Woningbouw Goes trekt aan Nieuwe opzet van Dialoogweek 8 Deur gaat binnenkort definitief dicht Op 28 juli gaat het MFC in Zierikzee dicht. De vaste huurders van het activiteitencentrum hebben elders een nieuwe plek gevonden. _JI - De laatste dagen van het MFC in Zierikzee zijn ingegaan. Na van daag is het klaar met de geplande activiteiten. Het enige wat dan in principe nog mogelijk is, zijn uit- vaartbijeenkomsten, zegt beheer der Heieen van den Bos. De deur gaat 28 juli definitief op slot. Van den Bos heeft dan nog twee weken om lopende zaken af te handelen. Medio augustus moeten de sleutels terug naar gebouweige naar Zeeuwland. De oude Mavo wordt in het eerste kwartaal van 2018 gesloopt, laat de directie van de woningcorporatie weten. Op Facebook circuleert al een oproep om het pand te kraken, wanneer het leeg komt te staan. Volgens Zeeuwland worden maat regelen getroffen om dergelijke ontwikkelingen te voorkomen. De corporatie heeft plannen voor een appartementencomplex op de plek van het MFC. Binnen welke termijn de nieuwbouw begint, is nog on duidelijk. Alle vaste huurders van het acti viteitencentrum hebben elders een nieuwe plek gevonden. De meesten zijn al verkast. Woensdagavond nam het popkoor in stijl afscheid van het gebouw en eerder deze week verhuisde onderwijsinstel ling Scalda de eigen spullen. Alleen de Christengemeente maakt tot het laatst toe gebruik van de ruimte. De kerkelijke gemeenschap heeft de voormalige sportschool Take Care aan de Grevelingenstraat gekocht. Het pand vergt een ingrijpende ver bouwing, die is begroot op 70.000 euro. De organisatie heeft de ge meente Schouwen-Duiveland ge vraagd de helft van die kosten voor haar rekening te nemen. Maar dat gaat burgemeester en wethouders te ver. Het college is bereid 9.300 euro bij te dragen in de onkosten. Daarbij gaat het hoofdzakelijk om kosten van veiligheidsmaterialen die door de brandweer verplicht worden gesteld. In totaal heeft de gemeente 25.000 euro beschikbaar om de vaste gebruikers bij hun gedwon gen verhuizing tegemoet te komen. Ook Popwave komt nog in aanmer king voor een klein bedrag en daar mee is de koek verdeeld, aldus B&W. Drie van de zeven medewerkers van het MFC moeten op zoek naar een andere baan. Vier zijn de pen sioengerechtigde leeftijd gepas seerd. Van den Bos is allerminst te spreken over de begeleiding van de gemeente in dat traject. „In het be gin hadden ze gezegd dat ze dat heel zorgvuldig zouden doen, maar bij die uitspraak is het dan ook ge bleven." De vaste medewerkers krijgen wel een financiële compen satie. Van den Bos blijft zelf tot 1 september in dienst van het MFC. Dan komt er ook voor haar na 24 jaar een einde aan dat hoofdstuk. IN DE REGIO Zomerbus op de Ring Storytrail met Johannes Bingo in De Hoeksteen MIJN DORP, MIJN STAD Alssema is blij dat Goes naast het 'dorpse' Aria nog twee andere nieuwbouwwijken met elk een heel eigen identiteit heeft. „Al moet je er snel bij zijn als je nog wel- standsvrij dichtbij de stad wil bou wen. In Mannee zijn nog maar twintig kavels vrij." Een half jaar geleden had de gemeente nog vijf tig stukken grond in de etalage staan.Ook voor het onlangs doorge starte plan Goese Diep, de water rijke wijk in het noorden van de stad, is de belangstelling volgens Alssema erg groot. „Op de twee in formatieavonden kwamen veel mensen af. De eerste avond 150 mensen, de tweede avond trok zo'n vijftig belangstellenden." Naast projectmatig gebouwde huizen ko men in Goese Diep zo'n vijftig ka vels vrij waar vanaf medio 2018 kan worden gebouwd. In plaats van een Week van de Dia loog met diverse dialoogtafels wordt dit jaar op Schouwen-Duive land één grote dialoogbijeenkomst gehouden. Deze bijeenkomst is ge wijd aan het thema mobiliteit. De dialoog is een manier om met elkaar in gesprek te gaan, dichter tot elkaar te komen en ideeën uit te wisselen. Op Schouwen-Duive land, waar de dialoog in 2011 voor het eerst opdook, wordt jaarlijks met de Week van de Dialoog mee gedaan. „Dat heeft steeds goed gewerkt, maar nu zijn we een beetje uit het concept gegroeid. Het is tijd voor een volgende stap", zegt Inge van Ooijen van het Dialoognetwerk Schouwen-Duiveland over de ver andering. Door te kiezen voor één grote bij eenkomst (op 6 november bij De Zuidhoek) komen meer mensen samen en kunnen wellicht makke lijker nieuwe initiatieven van de grond worden getild. Voor het thema mobiliteit is gekozen omdat het iedereen raakt, zegt Van Ooijen. Van duurzaamheid tot bereikbaar heid: er vallen heel wat ideeën over dit onderwerp met elkaar uit te wisselen. Vrijdag vrijdag 14 juli 2017 SD MFC wordt in 2018 gesloopt Marcel Modde Zierikzee Het doek valt voor het MFC in Zierikzee. archieffoto dirk-jan gjeltema RENESSE De Zomerbus staat van zaterdag 15 tot en met 22 juli weer op de ring van Re- nesse. De Zomerbus is een initiatief van de Christelijke Gere formeerde Kerken van Schouwen-Dui veland, gericht op recreatie en evan gelisatie. Van maandag tot en met vrijdag is er Kidsclub van 11.00 tot 12.30 uur. Op woensdag zijn er extra activiteiten: kinderen kunnen geschminkt worden en er is een spring kussen. Meer informatie op facebook.com/Zo- merbusRenesse ZIERIKZEE Theatergezelschap Stadsavonturen houdt zondagmid dag 16 juli een sto rytrail stadswande ling in Zierikzee. De wandeling start om 14.00 uur op de Vis- sersdijk, tegenover de Zuidhavenpoort. Verhalenverteller en gids Johannes ver telt deelnemers over de geschiede nis van Zierikzee tij dens de stadswan deling. Een kaartje kost 17 euro voor volwassenen. Reserveren is noodzakelijk en kan via storytrail.nl/ stadswandeling- zierikzee. SCHARENDIJKE Stichting D'Antilo- pen houdt vandaag, vrijdag, weer een bingoavond in Scharendijke. De bingo vindt plaats in De Hoek steen en begint om 19.30 uur. De zaal gaat om 19.00 uur open. GELUIDSWAL BIJNA ZIERIKZEE De paaltjes deden het goede nieuws al vermoe den, maar nu ook de kokosmatten erin hangen kan niemand er nog omheen: de geluidswal tussen de N59 en de Zierik- zeese wijk Malta is een feit. Tussen het tunneltje bij de Schuurbeque Boeijestraat en het tunneltje nabij de Caus- traat liggen bewoners voortaan 's nachts niet meer wakker van het voorbijrazende verkeer. De geluidswal zal vandaag nog helemaal worden afgerond. Het nieuwe groen in de berm moet nog even wachten: dat wordt pas in november aangeplant, foto dirk-jan gjeltema Niet alleen bestaande woningen, maar ook nieuwbouwhuizen zijn zeer geliefd in Goes. Volgens wethouder Derk Alssema zijn de vrije kavels in Mannee bijna op. Ook Aria is geliefd. Joeri Wisse Goes Esme Soesman Zierikzee BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 09.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; BRUINISSE Brusea, 14.00-17.00 uur: Museum ge opend; Dorp en haven, 10.00 uur: Visserijdagen; BURGH-HAAM- STEDE Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Ex positie 25 jaar mu seum en Wind kracht; Dorpshuis de Schutse, 16.00- 18.00 uur: Herenso ciëteit, 20.00-23.00 uur: Klaverjasvereni- ging; Hervormde Kerk Haamstede, 20.00 uur: Concert Gemengd Koor Voice Four; Trampo linecentrum Wes- tenschouwen, tus sen 11.00 en 18.00 uur: Waar is Robi- nia?; DREISCHOR Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Wisseltentoon stelling 'Aardappel'; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Biljarten/ kaarten; Recreatie terrein van Lange- raad, 09.00-14.00 uur: Kofferbakver koop; NOORDGOUWE Mo More, 15.00- 17.00 uur: Haak- en breicafé; OUWERKERK Dorpshuis, 19.00 uur: Biljartvereniging Phoenix; Waters noodmuseum, 10.00-17.00 uur: Foto expositie Jakarta; ZIERIKZEE Burgerweeshuis, 13.00-17.00 uur: Be zoek regentenka mer en beeldentuin; Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Openstelling mu seum; FiZi, 20.00 uur: The Other Side of Hope; Gasthuis- kerk, 13.30-16.30 uur: Open Kerkda gen; Stadhuismu seum, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Zilver van Kaft tot Kaft; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Ouderen- soos, 19.30-21.45 uur: Repetitieavond Harmonievereniging Nut Uitspanning. 4FC moet open blijven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73