O O) 0) O 12 ZE Landskampioenen komen naar Kapelle Nuytinckaastop medaille op NK TMZ-koers Yerseke krijgt een vervolg Zeeuws elftal versloeg FC Den Haag in 1975 Volleybalvereniging BOK is erin geslaagd om in het kader van het veertigjarig bestaan top- volleybal naar Kapelle te halen. Op zaterdag g september nemen de vrouwen van Sliedrecht Sport en Asterix AVO Volley het tegen elkaar op. De landskampioenen van Nederland en België treffen elkaar in oktober ook in de eer ste ronde van de Champions League. Sliedrecht Sport onttroonde begin mei VC Sneek in een rechtstreeks duel als nationaal kampioen. Asterix uit Beveren pakte in mei voor de vierde keer op rij de fel begeerde dub bel in België. Het topduel wordt op zaterdag g september in sporthal Groene Woud in Ka pelle gespeeld en begint om 16.00 uur. Op sportcomplex Maarschalkerweerd in Utrecht hoopt Steven Nuytinck dit weekend een medaille te pakken tijdens het Neder lands kampioenschap atletiek. Met een per soonlijk record van 7 meter en 66 centimeter op het verspringen behoort de voormalig at leet van AV'56, die tegenwoordig voor Prins Hendrik uitkomt, tot de medaillekandidaten. Joerie van der Hooft, oud-lid van De Wielin gen maar al jaren trainer van de Amsterdamse Atletiek Club, neemt eveneens deel aan het verspringen. Zijn beste sprong is 7.55 meter. Daarnaast is Van der Hooft kansrijk bij het hinkstapspringen. Erwin Harmes gaat voor een goede tijd op de 10 km, terwijl Tim van den Broeke de 3000 meter steeple chase loopt. Vorig jaar werd de eerste TMZ-wielerwed- strijd in Yerseke gehouden. Het was een ge slaagde editie, die morgen een vervolg krijgt. Het aantal deelnemers was vorig jaar behoor lijk groot, met coureurs uit alle windstreken. De winst in Yerseke ging naar Rik de Vree uit Rijen, die Groninger Paul Verhoeven voor wist te blijven. Morgen komen de verschil lende categorieën dus opnieuw aan het ver trek. De D-categorie en S/P-klasse openen om 13.00 uur het programma en de 40+ vertrek ken om 14.15 uur. De amateurs gaan vervol gens om 15.30 uur van start. De inschrijving is in café De Sportvisser aan de Van Randwijck- straat 6 in Yerseke. Melbourne FC Twente Tot in detail weet Van Ast het niet meer, wat er op 31 mei 1975 allemaal gebeurde. Ja, bekerwinnaar FC Den Haag werd verslagen en hij had daar een aandeel in gehad. Hij had als rechtsbuiten een basisplaats gekre gen en verdiende twee strafschop pen en een vrije trap. Het leverde drie goals op. „Ik weet nog wel dat Joop Korevaar mijn directe tegen stander was, een echt Haags icoon", herinnert Van Ast zich. „Aad Mans veld speelde ook nog mee." Korevaar (handsbal na een pass van Van Ast naar Simon Harinck) en Mansveld (charge op de doorge broken Van Ast) waren bovendien verantwoordelijk voor de twee pe nalty's voor het Zeeuws elftal. „Maar verder weet ik er eerlijk ge zegd weinig meer van", veront schuldigt de Yersekenaar zich. „Het was destijds allemaal toch wat overweldigend. We speelden in Middelburg voor ongeveer driedui zend mensen. Dat was, zeker voor mij, indrukwekkend." Van Ast was namelijk een aanval ler van Yerseke. Een veelscorende buitenspeler, maar wel eentje van een vierdeklasser. „De mensen die er over gingen zagen mij n naam re gelmatig voorbijkomen, dus ik werd uitgenodigd voor wat voor wedstrijden. Dat was toen best wel uniek. Ik speelde samen met man nen van Vlissingen, Middelburg en De Meeuwen; die ploegen speelden op een veel hoger niveau." Toch overtuigde Van Ast trainer Jo de Waal hem met zijn spel in de voorwedstrijden een basisplaats te geven. Van Ast stelde de coach niet Ik heb tegen Xander van der Poel gezegd dat hij een traditie in eretehouden heeft teleur. „Die wed strijd tegen FC Den Haag was mijn de buut in het Zeeuws elftal. Wat me vooral is bijgeble ven, is dat het destijds een heel leuke groep was. 'Die lui van Walche ren', daar zou niets aan zijn, maar de sfeer was echt heel goed. Ik heb uiteindelijk drie jaar in het Zeeuws elftal ge speeld." het profvoetbal in wilde of zou gaan leren. Die keuze was toen niet moeilijk. Ik kom altijd maar met het voorbeeld van Berry van Aerle. Hij heeft het EK gewonnen, maar werd na zijn voetbalcarrière postbode." „Als je toen na je loopbaan een si garenwinkeltje kon openen, had je het goed gedaan", vervolgt Van Ast. „Ik heb er daarom toen voor geko zen om te gaan leren. Ik werd sport leraar, kreeg een goede baan en heb nooit spijt gehad van mijn keuze." Voetballen doet Van Ast op 63-ja- rige leeftijd nog steeds. Hij maakt zijn minuten in het vierde elftal van Yerseke. „Het is natuurlijk niet meer wat het was en ik speel geen hele wedstrijden meer mee, maar ik heb de laatste competitiewedstrijd nog gescoord. Het blijft toch leuk. De gezelligheid eromheen, maar ook het spelletje zelf. En ik heb laatst bij het verenigingstoernooi nog met Xander van der Poel staan praten. Hij speelt nu bij Kloetinge, maar komt na tuurlijk uit Yerseke. Ik heb hem over de wedstrijd van toen verteld, omdat hij nu bij het Zeeuws elf tal zit, en heb hem gezegd dat hij een traditie in ere te houden heeft. Dat zou mooi zijn." Berry van Aerle Tot Van Ast een auto-ongeluk kreeg. „Ik ben daar nooit goed van teruggekomen", concludeert hij nu. „Ik heb nog best een redelijk niveau gehaald, hoor, maar nooit meer dat niveau. Ik heb voor dat ongeluk we ieens de keuze moeten maken of ik vrijdag 14 juli 2017 VOLLEYBAL ATLETIEK Steven Nuytinck. fotopzc WIELRENNEN Istvan Bakx speelt morgen met FC Oss de eerste oefenwedstrijd tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De uit Vlissingen af komstige aanvaller staat met zijn ploeg tegen over derdedivisionist Blauw Geel'38. Bakx (31) speelt met FC Oss ook nog tegen onder meer Excelsior (19 juli) en FC Dordrecht (22 juli). Ook het FC Dordrecht van trainer Gérard de Nooijer en de Zeeuwse spelers Bradley de Nooijer en Julius Bliek speelt morgen de eer ste oefenwedstrijd. In Waardenburg is traditie getrouw een regioselectie de tegenstander. Roy Hendriksen heeft met Flelmond Sport morgen de Open Dag. De Brabantse club oe fent ook tegen een Flelmonds combinatieteam. WA SO Piëdro Schweert- man (foto) kwam ook de tweede ronde van het Vic torian Open in Melbourne moei teloos door. De squasher uit Kou- dekerke was met 3-0 te sterk voor Engelsman Robert Dadds. In de eer ste ronde versloeg Schweertman, die als tweede ge plaatst is tijdens het toernooi in Australië, Arnold Phat uit Thailand al met 3-0. In de kwartfinale wacht Tang Ming Hong uit Hong Kong. l Tom Boere en Godfried Roeme- ratoe spelen de komende dagen met FC Twente twee oefenwed strijden tegen aansprekende te genstanders. Za terdag is Hanno ver 96 in het Duitse llten de te genstander, woensdag 19 juli speelt FC Twente in De Lutte tegen het Everton van Ronald Koeman. Van Ast kreeg de profs op de knieën Als u vanavond langs de kassa loopt voor het duel tussen het Zeeuws elftal en ADO Den Haag, kijk dan eens goed wie zijn club Yerseke - gastheer voor de vriendschappelijke wedstrijd - als vrijwilliger een handje helpt. Leo van Ast (63) heeft dit keer een bescheiden rol bij het tref fen tussen deze twee teams, maar 42 jaar geleden stal hij als rechtsbuiten van de toenmalige vierdeklasser Yerseke de show. Met de Zeeuwse selectie was hij de roemruchte club uit Den Haag met 4-2 de baas. Mitchell Minnaard Yerseke a Kees van der Sluis (rechts) duelleert namens het Zeeuws elftal met Aad Mansveld van FC Den Haag, FOTO ZB/BEELDBANKZEELAND - Leo van Ast (63) M Leo van Ast was bij drie goals betrokkenfoto ZB/BEELDBANK ZEELAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40