Inval bij miljonairs in Aardenburg 11 Intens verdriet om Overheid betaalt zich scheel Noord-Koreaanse taferelen waren het. Ze hebben het hele hotel ondersteboven gekeerd om maar iets te vinden \A f>' +11.50 Onderzoek door deze krant onder 148 bestuursorganen leert dat de uitgaven aan externe inhuur in twee jaar tijd met 19 procent zijn gestegen, tot 2,4 miljard euro in 2016. Steeds meer ministeries over schrijden de rijksnorm die bepaalt dat niet meer dan 10 procent van de personeelskosten naar externe in huur mag gaan. Met 272 miljoen euro spant het ministerie van Financiën de kroon. Dat ministerie huurde fors in om orde op zaken te stellen bij de Be lastingdienst. Ook de ministeries van Infrastructuur en Milieu (252 miljoen euro) en Veiligheid en Jus titie (237 miljoen euro) waren in 2016 aanzienlijk meer kwijt aan ex ternen. Vooral ict'ers zijn gewild. „Teleurstellend en zorgwek kend", zegt Zakaria Boufangacha, CAO-coördinator bij het FNV. „Bij de overheid zou juist sprake moe ten zijn van een afname van flexibel werk. Externe krachten ervaren on gelijkheid op de werkvloer. Zij heb ben vaak minder perspectief en een slechtere rechtspositie. De overheid zou het goede voorbeeld moeten geven." Demissionair vicepremier Lodewijk Asscher maakte zich de afgelopen jaren juist hard voor meer vaste contracten bij de over heid. „Door pieken in de werklast op te vangen met externe inhuur, wordt voorkomen dat aanvullend personeel permanent moet worden aangetrokken", reageert een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Zaken nu. „Schokkend", zegt SP-Kamerlid Externe consultants, adviseurs en managers zijn heel duur Ronald van Raak. „Externe consul tants, adviseurs en managers zijn heel duur. En als zij vertrekken, ver dwijnt kennis en expertise." WD- Kamerlid Jan Middendorp is ook bezorgd. „Van externen maak je al leen gebruik als het écht nodig is." Zeeland De provincie Zeeland gaat terug houdend om met inhuur van ex tern personeel. Floewel de 10-pro- centnorm nog niet geldt voor pro vincies hanteert Zeeland al wel die norm. De provincie blijft daar met 7 procent ruim onder, zo leert de jaarrekening 2016. „We letten daar streng op", reageert gedeputeerde Carla Schönknecht. In totaal huurde de provincie Zeeland in 2016 voor 2,6 miljoen aan extern personeel in. P16 Zon Zomer Je maakt wat mee alsAirbnb- verhuurder Nieuwsmedia .r>. Voordelig genieten? meer uitslagen lagina 26 en nl/tourdefrance TWAALFDEETAPPE 1. Romain Bardet 2. Rigoberte Uran 3. Fabio Aru 35. Bauke Mollema 5.49.38 +0.02 zt ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Fabio Aru 52.51.49 2. Chris Froome +0.06 3. Romain Bardet +0.25 28. Bauke Mollema +34.29 Inhuur van externen bij Rijk fors gestegen De overheid betaalt zich scheel aan de inhuur van extern perso neel. Hoewel het kabinet ai jaren roept dat het minder externen wil inhuren, gaven ministeries, provincies, gemeenten en wa terschappen er vorig jaar hon derden miljoenen euro's méér aan uit. Zeeland vormt een uit zondering. Sander van Mersbergen Peter Winterman Den Haag -Ronald van Raak, SP-Kamerlid 19°C Wisselend pzc.nl weer Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 P4 -Salar Azimi, eigenaar hotel Elderschans ZEELAND 2 Voordelig genieten! Blader snel naar de speciale bijlage!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1