3 PfZAHP?? Overleef de camping met een tictacdoos vol wattenstaafjes AlfZ&HP FUU/HbkJPB "TAIWAMBZBM PLUt'ULL, weieens een wc aangetroffen die niet was doorgetrokken. Sowieso laten de meeste gasten mijn wc ranzig achter. En toen mijn huis laatst werd ge boekt door een filmploeg, heb ik na tuurlijk wel even gecheckt of Kim Holland niet ineens in mijn bed zou liggen. Ik heb aparte dekmatrassen, dekbedden en handdoeken voor de huurders, maar verder vormt hygiëne voor mij geen groot bezwaar. Ik heb wel gemerkt dat elk gezin zijn eigen geur heeft. Soms enorm duidelijk: bijvoorbeeld de currygeur die er laatst hing nadat een Indiaas gezin was vertrokken. Soms wat subtieler. Maar altijd duidelijk aanwezig. Zodra ik terugkom, ga ik gigantisch lopen boenen. Ik wil zo snel mogelijk mijn nestgeur terug. Het blijft mijn huis. Ik merk dat vooral Aziatische gas ten de neiging hebben om me vooraf te bestoken met een stortvloed aan vragen. Heeft mijn huis een föhn? Welke zeep staat er? Kan ik ze bij de Heeft mijn huis een föhn? Welke zeep staat er? Kom ik ze ophalen? bushalte opwachten? Daar word ik weieens moe van, maar gelukkig is mijn huis zo in trek dat ik 8o procent van de huurders kan afwijzen. Toen ik me aanmeldde bij Airbnb, dacht ik niet dat het zo'n vaart zou lopen. Ik woon in een toeristisch relatief onin teressant dorp, maar het loopt zo storm dat ik huurders heel selectief kan uitkiezen. Ik heb goed contact met mijn bu ren - ik stuur altijd een appje als er gasten zijn - en ik laat voornamelijk gezinnen toe. Ik pas simpelweg voor van die toestanden zoals in Amster dam, waar Airbnb big business is, panden fulltime worden verhuurd en bewoners klagen over overlast. Laatst kreeg ik van een stel Filipij- nen een relatief negatieve recensie omdat ze het idee hadden dat ze echt bij iemand thuis overnachtten. Maar dat is juist hoe Airbnb oorspronkelijk bedoeld is! Als je dat niks vindt, moet je een hotel boeken. Dat ik zuipende tieners als gasten afwijs, betekent niet dat het een saaie bedoening is. Deze winter werd ik gebeld door een gezin uit Taiwan, omdat die mensen het 's nachts zo vreselijk koud hadden in mijn huis. Of ik even wilde langskomen. Seri eus, mijn huis was een broeikas! In alle kamers hadden ze de radiatoren maximaal opengedraaid, zelfs in ka mers waar ze niets te zoeken hadden. Zelfs mijn kruiken hadden ze al op geduikeld. Ze waren bang dat hun zoontje ziek zou worden van de kou. Ik heb ze extra dekens gegeven, maar wel verteld dat wij Nederlanders graag in een frisse omgeving slapen. Ze keken me aan of ik krankzinnig was. Cultuurverschilletje." Bekaf „Natuurlijk moet ik ook weieens gniffelen, bijvoorbeeld toen ik een gezin uit Mexico op bezoek had. Ik begon nog enthousiast te vertellen waar hier de restaurantjes zitten, maar ze reageerden nauwelijks. Bleek dat ze heel Europa in een week had den gedaan, van stad naar stad waren gevlogen. Ze waren bekaf en wilden maar één ding: naar huis! Het is sowieso altijd een verrassing wat ik aantref bij thuiskomst. Soms laten huurders bedankjes achter: prachtige theedoosjes uit Taiwan, een tas uit Barcelona, een fles wijn. Een Britse poëzieclub had op tafel een gedicht achtergelaten over ons huis. Maar het mooiste aandenken dat, misschien wel per ongeluk, ach terbleef is een fleecedeken met de af beelding van Justin Bieber. Dat is nu een running gag tussen mij en de kin deren: wie mag met Bieber op de bank? Joh, ik krijg er zoveel meer voor terug dan alleen maar geld." vrijdag 14 juli 2017 GO Het vliegend hert: wat een constructie. luchtpost door te laten be zorgen. Dat die dunne vleu gels zo'n lijf überhaupt kun nen dragen. Onlangs vervingen onder zoekers een van de dek schildjes van een lieveheers beestje voor een doorzichtig vleugeltje. Zo kon je zien hoe het schildje helpt het vlieg- vleugeltje opgevouwen te krijgen. Zo efficiënt als een festivaltentje. Opgevouwen klein, maar uitgevouwen toch stevig door zijn con structie. Net als het werp- tentje vooral voor gebruik in het voortplantingsseizoen. Groetjes, Gerda Zo simpel kan het zijn: hoe de kleinste ingrepen het leven op de camping makkelij ker maken. #tictacdoos Lege tictacdoosjes doen prima dienst als bewaardoos voor krui den. Of wattenstaafjes. Of haardspelden. Of wat dan ook. #sealbag Wikkel een sealbag om je smartphone. Wordt ie niet nat tijdens een onverwachte plensbui of tijdens het wildwa- terkajakken. #eierstruif Breek alvast eieren in een glazen fles. Handig als je straks zin hebt in een omelet of pannen koek. #lenzendoos Cosmetica bewaar je lekker compact in een lenzendoosje. #noodgeld Je weet maar nooit: bewaar een rol papie ren noodgeld in een lege lippenbalsemhuls. #flosdraad Ook aan een rol flos- draad wappert je campingwas droog. O L'.n.AIII ul fllll't ÜLJAÜÜf o 44 Anne De naam Anne is gefingeerd. Haar echte identiteit is bekend bij de redactie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47