II 7 SE 20 NEEM JE DAT MEE PZC ONLINE Wow! De Nederlandse @Emmaheester s gaat viral met haarcovervan #Despacito! #gehoordindesh ow het er niet aan af. Jürgen heeft de boot nieuw gekocht toen hij eenentwintig was. Sindsdien komt hij er mee naar Kortgene voor dagtochtjes. Zo ook van daag. Dit keer met zijn jeugdvriend Christopher van den Haute (40) en zijn vrouw. Het stel heeft net een kleine. „We gaan tussen de fruithapjes door even een klein rondje maken." Met de nodige precisie rijdt Jürgen met de trailer achterwaarts de boothelling af. Als eenmaal de banden in het water staan, trekt hij de handrem van zijn grijze Citroen C5 aan. Hij loopt naar de lier op de trailer en laat de boot langzaam het water in glijden. Als de boot eenmaal in het water dobbert, springt hij aan boord, neemt plaats achter het stuur en draait de contactsleutel om. Het moment van de waarheid. Met een draaibeweging komen de 140 pk's van de speedbootmo tor tot leven. Jürgen haalt opgelucht adem. „Zo'n eerste keer blijft altijd span nend." De Antwerpenaar is gek op het water. Met Christopher heeft hij zeilwedstrij den gevaren. De twee Belgen werden zelfs kampioen. Zeilen doet hij tegen woordig niet meer. De motorboot is meer zijn ding. Jürgen houdt van de snelheid en vrijheid. „We hebben er re gelmatig op een wakeboard achter ge hangen. Nu maken we vooral plezier tochtjes. Af en toe gaat de gashendel flink open. Dat is een geweldig gevoel." Bij volle maan zagen we reeën het Veerse Meer oversteken Hij bewaart warme herinneringen aan zijn tijd als twintiger. Laat in de avond vertrok hij met Christopher naar Veere. Daar pakten de twee een pintje en kwa men midden in de nacht terug. „Bij volle maan zagen we reeën het Veerse Meer oversteken. Dat beeld blijft me altijd bij. Ook maakten we regelmatig een kamp vuurtje aan de rand van het meer, of op een van de eilandjes. Het is altijd goed gegaan." Kortgene, het Veerse Meer. Voor Jürgen is het nostalgie. „We hebben het hier flink zien veranderen. Vroeger was het romantischer. De havens waren kleiner, minder commercieel ook. Nu is het veel drukker op het water. Ook de havens zijn gegroeid en Kortgene is flink veranderd. Aan de Kaaidijk, waar nu hui zen staan, stond vroeger een grote graan silo. Daar klommen we als kind regelma tig op. Mocht niet, wisten wij ook wel, maar dat maakte het juist spannend." Ook Christopher bewaart mooie her inneringen aan zijn jeugd in de haven. „Als je opgroeit in een appartement in de stad, is je wereld beperkt. Hier in de ha ven kreeg ik van mijn ouders de vrijheid. Dat wil ik mijn kinderen straks ook mee geven. Na al die jaren kom ik hier nog al tijd met veel plezier. Het voelt als een soort tweede thuis." Ook Christopher komt nog regelmatig in Kortgene. Nadat de dames van de twee heren aan boord zijn geklommen, start Jürgen de motor, duwt de gashendel open en vaart de ha venkom uit. Ondertussen gaat het vol gende bootje via de helling het water in. Wederom een Belg. vrijdag 14 juli 2017 Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie tl facebook.com/depzc @pzcredactie UW REACTIE De inval in hotel Elder- schans in Aardenburg van de broers Azimi hield don derdag de gemoederen bezig. „Ze worden aan de tand gevoeld alsof het zware criminelen zijn. Een asociale inval met 20 man", reageert R. Duin plaats vervangend verontwaar digd. Han van Qust is har der in zijn reactie: „Als je vorige keer illegalen in dienst had, kan ik begrijpen dat ze er op gefocust zijn. Ik gun deze heren het allerbeste, maar ze moeten gewoon net als iedereen aan de regels voldoen en dat is voor mensen uit an dere culturen soms best een probleem." TWITTER Coen Sander Show @coenensander Emma Heesters, zangta lent uit 's-Gravenpolder én PZC-gastvlogger, heeft met haar cover van de zo merhit 'Despacito' behoor lijk wat views gescoord. Dat blijft in de rest van het land niet onopgemerkt. Meer van Emma is te zien op onze website, pzc.nl/blogs ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl: 1. 'Zo zonde, hij had nog een heel leven voor zich' 2. Grote inval bij hotel van miljonairs Azimi in Aarden burg 3. Dit herenhuis is Vlissin- gen is te koop... maar het is niet om aan te zien 4. Broers Azimi over inval in hun hotel: 'Met 57 man vielen ze binnen' 5. Mariniers bijten zich vast in Vlissings zand Jürgen Bergans zit achter het stuurwiel van zijn speedboot voor een tochtje over het Veerse Meer met zijn vrienden, onder wie Christopher van den Haute (r). foto's timovan de kasteele -Jürgen Bergans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 84