O <6 20 MEE VINCENT LUISTERT RADIO Y~ Het laatste uurtje van de twaalfde etappe. Radio Tour De France, NPO Ra dio 1. Tour-artiest Enrique Iglesias zingt, best aardige muziek eigenlijk, goede stem, stukken beter dan die glijmiddelsound van zijn vader. De renners rijden inmiddels weer onder de wolken. Ze dalen, de wind giert langs de microfoon van verslaggever Se- bastiaan Timmerman op de motor. Als bak stenen gaan ze de berg af, één klein stuur- foutje en... Ja, daar gaat Gautier onderuit, gelukkig aan de goede kant van het ravijn, niks aan de hand, hij klopt zijn shirt af en stapt gewoon weer op. Ze dalen verder en dan, vlak voordat ze de Col de Peyresourde gaan beklimmen, mist Kwiatkowski een bocht. Froome en Aru volgen. Ze schieten tussen twee campers door. De mannen van Radio Tour De France kijken in verbijstering toe. Oei. Dit had verschrikkelijk slecht kunnen aflopen, maar dat doet het niet, ze herpakken zich en rijden door. En wat doet nu de concurrentie, dat is de vraag. Gaat men eindelijk aanvallen? Dat wordt wel eens tijd, want het is een beetje suffig vandaag. En dat terwijl ze een monster etappe rijden in de Pyreneeën, met een aantal bergen die al sinds 1910 op het menu van de renners staan. Het werd wel weer eens tijd voor wat vuurwerk, na al dat ge-Kittel in de vlakke etappes. De concurrentie schudt - na dat vreselijke missen van de bocht, waarbij Kwiatkowski, Aru en Froome zelfs bijna een baby raakten die in de berm zat - het hoofd en wacht keurig tot ze weer aansluiten. Froome staat eerste in het algemeen klassement, Aru tweede, ze hadden iets kunnen proberen, maar het zijn nette jongens. Dat is jammer, maar wel begrij pelijk, vinden presentator Robbert Meeder en oud-wielrenner Maarten Tjallingii, die in de studio in Hilversum de etappes van commen taar voorziet. Er wordt goed en to the point verslagen door Gio Lippens, Sebastiaan Timmerman en Steven Dalebout. In Hilversum praten presen tatoren Gert van 't Hof en Robbert Meeder met het geluid van de finishplaats op de ach tergrond. Dat maakt het tot levendige radio. Eén dingetje: niet babbelen over de kat van Chris Froome, Sagan die zich verkleedt als ka rakters uit televisieseries en wielrenners die plassen op de fiets. Quote van de dag De laatste ingreep is 18 jaar geleden, ik durf de narcose niet meer aan Show voor DeLange Boomsma weer vader NOG STEEDS SMOORVERLIEFD Zoals ik het nu zie, ga ik het avontuur in Frankrijk aan! vrijdag 14 juli 2017 Tou Radio Tour de France loopt lekker dit jaar. Reageren? vincent@persgroep.nl Marijke Helwegen vertelt in Nieuwe Re vu dat het met die plastische ingrepen best meevalt. GO TELEVISIE Ilse DeLange krijgt een mu- ziekshow op NP01. In Use's Veranda ont vangt de zange res bekende Nederlandse ar tiesten in het Amerikaanse Nashville. Het programma is vanaf 15 okto ber te zien op NP01. BABYGELUK Presentator Arie Boomsma (43) wordt weer vader. Arie en zijn vrouw Romy kregen in fe bruari 2016 al een dochtertje: Bobby Jo. 'Zij krijgt een broer tje', schrijft Romy op Insta- gram. Arie en Romy trouwden in 2015. ■u Boer zoekt Vrouw-breuk Mare en Annekim uit elkaar Waar de relatie van Mare en Annekim strandde, gaat het de andere boeren uit het afgelopen seizoen Boer zoekt Vrouw Internatio naal nog wel voor de wind op het amoureuze vlak. Olke is in Texas gelukkig met Karen, die hij overigens buiten het programma om had ont moet. Ook Riks vond zijn Nicole niet via het tv-programma, maar trof haar gewoon in zijn kleine dorp in Canada. Riks en Nicole zijn nog steeds een setje. David (Roemenië) en Herman (Frankrijk) vie len net als Mare voor een van de kandidaten die op hun boerderij kwamen logeren. David en Mara gingen on langs een weekje naar Madeira, waar ze tocht jes maakten per jeep en lekker aan het zwembad lagen. Ze hadden de va kantie echt even nodig om bij te komen van het hectische halfjaar. Voor David, die Mara normaal vooral in de weekends ziet, was het zelfs zijn eerste zomervakantie in zeven jaar. Ook Herman en Fleur moeten het vooral van de weekends hebben, ze zien elkaar ongeveer eens in de drie weken. Mara en Fleur zijn nog niet geëmigreerd. Fleur —Fleur heeft wel een puppy, Teuntje, meegenomen naar Frankrijk. Het hondje komt uit een nest bij Fleur thuis en Herman, zo schrijft ze op de Boer zoekt Vrouw-site, is dol op Teuntje. De kans is groot dat Fleur over een jaar intrekt bij Herman in Frankrijk. Ze is van plan haar lerarenopleiding geschiedenis in 2018 af te maken, ook al kiest ze waarschijnlijk niet voor de klas: „Zoals ik het nu zie, word ik waar schijnlijk geen docente geschiedenis, maar ga ik het avontuur in Frank rijk aan!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20