O O N O O 6 FRANKRIJKSLAPERIJ EN MINI-CAMPING Frankrijk brengt de Zierikzeeënaren Yvonne, Rob en Marco niet uitsluitend kalmte. Ze zijn voortdurend in de weer. „We moeten altijd iets te doen hebben." zv WAT IS ER TE DOEN? Tip 1 Paardenmelkerij, Oostburg Beleef de trekpaardenwereld, bezoek de ponyarena of rijd mee op de snelle marathonwagen op de paardenmelkerij in Oost burg. Elke woensdag in juli en augustus zet paardenmelkerij Nortier-Buijze zijn deuren open. Entree vanaf €3,00 per persoon. Meer info: www.trekpaardenwe- reld.nl of 0117 - 455 497 Tip 2 Vlooienmarkt, Zierikzee Op Camping Kloet is er vandaag de mogelijkheid om van 10.00 uur tot 16.00 uur de vlooien markt te bezoeken. Een grote diversiteit aan kraampjes en een hoop gezelligheid! Meer info: http://www.kloetevene- menten.nl Tip 3 Strandjutterstocht voor kinderen, Cadzand-Bad Opzoek naar haaientanden of mooie schelpen op het strand van Cadzand. Voor kinderen vanaf 6 jaar wordt er een strand jutterstocht georganiseerd. De kosten zijn €3,50 voor een rond leiding van ongeveer anderhalf uur van 10.30 uur tot 12.00 uur. Verzamelen bij het VW-kantoor in Cadzand-Bad, aanmelden is verplicht. Meer info: 0117-391298 Tip 4 Zomermarkt, Kamperland De zomermarkten op Kamper land gaan vandaag weer van start en zijn elke woensdag tot en met 23 augustus te bezoeken vanaf 11.00 uur tot 18.00 uur. Op de markt aan de Veerweg is er ook aan de jeugd gedacht met een draaimolen een reuze springkussen en nog veel meer! Meer info: www.ondernemend- kamperland.nl Tip 5 Jeu de Boules, Middelburg Elke zondag en woensdag vanaf 13.30 uur en elke donderdag vanaf 19.00 uur zijn jeu-de-bou- lers van harte welkom bij Jeu de Boules Club Middelburg (CJBM). Of je nu een beginner of ervaren speler bent: op de 31 buitenbanen en 20 binnenba nen is er ruimte genoeg voor ie dereen! Locatie: Koudekerkse- weg 139. Meer info: www.cjbm.nl Tip 6 Banaanvaren op het Veerse Meer, Kamperland Banaanvaren kan vandaag bij Watersportcentrum de Schots man in Kamperland. Reserve ren kan via 0113-370270 en de prijs per rit is €7,50. Tip 7 Zomeravondwandeling in de Verdronken Zwarte Polder, Nieuwvliet-Bad Ruim honderd jaar geleden nam de natuur hier de regie: een dijkdoorbraak maakte van deze voormalige polder een afwisse lend natuurgebied. De wande ling gaat langs strand, duin, schor en struweel. Aanmelden is niet nodig. Het parkeerterrein tegenover Fritura 't Gemaal aan de Zeedijk te Nieuwvliet-Bad. Kosten voor volwassenen €3,00 voor kinderen tot 16 jaar €1,50. Tip 8 Beachvolleybal Toernooi, Zoutelande Elke woensdagavond tot en met 16 augustus wordt het recrea tieve Badkoerier Zomeravond Beachvolleybal gehouden bij Strandpaviljoen Neptunus. Van 19.00 tot 21.00 bij Strandpavil joen Neptunus, Westkapelse- weg, tussen Zoutelande en Westkapelle (strandovergang tussen camping Janse en cam ping Weltevreden ter hoogte van Het Witte Schip) Tip 9 Roofvogeldemonstratie, IJzendijke Tijdens de roofvogeldemonstra tie in de Valkeniershof vliegen roofVogels en uilen los rond! Het publiek wordt bij de show betrokken en leert meer over deze bijzondere dieren. Aan vang 19.00 kosten bedragen €7,50 voor volwassen en €4,50 voor kinderen tot en met 11 jaar. Meer info: www.valkeniershof.nl Tip 10 Workshop wandpanelen maken, Wemeldinge Maak van 10.00 uur tot 13.00 uur zelf een wandpaneel van hout en een ornament naar keus. Be schilder het met kalkverf en je hebt weer een mooi decoratief stuk om aan de muur te hangen! Meer info: ww.wemeldinge.info Locatie: Binnendijk 3 VANDAAG DE ZEEUWSE ENCLAVE VAN: Vijfjaar geleden stonden Yvonne van de Velde (55) en Rob Nijholt (67) uit Zie rikzee op een kantelpunt. Laatstgenoemde ging met vervroegd pensioen. „Hij had geen zin om vijftien jaar lang elke dag te moeten wachten tot ik klaar was met werken", vertelt Yvonne vanuit Frankrijk. „Rob kan niet stilzitten. Wij moeten altijd iets te doen hebben." Sinds vier jaar runt het echtpaar sla- perij Les Deux Chevaux, bestaande uit een bed and breakfast en minicamping. Het tweetal wordt vergezeld door vriend Marco Reedijk (64). Ook hij be leefde vijfjaar geleden een nieuwe fase in zijn leven. De voormalig beheerder van sporthal Onderdak in Zierikzee legde zichzelf de keuze voor: 'wil ik mee veranderen met de nieuwe sport hal, of ga ik iets anders doen?' Hij koos voor het laatste. Ligging De slaperij ligt in het piepkleine plaatsje Nades, in het uiterste zuiden van het departement de Allier. Het dorpje, omringd door bos, bergen en een meer, ligt ongeveer zestig kilome ter boven Clermont-Ferrand. De af stand met Zierikzee bedraagt zo'n 750 kilometer. De locatie is niet toevallig halverwege de route naar Zuid-Frank rijk gevestigd. In de zomer van 2013 vervulde het drietal hun 'gekscherende' droom. „In september in het jaar ervoor startte onze zoektocht en eind juni verhuis den we", vertelt Yvonne. „We toetsten ons lijstje criteria aan de mogelijkhe den die we op het internet tegenkwa men. Vroeger kampeerden we in dit ge- Rob verzorgt dagelijks een driegangenmenu. Die 'mee-eet service' waardeert men enorm bied, dus we kenden de streek al. Het voordeel is dat we binnen een dag in Zeeland kunnen zijn." Veel mensen uit de omgeving van Zie rikzee bezoeken de slaperij. Marielle (48) en Erik (50) Sluijs zijn op het eer ste jaar na elk jaar geweest. „Ik kende Yvonne al", vertelt Marielle. „De mond-tot-mondreclame doet het goed. Vele bekenden bezoeken de camping. De meeste mensen kende ik van ge zicht. Hier leer je elkaar in vakantie sfeer écht kennen." Op de motor Het echtpaar reist altijd per motor naar Frankrijk. De omgeving en het per soonlijke tintje trekken enorm. Ze ma ken gebruik van de bed and breakfast. „De hele camping schuift aan tijdens het diner. Verder ben je lekker vrij. 's Morgens gaat Rob met zijn lelijke eendje vers brood halen. Als je wilt, mag je mee. Hier kom je helemaal tot rust. Af en toe hoor je het gekraak van de houten vloer, meer niet." De huizen, die tegenwoordig Les Deux Chevaux vormen (vernoemd naar de liefhebberij van Rob en Marco: lelijke eendjes), waren direct bewoon baar. „We wilden geen ruïne", stelt Yvonne. Desondanks moest er veel ge beuren aan de tuin rondom. „Het veld was één grote bramenstruik", lacht Marielle. De eigenaresse grinnikt: „De vorige bewoners woonden een paar weken per jaar in het huis. Dan kun je onmo- LES DEUX CHEVAUX NADES, FRANKRIJK woensdag 12 juli 2017 Een ritje op een echt trekpaard in Oostburg. FOTO PETER NICOLAI Een roofvogel die op je handschoen landt, cool! FOTO CON CLASQUIN Yvonne van de Velde (55) en haar echtge noot Rob Nij- holt (67). Ze verruilden Zie rikzee voor het Franse Nades. Het dorp ligt op zo'n 750 kilome ter afstand van hun oorspronke lijke woonplaats. Marco Reedijk (64), vriend van het echtpaar, vergezelt hen. www.lesdeux- chevaux.com Rust en stilte tussen de bramenstruik Len Wolters Nades (Fr) -Yvonne van de Velde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 97