i j 6 De jachthaven in Kortgene is in de zomer net een Belgische enclave. Jürgen Bergans is er met zijn speedboot op een trailer gearriveerd. Die heeft een jaar geen water gezien. WAT IS ER TE DOEN? Kofferbakverkoop, Kerkwerve In het bos van Kerkwerve op re creatieboerderij van Langeraad wordt vandaag een markt ge houden vanuit kofferbakken en aanhangers. Er rijdt een model stoomtrein en er kan paling, zalm en forel gegeten worden. Meer info: recreatievanlange raad.nl/kofferbakverkoop.html Locatie: Weelweg 3, Kerkwerve Tel: 0111-412547,06-21624026 Bezoekerstuin de Houtenhandsche hof, Koudekerke Tuinliefhebbers kunnen een be zoekje brengen aan de Houten handsche hof. Een tuin met veel diversiteit en oog voor kunst met stenen sculpturen en ijze ren vogels. Voor de kunstlief hebber is de tuin een bijko mende verrassing en de tuin- liefhebber zal verrast worden door unieke kunst. Meer info: sites.google.com/ site/tuinwb4/ Havenrondvaart, Vlissingen Maak een rondvaart door het havengebied van Vlissingen met de Denick II. Deze vaart langs plaatsen in het gebied waar je normaal gesproken nooit mag komen. Daarnaast kan er nog een bezoek worden gebracht aan het Zeeuws mari tiem muZEEum waar alles over de VOC-tijd te vinden is. Meer info: muzeeum.nl Fietstocht 'Belegerd en Bevrijd', Axel Een fietstocht met een gids langs de grens van Staats en Spaans Vlaanderen. Een kaartje voor deze tocht kost 3,50 euro. Aanmelden voor de tocht is niet nodig. Vertrekpunt is de Markt 1 in Axel bij de ingang van het ge meentehuis om 11.00 uur. i (1 R Bezichtig de vuurtoren, Breskens De gietijzeren toren dateert uit 1868 en is een van de meest beeldbepalende gebouwen in West-Zeeuws-Vlaanderen. Te genwoordig wordt de toren ook gebruikt als expositieruimte. De vuurtoren is in juli en augustus op vrijdag, zaterdag en zondag te bezichtigen van 13.00 uur tot 17.00 uur. City of Dance, Middelburg De City of Dance gaat vandaag van start. Dit driedaagse mu ziekfestijn biedt een breed scala aan muziekstijlen, creatieve uit spattingen, de beste (interna tionale acts en de gezelligste festivalcamping van Nederland. Het festival telt negen podia en alleen vandaag is het feest gratis te bezoeken. Meer info: cityofdancefestival.nl Tip 7 Stadswandeling, Middelburg De Storytrail stadswandeling Middelburg is een historische stadsrondleiding en vertelthea tervoorstelling in één. De gids neemt de bezoekers mee naar de diepe donkere stadsgeschie denis en vertelt het verhaal van Middelburg. De wandeling be gint om 14.00 uur op de Markt in Middelburg, voor de Druk- kery. Reserveren is noodzakelijk: sto- rytrail.nl/stadswandeling-middel- burg Fietsen met de burgemeester, Wemeldinge Een twee uur durende toeristi sche fietstocht in en rond We meldinge. Met als gids de burge meester van Kapelle, waarvan Wemeldinge een onderdeel is. Aanvang is om 15.00 uur aan de Hoogeweg 3. Meer info: mkbwemeldinge.nl/eve- nementen-tabel/123-fietsen-met- de-burgemeester Festival korpsen West- Zeeuws-Vlaanderen, Cadzand-Bad In de pas geopende jachthaven van Cadzand vormen de mu ziekkorpsen van West-Zeeuws- Vlaanderen samen één groot or kest! Tijdens het Muziekfestival treden zij op bij het KNRM-ge- bouw. De toegang is gratis en het or kest begint om 19.30 uur. Concert gemengd koor Voice Four, Haamstede Vandaag geeft het gemengd koor Voice Four uit Vlissingen, een concert in de Hervormde Kerk van Haamstede. Het con cert begint om 20.00 uur en de toegang is vrij. VANDAAG AAN DE TREKHAAK VAN: et één hand aan het stuur, het hoofd uit het raam hangend, manoeu- vreert Jürgen Bergans (39) zijn trailer van de boothelling. Het is zaterdagochtend be gin juli. Bij jachthaven Delta Marina in Kortgene is het een komen en gaan van passanten met een bootje. Voor Jürgen is het de eerste keer dit seizoen. „We gaan met vrienden een uurtje varen op het Veerse Meer." De jachthaven in Kortgene is in de zomermaanden net een Belgische en clave. Nederlanders zijn er nauwelijks te vinden. Het parkeerterrein staat vol Belgische wagens. Jürgen kent de ha ven als zijn broekzak. De Antwerpe naar is opgegroeid tussen de boten. In de weekenden verbleef hij er met zijn ouders die er nog altijd een chalet heb ben. „Kortgene is vanuit Antwerpen de ideale uitvalsbasis", zegt Jürgen. „Het is voor ons een dik halfuur autorijden en dan heb je toegang tot het Veerse Meer en de Oosterschelde." Het is spannend voor Jürgen. Zijn speedboot heeft een jaar geen water ge zien. Het is de vraag of de motor wil aanslaan na een winter in de opslag. Achttien jaar oud is het beestje inmid dels. Op een verweerde sticker na, zie je Kortgene is vanuit Antwerpen de ideale uitvalsbasis Tip1 Tip 2 Tip 3 Tip 4 jj 11 *rr~ f. De vuurtoren van Bres- kens. foto peter nicolai Tip 5 A City of Dance in 2016. foto LEX DE MEESTER Tip 6 Tip 8 Tip 9 Tip 10 vrijdag 14 juli 2017 Timo van de Kasteele - Jürgen Bergans Jürgen Bergans (39) uit Antwer pen. Hij is een trouwe bezoeker van de jachtha ven Delta Marina in Kortgene. Aan zijn trekhaak heeft hij een trai ler met zijn mo torboot erop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 83