5 'Zulke lieve mensen in Zierikzee' m Kerkstraat 7 Hier kun je ervaren hoe het is om te leven zonder technologische snufjes gewoon praten zonder dat voortdu rende getuur op een smartphone. Voor een luxueuze badkamer moet je ook niet in deze bed&breakfast verblijven. Op de plek van de vroe gere geitenstal, staat nu een kleine houten cabine, met een douchekop. Het water moet je zelf pompen in de keuken, twee emmertjes, en die giet je in een bak. Als die vol is, kun je zes minuten douchen. Het waterstraaltje blijft klein, maar het volstaat. Soms zijn er gasten die dat liever anders zouden zien, zegt Hans. „Maar dan heb je niet begrepen wat we willen laten zien." Museum 't Boerderejken is niet alleen een monumentaal pand dat er tot in de tail uitziet als een zeventiende eeuws huis. Bezoekers moeten de geschie denis voelen en beleven. Je reist een beetje terug in de tijd en leeft zoals men vroeger leefde. Je slaapt als het ware in een museum. Met die insteek begon Hans in 20t5 als beheerder van 't Boerderejken. Nogal een carrièreswitch: hij kon vanwege ernstige rugproblemen zijn werk als vrachtwagenchauffeur niet meer uitvoeren. Toen hij zijn doch ters vertelde over zijn plannen met 't Boerderejken, reageerden ze scep tisch. „Hier wil toch niemand slapen?" Prikkels Hans en zijn vriendin Gerry hebben het tegendeel bewezen. Bijna elk weekend bewonen gasten het stads- boerderijtje en de reacties zijn lovend. „Mensen willen terug naar de ba sis. Even geen televisie, telefoons of andere moderne prikkels. Als gezin nen komen, denken de kinderen eerst: wat moet ik hier? Maar als ik ze de volgende dag het ontbijt kom brengen, hebben ze zoveel plezier gehad. We weten niet meer hoe het is om te leven zonder al die technologische snufjes. Hier, in 't Boerderejken, kun je dat ervaren." Christiane en Oliver ploffen neer op de loungebank in de nostalgische burgemeesterskamer van hotel Bed en Brood. Het echtpaar uit het Duitse Bodenheim heeft net het ontbijt ach ter de kiezen en maakt plannen om op pad te gaan. „We wilden eigenlijk waterskiën, maar ze voorspelden onweer. Dus nu gaan we maar shoppen. Ook hele maal niet erg", vertelt Christiane. Indruk Al ruim twintig jaar gaat de Duitse op vakantie naar Zeeland. „In het be gin kwam ik hier altijd windsurfen op het Grevelingenmeer. Nu doen we meestal andere dingen." Een aantal jaren geleden vertrok ken ze op advies van hun toenmalige gastvrouw in Domburg richting Veere. „Ze vertelden ons dat daar een historische markt was." Het bezoek aan Veere en de markt maakte zoveel indruk, dat ze besloten nog een vakantie aan Veere te wij den. En nog een en nog een. Inmid dels verblijven ze voor de vierde keer in de stad. „Je zit hier prachtig aan het water DE STRAATMUZIKANT tussen de historische panden. Ik heb altijd het gevoel alsof ik terugga in de tijd", vertelt Oliver. Zeven jaar geleden haalde Christi ane hem over om mee te gaan naar Zeeland. „Daarvoor was ik alleen in Amsterdam geweest." Zeeland was de eerste gezamen lijke vakantie van de twee. Christi ane: „Ik wist zeker dat hij het hier naar zijn zin zou hebben, want hij is sportief aangelegd en je kan hier wa terskiën, windsurfen, wandelen en fietsen. Wat ons wel opvalt als we hier gaan fietsen: je hebt altijd wind tegen." Oorlogsmuseum Culturele uitstapjes vormen een vast onderdeel van de vakantie in Zee land. „Onlangs bezochten we nog het dijk- en oorlogsmuseum in Westka- pelle. Dat heeft veel indruk op ons gemaakt." Oliver: „Vaak lopen we overdag een rondje over de markt in Veere. Het is dan echt druk. Terwijl het 's avonds weer rustig is. Bijzonder is dat." Bij het ondergaan van de zon strijken de twee regelmatig neer bij de Peper boom om de dag af te sluiten met een drankje. Frituren Christiane: „Behalve de zee en de wateractiviteiten zijn de gezelligheid en de prachtige omgeving redenen om hier te blijven komen." Oliver: „Ik mis alleen wel groenten. Ze hebben hier erg veel gefrituurd eten." vrijdag 14 juli 2017 De leukste, mafste en spannendste logeerplekken Bredevoort 66 ▲'t Boer derejken brengt je terug in de tijd. FOTO'S FRANS NIKKELS We kloppen aan bij de tijdelijke bewoners van vakantiehuisjes, standplaats of hotelkamer 7. Hoe verloopt hun vakantie? Christiane (49) en Oliver (46) Thiel gaan terug in de tijd in hotel Bed en Brood aan de Kerkstraat 7 in Veere. Janneke Koster Wie: Marin Vasilev (37) Waar: Zierikzee Welk instrument: accordeon Waarom: geld verdie nen voor zijn gezin „Vier keer per week reis ik vanuit Rotter dam naar Zierikzee. Dan speel ik bij de in gang van de Albert Heijn. Dit is een fijne stad. Toen mijn accordeon een paar jaar geleden werd gestolen, gaven de lieve mensen uit Zierikzee mij een nieuwe. Ze weten dat Marin Vasilev blijft doorspelen. FOTO MARIEKE MANDEMAKER ik speel om de kost te verdienen voor mijn gezin en dat ik mijn geld aan goede din gen besteed. In Bulgarije was ik ac cordeonist in een mu ziekgezelschap, maar economisch was het zwaar. Ik heb inmid dels een vergunning om in Nederland te mogen werken, maar het valt na al die jaren op straat spelen niet mee werk te vinden. Daarom speel ik door en ben ik de mensen van Zierikzee dank baar." -Janneke Koster

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49