m Een vliegend vliegend hert 2 DE REDACTIE Öfcife Verhuren Na haar scheiding zet Anne (38) haar huis op Airbnb. Ze heeft het geld hard nodig én is nieuwsgierig naar al die verschillende gasten. Na een jaar zit ze nooit meer om verhalen verlegen in de kroeg. HOE IS 'T DAAR? VANDAAG... TAKKENWIJVEN Ter wereld gekomen - Margaret Mazzantini Bittere thee - Corine Naranji De blanke Masai - Corinne Hofmann De zomer van Nozzman vroeger bij Freekje Vonk thuis kijk kijk kijk, een naaktslak! En als ik er in knijp komt er u, een soort snot uit! 9- n ijnhuis stond nog niet zo lang op Airbnb, toen een vermo gend stel Maleisiërs bij me logeerde. Ik zat bij een vriend toen ze opbel den: 'De politie staat voor de deur!' Toen ik mijn straat in liep, werd ik aangeklampt door een toezichthou der, toevallig een kennis van me. 'Die mensen zijn levensgevaarlijk, Anne! Laat ze je huis niet meer uit.' Wat bleek? Ze hadden een dikke auto ge huurd, maar begrepen niets van de verkeersregels. Ze hadden rotondes verkeerd om gereden, alle fietspaden aangezien voor autowegen en bijna een fietser geschept die nog net de bosjes in had kunnen springen. De Maleisiërs waren zich van geen kwaad bewust en liepen me vrolijk tegemoet. Ze kwamen er met een waarschuwing van af. Een dag later vroegen ze me: 'Is hier een department storel' Een wa renhuis? In mijn dorp? Ik wees ze vriendelijk de weg naar de lokale su permarkt. Nadat ze mijn huis had den verlaten, begreep ik hun vraag pas. Ik trof enorme papie ren tassen aan met de logo's van Louis Vuitton en Chanel. Ze moeten voor duizenden euro's hebben geshopt bij de Bijen korf. Geloof me, sinds ik mijn huis op Airbnb verhuur zit ik nooit verlegen om verhalen in de kroeg. Mijn gasten belden me op: de politie stond voor mijn deur! Het begon puur uit financiële over wegingen. Ik was net gescheiden en moest de hypotheek ineens alleen ophoesten. Ik dacht: als ik via Airbnb wat kan bijverdienen, houd ik het wellicht net wat langer vol tot ik een nieuwe plek heb gevonden. Dat ik zoveel aanvragen zou bin nenkrijgen, had ik nooit verwacht. Gemiddeld verhuur ik mijn woning vier dagen per maand en daar verdien ik zo'n 350 euro mee. Zelf slaap ik die dagen bij vrienden of familie - alleen als ze het zelf aanbieden - door het land. Dat kost energie. Ik heb met mijn koffertje weieens vier nachten in vier verschillende steden geslapen en dan kom ik afgedraaid thuis. Daarom doe ik dit alleen als mijn kinderen bij mijn ex-man zijn. Twee keer gebeurde het dat ik in overleg met de huurders toch thuis was. Zo zat ik ineens in een teambe spreking van een groep basketballers en stond ik in mijn tuin met een huurster op onze trampoline te springen." Trouwring „Het moge duidelijk zijn: spullen delen vind ik geen enkel punt. Ik ben niet zo van het bezit. Onze paspoor ten, laptop en tabiets neem ik mee, maar laatst ontdekte ik dat de trouwring van mijn overleden vader nog gewoon in mijn buf fetkast ligt. Ach, wie vertrou wen zaait, oogst ook vertrou wen, denk ik. Tot nu toe is er niks gestolen. Voor zover ik weet. 'Vind je het niet vies dan, vreemden in je huis?', vragen sommige vrienden. Nou, ik heb vrijdag 14 juli 2017 GO 27°C Daphne van Ochten wacht op de bus in Santa Sussana, Spanje. Daphne van Ochten (44) uit Baren- drecht: „Het is warm hier, tegen de 30 gra den. Vorige week viel de regen blijkbaar met bakken uit de lucht. Maar sinds wij hier zijn is het heerlijk zonnig, dus we kun nen van alles doen. Ik zit met mijn man en kinderen in een hotel aan de kust. We gaan lasergamen en wachten nu op de bus. Morgen willen we met catamarans varen en maandag staat Barcelona op de planning, waar we een fietstocht gaan maken. Maar daar komt onze bus aanrij den, dus nu moet ik instappen." Verslaggever Elodie Kint pakt haar oneindige to-readlijst aan met deze drie exotische romans met de nodige dosis drama. Deze dikke pil kocht ik twee jaar gele den op aanraden van een vriendin. Het gaat over de Italiaanse Gemma die jaren na de Bosnische Burgeroor log met haar zoon terugkeert naar de verscheurde hoofdstad Sarajevo. Op zoek naar zijn vader en haar grote liefde. Een meeslepende roman met verrassende wendingen. Mijn tante die in het Midden-Oosten woonde, gaf me dit boek. Het gaat over de Nederlandse Dorien die ver liefd wordt op de Perzische Hamed. Ze krijgen een zoon en verhuizen naar Iran. Hun geluk kan niet op, tot Dorien en de kinderen vanwege de islamiti sche revolutie het land uit moeten. Is hun liefde be stand tegen de politieke druk? Over interculturele liefdes gesproken: de Zwitserse Corinne Hofmann ont moet de man van haar dromen in Kenia: Masaikrijger Lketinga. Ze trouwt met hem en ze krijgen een dochter. Maar de roze wolk verdwijnt gauw door de extreme jaloezie van Lketinga, hongersnood, mala ria en de sociale controle binnen de stam. barst in Gro ningen festival Hongerige Wolf los. Drie dagen muziek, theater en eten op een schapenveld. in 1789 bestor men Parijzenaars de Bastille in Parijs: het begin van de Franse Revolutie. wordt kroon prinses Victoria van Zweden 40 jaar. <D i o N gend vliegend hert, een mannetje. Een dikkerd, een centimeter of 8 lang. Hij trok zijn vliegvleugels lang zaam terug onder zijn dek schilden, terwijl hij wande lend verderging. In het wild heb ik ze nog niet vaak ge zien, en het is de eerste keer dat ik er een zie vlie gen. Onhandig, bijna rechtop. Zijn dekschilden scheef omhoog en zijn tere vleugels heftig wap perend. Geen beest om de Mijn jaar op Airbnb Matthijs Meeuwsen 44 Verhuurder Anne Ha Corlijn, Opeens scheerde een brommend beest langs mijn oor. Op ooghoogte vloog het voor me langs, deinend. Het leek alsof het beestje me voorging en bromde: volg me, volg me. Dat deed ik. Hij vloog al snel wat stuntelig tegen een canvasdoek aan, waardoor ik 'm wat beter kon bekijken. Het was een vlie- Gerda Bosman (I.) en Corlijn de Groot, auteurs van De tuin als lusthof slagveld, schrij ven elkaar dage lijks over hun belevenissen in de eigen tuin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46