FC Utrecht stelt teleur op Malta 25 Verstappen leeft ontspannen toe naar GP op Silverstone Farah: laatste duel op baan Polsstoktitels Vloon en Pluim Chuck Blazer overleden UITSLAGEN Niet langer de schlemiel zijn, dat is de wens van Max Verstappen, voorafgaand aan de GP van Engeland. Op Silverstone snakt hij naar een nieuw hoogtepunt. En de geblokte vlag. „Nou, veel valt er niet te vertellen, jongens", zegt Max Verstappen, als het Nederlandse journaille bij hem aanschuift voor een sessie van tien minuten in het motorhome van Red Buil. „Want eigenlijk heb ik maar een half rondje gereden in Oostenrijk." Het is zijn manier om midden in de betonnen paddock van Silverstone te zeggen dat het de hoogste tijd is dat hij gewoon weer eens als coureur van zich laat spre ken. En niet als eerste uitvaller, of als schlemiel van de dag. Die rol is hij strontbeu na vroege exits in Ca nada, Azerbeidzjan en Oostenrijk. Ook daarom laat hij de mediases- sie graag ontaarden in een schijtlol- lig tafelgesprek vol grappen en grol len. Hoe hard hij toe is aan weer eens een hoogtepuntje, vraagt deze krant hem? „Op of naast het cir cuit?", luidt zijn gevatte en tikje on deugende antwoord, dat natuurlijk gepaard gaat met die grijns van hem, die ondanks alle ellende nooit ver weg is. „Tja, een hoogtepunt, dat kan je niet plannen, hè. Ja, dat ene wel. Maar op het circuit... Ik probeer maar gewoon m'n best te doen en dan zien we het wel." Inspirerend Dus stond hij eerder deze week een motiverende speech af te steken even verderop in de fabriek van Red Bull Racing in Milton Keynes, voor al het personeel van de renstal. „Een mannetje of 400 a 500, denk ik. Vond Christian (Horner, team baas, red.) het inspirerend? Oké, nou ik ga hem niet nog een keer herhalen hier, hoor. Ik heb 'm ook niet opgeschreven. Doe ik nooit." Was het nodig, die motivatie- speech? „Bij Mercedes doen ze het ook, de coureurs. Het is toch goed om af en toe te motiveren? Vaak wordt er in de fabriek lang doorge werkt en ik denk niet dat iedereen daar altijd zin in heeft. Maar als je ze als coureur persoonlijk aanspreekt denk ik dat ze misschien toch net wel wat harder voor je willen gaan rennen." En wellicht is juist die extra stap nodig om de carrière van Verstap pen weer op het juiste spoor terug te brengen. Want na klap op klap, steken de transfergeruchten auto- matisch de kop op en speelt hij een hoofdrol in het zogenaamde 'silly season'. Alsof de Limburger een ge wilde spits van Real Madrid is, ver telde teamadviseur Helmut Marko deze week dat 'hun' Max absoluut niet weg gaat. Voor 'nog geen 100 miljoen'. „Maar misschien gaat het bij 101 miljoen dan wel gebeuren? Ik heb een contract en nu weten jullie de afkoopsom." En dan, serieuzer: „Ach, het zal best wel positief zijn als iemand zoiets zegt, dat ik zoveel waard ben. Maar wat ik er zelf aan heb? Niks. Ik wil gewoon resultaat hebben." Weer die magische coureur zijn. En niet het lachertje of de lolbroek. Was deze pechreeks hem twee jaar terug overkomen, dan had hij er minder van gebaald. „Met de Torro Rosso reed ik hooguit naar een achtste of negende plaats. Daar koop ik verder weinig voor. Maar met deze auto kan ik gewoon po dium rijden. Of zelfs winnen." Op de golven van het eentonige ge luid van wat lijkt op een fanfare band uit Thialf hobbelde FC Utrecht gisteren over het matige veld van het Hibernians Stadium op Malta. Daar waar de zon lang zaam maar zeker onderging, maar de temperatuur ongenadig hoog Europa League bleef. Lang voor de wedstrijd al monsterden de Utrecht-spelers hoofdschuddend het harde, dorre speelveld. Fataal voor een goede balcirculatie. Maar de ploeg heeft er nou eenmaal mee te maken in de voorronde van de Europa League waar het klatergoud van de grote clubs wel erg ver weg is. Clubeigenaar Frans van Seume- ren zag, op de hoofdtribune, zwe tend en omringd met tal van en thousiaste familieleden dat het al lemaal nog niet meevalt, Europa cupvoetbal half juli. Als de lijven nog niet helemaal fit zijn en de bal nog niet doet wat het hoofd wil. Ook al is de tegenstander de num mer vier van Malta, een club met een stadionnetje met maar één en kele tribune en waar de 0-0 wordt gevierd als een overwinning. Gisteren waren slechts de con touren zichtbaar van het FC Utrecht dat komend seizoen te zien is in de eredivisie. Urby Emanuel- son debuteerde in de tweede helft voor het team van Erik ten Hag. Een andere nieuwkomer, Sander van de Streek, was ongelukkig in de ope ningsfase, Gyrano Kerk liep voorin lang doelloos rond. Maar ook: de boomlange nieuwe spits Simon Makienok is een geweldig aan speelpunt met zijn hoofd, Mark van der Maarel verdedigde goed en Wil lem Janssen speelde slim. vrijdag 14 juli 2017 ATLETIEK Mo Farah heeft zijn laatste wedstrijd op de atletiekbaan aangekondigd. De viervoudig olympisch kampioen loopt op 20 au gustus - na de WK begin augustus - nog bij de Dia mond League in Birming ham en stapt dan definitief over op de marathon. „Het wordt vast en zeker een wedstrijd die ik me de rest van mijn leven zal herinne ren", aldus de 34-jarige Britse topatleet. ATLETIEK Menno Vloon en Femke Pluim hebben op het Vredenburg in Utrecht de Nederlandse titels pols stokhoogspringen ver overd. De 23-jarige Vloon, sinds vorige maand de houder van het Nederlands record met 5,85 meter, pakte het goud met een hoogte van 5,70 meter. Pluim (23) werd kampioene met 4,21 meter. VOETBAL Chuck Blazer, voormalig bestuurder van wereldvoetbalbond FIFA is op 72-jarige leeftijd overle den. Blazer (foto) was al enige tijd ernstig ziek. Bla zer kwam als FIFA-bestuur- der in opspraak nadat hij verwikkeld raakte in enkele schandalen. Hij werd onder meer beschuldigd van om koping en het aannemen van steekpenningen. TENNIS Wimbledon. Londen (Eng). Enkelspel. Vrouwen, halve fina les: Venus Williams (VSt/10) - Konta (GBr/6) 6-4 6-2, Muguruza (Spa/14) - Ry- barikova (Slw) 6-1 6-1. VOETBAL Europa League. 2e voorronde. Valetta FC (Mal) - FC Utrecht 0-0, öster- sund (Zwe) - Galatasaray (Tur) 2-0, FK Liepaja (Let) - Suduva Marijampolé (Lit) 0-2, FC Vaduz (Lie) - Odds BK (Noo) 0-1, Qabala (Aze) - Jagiellonia (Pol) 1-1, Hau- gesund (Noo) - Lech Poznan (Pol) 3-2, Apollon (Cyp) - Zaria Balti (Mol) 3-0, Astra Giurgiu (Roe) - PFC Zira (Aze) 3-1, Progrès (Lux) - AEL Limassol (Cyp) 0-1, Beitar Jerusalem (Isr) - Botev Plovdiv (Bul) 1-1, Norrköping (Zwe) - FKTrakai (Lit 2-1, Slovan Bratislava - Lyngby BK (Den) 0-1, FC Irtysj (Kaz) - Rode Ster (Ser) 1-1, Kairat Almaty (Kaz) - Skënderbeu (Alb) 1-1, Maccabi Tel Aviv (Isr) - KR Reykjavik (IJs) 3-1, KF Shkëndija (Mac) - HJK Hel sinki (Fin) 3-1, Ruzomberok (Slw) - Brann Bergen (Noo) 0-1, FK Rabotnicki (Mac) - Dynamo Minks (WRu) 1-1, Nomme Kalju (Est) - Videoton (Hon) 0-3, SCR Altach (Oos) - Dinamo Brest (WRu) 1-1), Brondby (Den) - VPS Vaasa (Fin) 2-0. Arjan Schouten Silverstone Teammanager Helmut Marko van Red Bull Racing stelde deze week dat Max niet weg gaat, voor 'nog geen 100 miljoen'. GP Groot-Brittannië. Zondag 14.00 uur. TV: Ziggo Sport. FC Utrecht heeft in de eerste Europacupwedstrijd sinds 2013 teleurstellend gelijkgespeeld tegen Valletta FC. Met de 0-0 uitslag wacht de club volgende week in het stadion van RKC Waalwijk nog een opgave om de volgende voorronde van de Eu ropa League te halen. Nik Kok Valetta P Valletta FC O FC Utrecht Simon Makienok (I) weet hier namens FC Utrecht ook niet te scoren, foto gerritvan keulen/vi images Max wil weer die magische coureur^ zijn fl i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25