II Geen CHIO in Aken voor Zweistra 13 BENE LADIES TOUR VLISSINGEN De start van de BeNe Ladies Tour trekt veel publiek. De Australische Annette Edmondson wint, Marianne Vos gaat bij haar rentree al snel onderuit. Marianne Vos kort na de start van haar proloog. Niet veel later gaat ze onderuit, foto lex de meester de boulevard is schitterend. Ik was zelfs wat jaloers op de mensen die heerlijk van de tijdrit konden ge nieten in de naastgelegen restau rants." De Zeeuwse renster Lindy van Definishlocatie van de proloog was simpelweg schitterend Anrooij had eveneens lovende woorden voor de fïnishlocatie van de proloog op de boulevard. „De startlocatie kan daarentegen nog verbeterd worden. Het was een beetje sfeerloos en er stond nauwe lijks publiek", voegde de renster van Jos Feron Ladies Force daaraan toe. „Over mijn tijdrit ben ik tevre den. Ik ben denk ik ergens halver wege het deelnemersveld geëin digd. Aangezien ik in april nog in de kreukels lag na een aanrijding, mag ik niet klagen." Het was de eerste keer dat de BeNe Ladies Tour Vlissingen aan deed. Hoewel de rensters vandaag nog van Vlissingen naar Philippine rijden in de eerste etappe, spreekt organisator Stevens nu al over een groot succes. „De fïnishlocatie van de proloog was simpelweg schitte rend. Bovendien stond er veel pu bliek langs de kant van de weg. Meer kun je als organisator niet wensen." Westerscheldetunnel Als het aan Stevens ligt, krijgt dat een vervolg. „We hebben de koers dit jaar met een dag uitgebreid. Aangezien al drie etappes op Belgi sche bodem plaatsvonden, kozen we voor een Nederlandse plaats als decor van de proloog. Zo houden we het evenwicht in stand. Boven dien wilden we graag door de Wes terscheldetunnel met de karavaan. Dan is Vlissingen natuurlijk ook ideaal als startplek van de eerste rit. Ik hoop dat we dat concept ook de komende jaren in stand kunnen houden." Wat betreft de strijd tussen de wereldkampioenes; die werd ge wonnen door de Britse Elinor Bar ker. Ze finishte in de proloog op een derde plaats. De ogen waren in de tijdrit echter met name gericht op Marianne Vos (WM3 Energie). De veelwinnares maakte haar rentree na een sleutelbeenbreuk, maar dat verliep niet zoals gehoopt. Sterker nog, Vos kwam opnieuw ten val. Ze kon haar weg zonder al te veel schade vervolgen, maar eindigde in de achterhoede met een tijd van 3 minuten en 11 seconden. „Balen natuurlijk", is de eerste re actie van Zweistra. „Voor de rest is er weinig aan te doen. Het is ge woon een rot timing." Samen met haar paard Double Dutch zou ze Nederland vertegenwoordigen op het internationale dressuurtoer- nooi, een beetje het Wimbledon van de paardensport. Afgelopen weekend verstapte Dou ble Dutch zich. „Niets ernstigs, maar we besloten rustig aan te doen, net zoals we altijd zouden doen als een paard zoiets heeft." Dat betekende dat Zweistra haar deelname aan het CHIO in Aken moest schrappen. „Het heeft niet zoveel zin om mee te doen als je een week van tevoren niet voluit kunt trainen. Aken is geen concours waar je maar halfin vorm kunt ver schijnen. )e moet echt alles kunnen geven." Zweistra zou maandag samen met haar paard vertrekken, maar blijft nu thuis. „Ik heb geen toegangs kaartjes. En in Aken is alles uitver kocht." Niet dat ze zich volgende week verveelt. „Dan moeten de an dere paarden maar aan het werk, die waren anders een weekje vrij." Zweistra rijdt doorgaans acht tot tien paarden op een dag en komt in de weekenden meestal in actie op concoursen. Zo was ze gisteren bij het Nederlands kampioenschap in Ermelo, waar ze zich met Hexa gon's Filamanda probeerde te kwa lificeren voor het wereldkampioen schap voor jonge dressuurpaarden. Ze moest met de zevenjarige merrie een proef op lichte tour-niveau rij den en staat achtste. Morgen mag de combinatie weer in de ring verschijnen. „De kans is aanwezig dat we reserve worden voor het WK in Verden. Als we achtste blijven, betekent het nog dat Filamanda bij de beste tien paarden van Nederland hoort in deze klasse." Meerdere wereld kampioenes in één wedstrijd. Dat zie je niet vaak, maar in de BeNe Ladies Tour is het aantal winnaressen van mondiale kampioenschappen nauwelijks op één hand te tellen. Tel daarbij een schitterende locatie voor de proloog op en alle ingre diënten voor een spectaculaire wedstrijd zijn aanwezig. Vier wereldkampioenes die naar Vlissingen afreizen voor een UCI 2.1-wedstrijd klinkt haast te mooi om waar te zijn. Organisator Geert Stevens was dan ook in zijn nopjes met de opkomst. „Dit is het sterkste deelnemersveld dat we in vier edi ties hebben gehad", genoot hij zichtbaar. „Ik sta er ech ter niet van te kijken. De wedstrijd is vanaf dit jaar opge waardeerd van een UCI 2.2-wed- strijd naar een UCI 2.1-wedstrijd en dat is toch een wezenlijk verschil. Daarnaast is het voor veldrijders en pistiers een ideale wedstrijd, omdat de koers niet te zwaar is." Desondanks ontbrak in de per soon van Belgische Jolien D'Hoore een gerenommeerde renster. Ze won de voorbije twee edities, maar richtte dit jaar haar pijlen volledig op de Giro Rosa. Dat kwam haar Australische ploeggenote Annette Edmondson echter perfect uit. De 25-jarige renster van Wiggle Highs deed 2 minuten en 25 secon den over de slechts 1,9 kilometer lange individuele tijdrit en was daarmee de snelste. „Ik ben erg blij met deze overwinning", deed ze na afloop haar verhaal. „Ik ben speciaal voor deze wedstrijd eerder afge stapt in de Giro Rosa. Het is de moeite waard geweest." Ze heeft nu ook van het alge meen klassement een doel ge maakt. „Dit is namelijk een wedstrijd die me goed ligt. Ik ga voor de eindwinst, maar alles zal afhan gen van de tijdrit in Sint-Laureins. Die ligt mij minder goed dan deze korte proloog, maar we gaan het beste ervan ma ken." De winnares was in elk geval enorm te spreken over de locatie van de pro loog. „De finish op vrijdag 14 juli 2017 Proloog smaakt naar meer - Geert Stevens, organisator Thamar Zweistra, hier op archieffoto in actie met Hexagon's Wish, reist niet af naar het CHIO in Aken. fotorubenoreel Thamar Zweistra komt volgende week niet in actie tijdens het CHIO in Aken. Haar paard Dou ble Dutch heeft een blessure op gelopen, waardoor het duo niet van de partij is bij het prestigi euze evenement in de Duitse stad. Valeska Nastaly Schore Job de Feijter Vlissingen ■4 Marianne Vos oefent de hou ding op haar fiets voor de proloog op een stoel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 78