concert op verzoek van de Stichting Anthonie Keldermans Con certen. Het optre den staat geheel in het teken van de muzikale relaties tussen Georg Phi- lipp Telemann en Carl Philipp Ema nuel Bach. Om 15.30 uur klinkt de eerste muzieknoot. Nieuwbouw in de wijk Mannee in Goes is gewild, fotomarcelledavidse MUZIEKFESTIVAL NISSE Basisschool Het Kompas in Anna Jacobapolder mag niet in de problemen komen doordat ze minder geld krijgt van de ge meente voor het vervoer van de kinderen naar de gymzaal in Sint Philipsland. Rob Paardekam Anna Jacobapolder De 'asbestterp' op het voorma lige Amacterrein in 's-Heeren- hoek wordt de komende jaren in de gaten gehouden. Dat heeft wethouder Kees Weststrate gis teravond toegezegd aan de ge meenteraad tijdens de vergade ring van de gemeente. Melita Lanting Heinkenszand NISSE Het kan niemand meer ontgaan, komend weekend is het muziekfestival in Nisse. Op het terrein bij de kerk zijn de tenten al opgebouwd. Muziekfestival Nisse begint zaterdag om 15.00 uur en duurt de hele avond. Het programma is een mix van kampvuurmuziek, meezingers en stevige rock. Jong talent krijgt dit jaar een eigen podium. Zondag vanaf 12.00 uur staat alles in het teken van de jaren 60. Rock and roll, oude auto's en nozembrommers. Voor het programma zie de Face- bookpagina van Muziekfestival Nisse. fotomarcelledavidse GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur- Open middag klei- groep Werk in Uit voering; De Spinne, 15.30-18.00 uur- Gratis Streetball Streetdance voor jongeren van 12 tot 18 jaar; Restaurant Le Beau, vanaf 18.00 uur - Exposi tie Urbex-fotografie van Marieke Berke laar; Grote Kerk, 20.00 uur-Bach- concert Kees van Houten en sopraan Marjon Strijk 'S-GRAVENPOLDER Koedijk 2,13.30- 16.30 uur - Open stelling trekker museum en ten toonstelling collec tie klederdracht poppen HANSWEERT Westhavendijk, 10.00,12.00 en 17.00 uur - Vertrek veerpont naar Perk- polder HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, Dorpsstraat 43, 13.00-18.00 en 19.00-20.30 uur- Expositie Dick Hof- stra (fotografie) en Simone Bolijn- Ahrens (edelsme den) KAMPERLAND Dorpshuis Casem- broot, Alexiaplein 3, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur- Vrij biljarten KAPELLE De Vroone, 13.00- 17.00 uur - Biljarten voor senioren KLOETINGE Amicitia, 20.30- 01.00 uur - Amicitia viert de zomer, feest met band Copycat RILLAND Middenhof 3a, 11.00-17.00 uur- Expositie Kunst uit de Polder WEMELDINGE Sluisplateau, 11.30 en 16.30 uur- Vertrek veerpont naar Gorishoek; Hof Keizersweel, Hoogeweg 3, 15.00-17.00 uur- Fietstocht o.l.v. bur gemeester Stapelkamp YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt; Meerpaalweg, 09.30 en 14.30 uur - Vertrek veerpont naar Gorishoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 85