4 BED, BAD BROOD Overnachten in het boerderijtje van oma's grootmoeder. Een pittoresk zeventiende-eeuws monumentaal vakwerkhuisje in Bredevoort. Geen wifi, geen televisie, alleen eikaars gezelschap. Welkom in 't Boerderejken. en stap in het Boerde rejken is een stap in het verleden: een woonkamer van een paar vierkante meter, houten deuren, een stenen vloer en een houtkachel. In deze kleine ruimte woonde vroeger een heel gezin. De bedstee is het meest karakteris tiek, maar ik voorzie dat slapen een probleem gaat worden. Mijn vriendin is klein van stuk en zal er nog net inpassen, maar met mijn 1.78 meter zal ik de hele nacht in foetushouding moeten liggen. Gelukkig stelt gastheer Hans Bosch ons gerust: „Boven, op de oude hooi zolder, is het moderne slaapgedeelte. Ik voorzie dat slapen in die kleine bedstee een probleem zal worden Deze bedstee wordt vooral gebruikt om te relaxen." Halfzittend Waren de mensen in de zeventiende eeuw kleiner? Dat ook. „Maar ze slie pen rechtop, halfzittend. Liggen as socieerden ze met de dood, dus zo wilden ze absoluut niet slapen", zegt Hans. Hij schudt moeiteloos nog veel meer anekdotes en weetjes van wel eer uit zijn mouw. De gastvrije Hans neemt alle tijd voor onze ontvangst. De gastheer laat zijn gasten niet slapen zonder hen een beetje geschiedenis mee te heb ben gegeven. Dat men het geitenstalletje aan huis als toilet gebruikte. Dat het spek dat boven de kachel hangt werd ge bruikt als snack op de late avond. Dat er twee kinderen sliepen in een op- berghok, nog kleiner dan de minus cule bedstee. Zo krijg je een indruk van het le ven in vorige eeuwen. En daar gaat het in 't Boerderejken om. Er is geen wifi, geen televisie. In plaats daarvan kun je boeken lezen, Ganzenborden ofMens-erger-je-nieten. 's Avonds moet je het van eikaars gezelschap hebben. Met een fijn glas wijn raken we in een goed gesprek verwikkeld. Ook wel weer eens fijn, BEOORDELING vrijdag 14 juli 2017 PZ Even terug naar toen in Laurien van Ulzen 44 Locatie: Kerkstraat 6, Bredevoort Prijs: Doordeweeks 99 euro per nacht, in het weekend 109 euro per nacht Facebook: Boerderejken Ontbijt: Comfort: Karakter: Ligging: Prijs-kwaliteit: Plus: Karakteristieke, bijzondere accom modatie Gemoedelijke sfeer Gastvrij ontvangst Heerlijk ontbijt Min: Steil trappetje naar het slaapgedeelte, dus minder geschikt voor mensen die slecht ter been zijn In het slaapgedeelte wordt het niet volledig donker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48