Woningen vullen leegte Meliskerke 8 Zeeland Buitenland krijgt meer ruimte Met je handen in de modder en je voeten in het water. Van buiten spelen knap je op. Een superremedie tegen zo ongeveer alles, volgens 'buitenman' Pieter de Haas. Gaan de compensatieplannen voor Brouwerseiland door dan wordt na- tuur- en speelgebied annex buiten sportcentrum ZeeLand Buiten- Land stukken groter. Maar ook zonder dat zit Pieter de Haas van het centrum aan de Brou wersdam niet stil. „Je kunt mensen in de natuur levensbepalende erva ringen op laten doen. Je leert hier dingen waar je de rest van je leven iets aan hebt." Hij heeft het al tig keer ervaren. Wat een beetje 'buitenspelen' doet met kinderen die worstelen met prestatiedruk, vechtende ouders of na een zwaar verlies. 'Laat je kind wilder spelen.' De Haas wijst op de kop van een eer dere krantenpublicatie. „En dat hoeft écht niet tussen plastic boompjes te zijn. Hier kunnen kin deren spelen vanuit hun ware aard. En daarmee kun je heel veel berei ken." Een pionier was-ie, een jaar of dertig geleden. Buitensport was nog amper aan de orde toen De Haas naar Zeeland kwam met zijn zeekajakschool. Hij pakte er moun- tainbiken bij en later het klimmen op een pijler van de Oosterschelde- kering. Dertien jaar geleden reali seerde hij ZeeLand BuitenLand. Een sport- en speelparadijs aan de oever van de Grevelingen, bij de Kabbelaarsbank. Vijf eilanden tus sen kreken en met elkaar verbon den via hangbruggen, slingertou- wen en dammetjes. Met duinen en vlotten, kano's en een klimtoren. Sinds de aanleg zijn er heel wat school- en familiefeestjes en team- buildingsdagen gevierd. En steeds weer zag De Haas het positieve effect van 'verantwoord of gericht buiten spelen' om hem heen: kinderen die los komen, fa milieverhoudingen die zich open baren, het leren verwerken van prikkels. „En daar komt geen pille tje aan te pas." De Haas verdiepte zich in psy chomotorische en systeemthera pie, mindfulness en noem maar op. Ook wierp hij zich de afgelopen twee jaar op een studie toegepaste psychologie. „Ik put bewust uit alle Trek de natuur in en klieder er lekker op los waardevolle dingen, maar zet het niet bovenaan op mijn visite kaartje." Al komt in dat laatste wel veran dering. Met zijn nieuwe bedrijf Mens in Beweging. Praktijk voor leven, leren en werk wil De Haas bewuster met die insteek aan de slag. Hij krijgt nu al regelmatig kinderen of gezinnen via jeugdzorginstellingen over de vloer, maar straks kunnen belangstellenden ook op eigen ini tiatiefbij hem aankloppen. In die zelfde grote natuurspeeltuin gaat De Haas met mensen aan de slag. „Weer pionieren, want zoiets heb je hier nog niet." Ondertussen draait, zeker zo mers, het grote natuurspeelpark ge woon door. Daar kun je terecht voor onder meer zwerftochten en boog schieten. Meer informatie over de activitei ten van Pieter de Haas via Zeeland- Buitenland.nl. Geen verstening, hoogbouw of ex tra verkeersdrukte betoogden de bewoners van Meliskerke na de sloop van de school al. Bouwbedrijf De Delta kocht de grond van de ge meente en wil er in samenwerking met Collectief Particulier Op drachtgeverschap Zeeland (CPOZ) zes levensloopbestendige huizen Levensloopbestendige woningen in de vorm van een hofje neerzetten. Het plan, gisteravond aan de dorpsbewoners gepresen teerd, behelst drie tweekamerwo ningen en drie woningen met drie kamers gebouwd in de vorm van een hofje. De huizen krijgen één bouwlaag met daarop een kleine kap. Daarmee komt het plan tege moet aan wensen van omwonen den. De maximaal toegestane bouwhoogte van elf meter is van tafel en het hofje krijgt zes par keerplaatsen voor toekomstige be woners én zeven extra plaatsen voor omwonenden, beloofde wet houder Jaap Melse. De wens van buurtbewoners om de nieuw bouw te schrappen ten faveure van een speelplaats, vindt geen gehoor. Melse: „Daar zijn afspraken over gemaakt. Er staan tijdelijke speel toestellen, die verdwijnen tijdens de bouw van de woningen. Maar er blijft straks ruimte voor speeltoe stellen." Voorzitter Peter Gillissen kan zich met zijn mede-dorpsraadsle- den vinden in de nieuwbouwplan- nen. „Niet te massaal en het past in de dorpsvisie die we onlangs op stelden. Er is behoefte aan levens loopbestendige woningen. Dat bleek ook uit de enquête die het CPOZ hield." IN DE REGIO Bach-concert op orgel Zomerconcert MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 13 juli 2017 BE- De natuur in werkt beter dan pilletjes Esme Soesman Brouwersdam Pieter de Haas in het natuurspeelpark. foto dirkjan gjeltema -Pieter de Haas Zes levensloopbestendige wo ningen met een gemeenschap pelijke ruimte vullen straks de lege plek in het hartje van Melis kerke. Ze komen op het terrein van de voormalige, al negen jaar geleden gesloten en in 2011 ge sloopte, basisschool de Zeester. Annemarie Zevenbergen Meliskerke GOES In de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes wordt op vrij dag 14 juli het tradi tionele Bach-con- cert gehouden. Het concert wordt gegeven door Kees van Houten, die dit jaar zijn zestigjarig jubileum viert als or ganist. Van Houten was meer dan vijftig jaar organist van het Robustelly- orgel in de St. Lam- bertuskerk in Hel mond. Het concert begint om 20.00 uur. Entree be draagt 8 euro. THOLEN In de Thoolse Gast huiskapel is zater dag Piacere klas sieke en lichte mu ziek te horen. Het Italiaanse woord Piacere be tekent in het dage lijkse gebruik ver maak. Daarnaast is het een muziekterm die inhoudt dat de muzikanten zich vrij mogen voelen om naar eigen inzicht het stuk uit te voe ren. Nathalie Ver burg (klarinet) en Michiel Kwekke- boom (piano) ver zorgen om 14.30 uur het concert. VERHUIZING KRUININGEN Wijkagenten Theo de Bie en Teus den Hartog zijn de nieuwste 'bewoners' van Bachten Vaete. De bovenverdieping van de voormalige dependance van het ge meentehuis is met de komst van de politie nu helemaal ver huurd. Burgemeester Piet Zoon heette de wijkagenten gister middag welkom. De andere huurders zijn het Centrum voor Jeugd en Gezin, Bibliotheek Oosterschelde, het consultatie bureau van GGD Zeeland, Buurtzorg en het Gebiedsteam Jeugdhulp. De gezamenlijke huisvesting sluit naadloos aan bij de 'korte lijnen' die de gemeente Reimerswaal graag ziet tus sen verschillende organisaties die zich met één gezin bezig houden, fotomarcelledavidse COLIJNSPLAAT Havelaarstraat 30, 13.30-16.30 uur - Openstelling Dorpskerk en expo sitie met iconen van Jos de Nooijer en schilderijen van Ko Bakker GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend - Inloop voor koffie en thee; Vredeskerk, Van der Vegtplein 2, 09.30-11.30 uur- Inloopochtend in kerk met koffie of thee; Buurthuis de Pit, 09.30-11.30 uur - Digitaal Café; Be- weegtuin Goes- Zuid, 10.30 uur - In loop; Erasmuspark, 10.00-11.00 uur-In loopspreekuur van wijkverpleging; 14.00 uur - Wande ling in groepsver band en scootmo- bieltocht; Wijkcen trum de Spinne, 16.00-20.00 uur- Inloop steunpunt voor mensen met een beperking; Maria Magdalena Kerk, 19.30-20.30 uur - Carilloncon cert door beiaardier Marc van Bets, luis terplaats is de Man- huistuin HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00- 12.00 uur-Week markt; 09.30 uur- Wandelen in groepsverband; Bi bliotheek, Stenge plein, 10.00-12.00 uur - Digitale in loopochtend; Hoef bladstraat 1,11.00- 12.00 uur-Gratis sporten; Galerie 't Kunstuus, Dorps straat 43,13.00- 18.00 uur - Exposi tie Dick Hofstra en Simone Bolijn-Ah- rens KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 13.30 uur - Bingo KORTGENE Kaaioprit 1,10.OO IZOO uur - Open stelling Museum 't Ouwe Uus over werken en wonen in de vorige eeuw; Molen de Koren bloem, 10.00-17.00 uur - Openstelling Krabbendijke Bibliotheek, 10.00- 12.00 uur - Digitaal inlooppunt voor alle digitale vragen RILLAND Middenhof 3a, 11.00-17.00 uur - Expositie 'Kunst uit de Polder' SINT ANNALAND Bibliotheek, Schoolstraat 34, 16.00-17.00 uur - E- book spreekuur WEMELDINGE Binnendijk 3,10.00- 13.00 uur - Work shop wandpanelen maken; Sluispla- teau, 11.30 en 16.30 uur - Vertrek veer pont naar Goris- hoek YERSEKE Meerpaalweg, 09.30 en 14.30 uur - Vertrek veerpont naar Gorishoek; Bi bliotheek Moer- zicht, 10.00-12.00 uur - Digitaal in looppunt voor alle digitale vragen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 78